Letní soutěže Déčka

Postavičky

Probuď Déčko!

Déčko začalo zpomalovat! Jeho vysílání se zasekávalo a ztrácelo své obvyklé tempo. Všechno najednou působilo těžkopádně a rozbitě. Údržbu Déčka má na starost národ špuntů, ale sami byli na takový úkol krátcí. Vyhledali tedy inženýra Vrtulku a probudili ho.

Panikář Vrtulka, který do té doby pospával, zjistil, že Déčko bylo již před časem zapotřebí natáhnout Pětibarevným klíčem. Rád by to byl udělal, ale přestože je správcem klíčové dírky, zapomněl, kde klíč je i jak vypadá. A tak špunti zahájili pátrání po klíči v celé duhové zemi. Bylo jich ale příliš málo, takže hrozilo, že ho nestihnou najít dřív, než se Déčko zastaví úplně.

Pak přišel inženýr Vrtulka s nápadem: když otevře portály mezi světem Déčka a naším světem, budou skrz ně děti moct posílat svou energii do duhové země. Ale hlavně každým výletem přivolají na pomoc jednoho nového špunta, který se ihned připojí k pátrání! Portály se zhmotnily na takových místech ČR, která podněcují naši fantazii (hrady, zámky, muzea i místa v přírodě).

Kutej, špunte!

Každý, kdo poslal do Déčkozemě energii alespoň 3×, mohl pomoct s hledáním klíče i ve hře Kutej, špunte!


Těsně předtím, než Déčku došla energie úplně, našli špunti záhadnou paměťovou kartu. Vrtulka s údivem zjistil, že mu přesně pasuje do otvoru v hlavě, a náhle si vzpomněl, že Pětibarevným klíčem je on sám! A tak Déčko natáhl a všechno se zase rozběhlo na plné obrátky.

Díky dětem a jejich úsilí přibylo přes prázdniny do duhové země 68 079 špuntů, kteří od té doby zajišťují její správný chod.