Letní soutěže Déčka

Postavičky

Spravte to TO!

Déčko tentokrát postihla podivná, zato ale úporná série magicko-technologických výpadků a poruch: slunce spadlo z oblohy jak papírová kulisa, duha se úplně roztřepila, špunti se nafoukli jako balónky a Vrtulka jen nesrozumitelně bzučel a blikal. Chaos, zmatek, panika a nikdo neměl páru, co se to děje. Kdekdo volal: „Spravte to!“ Ale co se to mělo vlastně u všech všudy spravit? „No přece to … TO!“ A do toho všeho Bořík, který měl jediný úplně jasno, pořád opakoval: „Je to vozbitý.“

Princezně Prze se naštěstí podařilo opravit aspoň toho Vrtulku a ten ze sebe hned začal sypat: „Bořík má pravdu! Déčko má poruchu!“ První krátké výpravy do útrob Déčka ukázaly, že rozsah nehody je obrovský. A tak Prga vyzvala dětské kamarády, aby opět pomohli. Bylo potřeba posílat na Déčko jednoduché lidské vynálezy a návody, které bude možné použít jako součástky a tak ho postupně opravit.

Je TO rozbitý!
Špuntoskoč

Za 3 odeslaná hesla si mohl každý pomocník za odměnu zahrát báječnou skákačku Špuntoskoč a pomoct malému špuntíkovi vysbírat ty nejvíc pidi součástky v nejmenších škvírkách Déčka.

A je to

Děti byly skvělé a posílaly náhradní součástky jak o život, takže parta z Déčka ten příval tak tak stíhala zamontovat. Až se TO nakonec podařilo opravit celé.

A víte co? Z jedné skuliny v útrobách Déčka vytáhli Pržinu ztracenou korunku, která tam byla zaseklá a celou tu šlamastyku asi způsobila. No, hlavně že se TO dalo zase do pořádku!

Vědátorské listy

Na vybraných červených stanovištích jste mohli získat některý ze 3 vědátorských listů. Nestihli jste to? Chybí vám nějaký? Teď si je můžete stáhnout všechny najednou a hned se pustit do vědátorování!

Stáhnout všechny vědátory