Povedlo se! Stromděd už zase krásně košatí!

Díky vaší pomoci se nám podařilo posbírat všechno kouzelné listí, do posledního lístečku! Jakmile byly všechny listy zpátky na větvích, Stromděd se rozzářil jak lunapark. A hlavně: počasí už má zase svůj jízdní řád.

Bez vás bychom to nikdy nezvládli. Děkujeme!

100%

Listočet

Deník
z časů nečasu

Vaše vzkazy

Betuch:

jupíííííííííííí konečně to přestalo. Konečně to zblázněné počasí ví, jak se má chovat!

Zmizojel123:

Ahoj Prgo děkuji za diplom, stromděd je zase zpátky ve svých kolejích. Anna 10.9.2021

teaus:

jupiiiiiii jsem moc rada

zvoli:

Ahoj super Zete, Prgo a všichni ostatní! Byla to super hra a nasbírali jsme nekonečno listů, akorát že jsme to vám je neposlali, protože jsme neměli s sebou mobil. Ale bylo to supr!!! Tak ahoj déčko srdíčko a i Super zete, Prgo a v3ichni ostatní, jste nejlepší!

Smějící se Kůň1:

Hurá konečně jsme zkorotili bláznivé počasí!!!

Jak se to vlastně všechno přihodilo

Tak takhle!

5/5 Tak takhle!

Tak už to víme, zajíc Zet je opravdový hrdina! Žádný obyčejný zajíc, jak se nám snažil namluvit. Všichni to viděli na vlastní oči. A teď už Zet taky ví, že každý někdy chybuje a že chyba se dá vždycky napravit. Stromděd zase krásně košatí listím – a počasí? To už dostalo rozum, to se rozumí.

Předpověď nečasí

4/5 Předpověď nečasí

Dá se vůbec nečasí předpovídat? Co bude dřív: kroupy, nebo výheň? Vymetená obloha a teplo na koupání, nebo instantní rampouchy? Nebo snad všechno najednou? Stromděd aby se v tom vyznal. Vrtulka přichází s převratnou počasní relací!

Kdo to je?

3/5 Kdo to je?

Kdo to tady vystrkuje ušiska? Zdá se, že Prga při hledání zavátého listí vyhmátla z křoví nového pomocníčka. Přistihla ho, jak jí packou nenápadně podstrkuje jeden list moudrosti za druhým. Ale kdo to vůbec je? Vypadá jako nějaký superzajíc v tom svém zachraňovacím trikotu s pláštíkem…

Strom bez listí

2/5 Strom bez listí

Všichni z Déčka se samozřejmě hned pustili do pátrání po příčině, i když jim počasí doslova házelo klacky pod nohy. Nakonec na to přišel Vrtulka: někdo rozbil skleněný poklop, pod kterým dlí starodávný Stromděd Počas, a veškerá přírodní moudrost vepsaná do jeho listů se rozletěla do všech stran. Není divu, že počasí tak blázní.

Co se to děje?

1/5 Co se to děje?

Tady na Déčku už jsme zažili lecjaké blázniviny, to je pravda, ale tohle fakt nikdo nečekal. Zničehonic, bez předchozího varování se naprosto pomátlo počasí! Kdyby to šlo, poslali bychom ho k psychiatrovi. Chvíli vedro k padnutí, najednou bum: mráz až na kost a pak zase cunami. Kdo ten nečas zastaví?