Letní soutěže Déčka

Postavičky

Sežeňte ovečky

Každý den přicházejí ovečky k duhové říčce uspat Déčko, ale onoho osudného prázdninového večera nepřišly. Vlci s liškou jen krčili rameny a rozpačitě se rozhlíželi. Venda Vandr našel po pár dnech přelomenou duhovou šipku, kvůli které ovečky sešly z cesty. Vzápětí se ukázalo, že se zatoulaly dál, než jsme se báli pomyslet – až do našeho světa! Taková nepříjemnost! A ještě v tak nevhodnou dobu: celé Déčko mělo plné ruce práce s přípravou oslavy svých pátých narozenin! A slavit narozeniny bez oveček? Ani nápad!

Kačka Brnkačka vytipovala místa v ČR, kde by se ovečky mohly houfovat. Byla to místa, která ovečky něčím zaujala (krásná zákoutí v přírodě, hrady a zámky, muzea a ZOO).

Když děti dorazily na stanoviště, zjistily, které ovečky a v jakém počtu se tam nacházejí. Kačka získané údaje zadávala do svého počítače. Bylo potřeba zjistit polohu úplně všech zaběhlých oveček nejpozději do předvečera narozenin, aby se mohly vypravit zpátky na Déčko a stihnout tak společnou oslavu.

Sežeňte ovečky: Ovečky zmizely! (Mimořádné vysílání)
Za devatero horami

Po návštěvě 3 míst v našem světě, kde by se ovečky mohly nacházet, se děti ve hře Za devatero horami společně s ovečkou Cestovatelkou vydaly prošlapat ostatním ovečkám cestičku zpátky.

Sežeňte ovečky: Ovečky se našly! (Mimořádné vysílání)

Narozeniny už klepaly na dveře a na Déčku se pořád ne a ne dopočítat poslední ovečky. Ty v našem světě se ale nechtěly vrátit, dokud nebudou všechny. Která to ještě chyběla? Cestovatelka! Ale vždyť ta už byla doma! A tak se ovečky vrátily a oslava narozenin mohla vypuknout v plné parádě.

Děti přes prázdniny rozhodně nijak nelenivěly a nadšeně vyrážely s rodiči na výpravy za záchranou oveček. Celkem pak poslaly 176 078 tipů, kam se mohly zatoulat.