Letní soutěže Déčka

Postavičky

Zastav nečas!

Těsně před prázdninami se na Déčku zničehonic naprosto pomátlo počasí! Pět vteřin vedro k padnutí, najednou bum: mráz až na kost a pak zase cunami trhající slunečníky a nafukovací kruhy. A nikdo netušil, v čem by to mohlo vězet. Kdo ten nečas zastaví, ptali se všichni. Nakonec na to přišel Vrtulka: nějaký trumbera rozbil skleněný poklop starodávného Stromděda Počase, všechno jeho listí s přírodní moudrostí vzal průvan a rozfoukal ho do všech stran. Počasí tak ztratilo jízdní řád a začalo zlobit.

Déčko zase jednou potřebovalo pomoc dětí. Listí přírodní moudrosti rozfoukané až na Zem bylo potřeba posbírat a poslat zpátky Stromdědovi, aby se počasí zase umoudřilo. Děti se mohly vypravit až na 300 míst po celém Česku.

SuperZet

Za tři nalezené listy si mohly děti ve hře SuperZet zalétat na Zetově supervýkonném fukaru a pomoct mu tak nafoukat listí pěkně na jednu hromadu.


Teda, to bylo o fous! Nebýt dětí, které posbíraly spoustu listů moudrosti a podpořily tak úsilí princezny Prgy, Zeta a dalších hrdinů z Déčka, tak by ten pomatený nečas řádil snad dodnes.

Stromděd Počas už zase krásně košatí listovím a zajíc Zet, který to všechno bláznění vlastně způsobil, se naučil, že každý průšvih se dá vždycky napravit.

Vědátorské listy

Na vybraných červených stanovištích jste mohli získat některý z 5 vědátorských listů. Může fungovat strom jako klimatizace? Nebo šiška jako vlhkoměr? Stáhněte si vědátory a zjistěte víc.

Stáhnout všechny vědátory