Letní soutěže Déčka

Postavičky

Probuď Déčko!

Déčko zpomaluje! Jeho vysílání se zasekává a ztrácí své obvyklé tempo, vše působí těžkopádně a rozbitě. Údržbu Déčka má na starost národ špuntů, ale sami jsou na takový úkol krátcí. Vyhledají tedy inženýra Vrtulku a probudí ho.

Panikář Vrtulka, který do té doby pospával, zjišťuje, že Déčko bylo již před časem zapotřebí natáhnout Pětibarevným klíčem. Rád by to udělal, ale přestože je správcem klíčové dírky, zapomněl, kde klíč je i jak vypadá. Špunti zahajují pátrání po klíči v celé duhové zemi. Je jich ale příliš málo, takže hrozí, že ho nestihnou najít dřív, než se Déčko zastaví úplně.

Inženýr Vrtulka přichází s nápadem: otevírá portály mezi světem Déčka a naším světem. Ty se zhmotňují na takových místech ČR, která podněcují naši fantazii (hrady, zámky, muzea i místa v přírodě). Návštěvou těchto míst děti posílají do duhové země svoji energii, ale hlavně každým výletem přivolávají na pomoc jednoho nového špunta, který se ihned připojuje k pátrání.

Kutej, špunte!

Když děti poslaly do Déčkozemě energii alespoň 3×, mohly pomoct s hledáním klíče i ve hře Kutej, špunte!


Těsně předtím, než Déčku došla energie úplně a zastavilo se, našli špunti záhadnou paměťovou kartu. Vrtulka zjišťuje, že mu přesně pasuje do otvoru v hlavě, a náhle si vzpomíná, že Pětibarevným klíčem je on sám. Déčko natáhne a vše běží zase na plné obrátky.

Díky dětem a jejich úsilí přibylo přes prázdniny do Déčko země 68 079 špuntů, kteří nyní zajišťují její správný chod.