Aplikace - AndroidAplikace - Apple

Aplikace sežeňte ovečky

Zprávy z pátrání

Zprávy z pátrání

Cože? Kdo? Kdy?

Vypadá to, že ani letos si Déčko o prázdninách neodpočine! A to se ještě ke všemu blíží oslava jeho 5. narozenin…
Je tu takový zmatek, že neuškodí si nejdřív všechno pěkně ujasnit:

Déčko

Déčko není jen televizní kanál plný fantazie, legrace a dobrodružství, ale hlavně svět, kde žijí vaši oblíbení hrdinové a dějí se v něm jejich příběhy. Na konci srpna tomu bude už pět let, co je Déčko s námi. Letí to jak Venda Vandr! Raději ani nechceme domýšlet, co by to bez oveček bylo za narozeninovou oslavu…

Ovečky

Nenechte se zmást tím, že na všechno dělají jenom „déé“! Víme, že jsou mimořádně chytré, ale bohužel taky roztržité. K tomu si přičtěte, že jich je nepočítaně, a začnou se vám únavou zavírat oči… Poznámka: Fotku oveček nemůžeme najít, tak aspoň lišky a vlka, kteří si první všimli, že jsou ovečky pryč.

Venda Vandr

Protřelý aviatik – tedy letec – Venda viděl už kde co, a proto by měl brát věci s nadhledem. Přesto se mu ze zmizení oveček pořádně zatočila hlava! Nedá si pokoj, dokud nezjistí, co přesně se stalo, a určitě nám to pak rychle řekne. Možná tak rychle, že nám to bude muset ještě zopakovat.

Kačka Brnkačka

Jestli se řeklo, že ovečky jsou mimořádně chytré, tak Kačka je z Déčka pomalu nejchytřejší. Ano, skutečně velmi pomalu, takže má čas si všechno pořádně promyslet, a na její rady se proto můžeme opravdu spolehnout. Rozumí mapám a kamarádí se s vrstevnicemi.

Ovečka Cestovatelka

Za uplynulý půlrok objela celý svět, ale to největší překvapení na ni čekalo až v cíli: zjistila, že všechny ostatní ovečky mezitím zmizely! Zkušenosti nasbírané cestou a své ovčí uvažování teď uplatňuje v pátrání, do kterého se po boku Kačky a Vendy hned zapojila.

Duháček

Duháček dostal za úkol připravit narozeninovou oslavu Déčka, ale teď po zmizení oveček se zdá, že to nemá pevně ve svých křidélkách. Tisíce špuntů, kteří mu s přípravami pomáhají, zakopávají jeden o druhého, takže jestli to takto půjde dál, bude se na oslavě nejspíš podávat místo dortu duhový guláš.