Letní soutěže Déčka

Postavičky

Sežeňte ovečky

Každý den přicházejí ovečky k duhové říčce uspat Déčko, až jednoho prázdninového dne nepřijdou. Vlci a liška jen krčí rameny a rozpačitě se rozhlížejí. Venda Vandr po pár dnech nachází přelomenou duhovou šipku, kvůli které ovečky sešly z cesty. Vzápětí se ukázalo, že se zatoulaly dál, než jsme se báli pomyslet – až do našeho světa! Ale to je nepříjemné! A ještě v tak nevhodnou dobu, když má celé Déčko plné ruce práce s přípravou oslavy svých pátých narozenin! A slavit narozeniny bez oveček? Ani nápad!

Kačka Brnkačka vytipovala místa v ČR, kde by se ovečky mohly houfovat. Jsou to místa, která ovečky něčím zaujala (krásná místa v přírodě, hrady a zámky, muzea a ZOO).

Když děti místo navštíví, zjistí, které ovečky a v jakém počtu se tam nachází. Kačka získané údaje zadává do svého počítače. Pokud budeme do předvečer narozenin znát polohu úplně všech zaběhlých oveček, budou se moci vypravit zpátky na Déčko a stihnou tak společnou oslavu.

Za devatero horami

Po návštěvě 3 míst v našem světě, kde by se ovečky mohly nacházet, můžou děti společně s ovečkou Cestovatelkou putovat ve hře Za devatero horami a prošlapat cestičku zpátky ostatním ovečkám.


Narozeniny jsou už za dveřmi a my se nemůžeme dopočítat poslední ovečky. Ty v našem světě se ale nechtějí vrátit, dokud nebudou všechny. Která nám ještě chybí? Cestovatelka! Ale vždyť ta už je tu s námi. Ovečky se vrací a oslava narozenin může vypuknout v plné parádě.

Děti přes prázdniny rozhodně nelenivěly a vyrazily s rodiči na výpravu za záchranou a bezpečným návratem oveček. Celkem pak poslaly 176 078 tipů, kam se mohly zatoulat.