Zachraň trosečníky

Co se stalo?

Hodně krátká plavba


Měly to být dva měsíce plné pohody na palubě parníku, ale nakonec to parta z Déčka načoudila do ostrova dřív, než Inženýr Vrtulka zjistil, jak se rozkládá jeho lehátko. Teď už víme, že si kromě nafukovacího míče, elektrického grilu a italského slovníku měli vzít i sirky, pláštěnku a kapesní nožík.

Parta do nepohody?


Přiznejme si to: tihle výletníci, co na ostrově ztroskotali, nejsou výkvět nejostřílenějších dobrodruhů, kteří kdy brázdili moře. Vrtulkovi skřípe písek ve vrtuli, špunti jsou bez mobilu jako bez ruky a i Pirát, když si v horku sundá šátek, vypadá jako celkem obyčejný suchozemec, co si neví rady.

Sláva princezně


Ještěže máme princeznu Alexandru Barboru Cecílii Dobromilu Evženii… no prostě Prgu! Ta holka je vážně jednička, a jestli ve Vrtulkovi a ostatních pod duhovým nátěrem dřímou srdce dobrodruhů, dokáže je probudit právě ona. Prga si vždy ví rady, ale hlavně nikdy neztrácí naději ve štastný konec. A my s ní!

Ostrov kostrov


Kdo ten ostrov postavil parníku tak nešikovně do cesty? To bohužel nevíme. Celý ostrov je totiž obestřen tajemstvím a úplně nejzáhadnější je sopka a kamenný kotel v jejím středu. Legenda praví, že pryč z ostrova se dostanou jen ti, jejichž odvážná srdce dávno vyhaslou sopku znovu zažehnou.

Kostroun, kostěj atd.


Ostrov není pustý! Parta z Déčka brzy narazila na Kostru, jednoho z místních ostrovanů Kostrovanů. Nejprve se Kostry lekli (není divu, když vypadá jak chodící zbytky od oběda), ale ukázalo se, že Kostra jim chce poradit: když překonají svůj strach a pohodlnost, kouzlo ostrova pomine a oni se budou moci vrátit domů.

Chci zachraňovat
Postavičky z Déčka
Prga u sopky

„Oheň - sopka - Vžáaá!“

Za každou zdolanou výzvu přibyde v sopce nový plamínek. Až bude plamínků dost, kouzlo ostrova pomine a parta z Déčka se bude moct vrátit domů. A plamínky díky vám skutečně přibývají!


Přijmi výzvu i ty a pomoz Déčku vrátit se domů. Zachraň trosečníky!

TIP: ZKUS TO S APLIKACí!

Stáhni si do mobilu aplikaci Léto s Déčkem a ukládej si do ní získaná hesla rovnou během výletu. V aplikaci najdeš taky spoustu virtuálních samolepek k ozdobení svých fotek a další dostaneš za odeslaná hesla.

Prga v telefonu Míša a Marek