Deník
z časů nečasu

Vaše vzkazy

Erdna:

Ahoj Prgo máme na déčku už 3 HESLA!!! A moc ráda bych vyhrála pop it .

Míša Touš:

Ahoj, společně s TonTou a se Stázinka14 (sestrami) taky hledáme, a každý už máme čtyři hesla.

Betuch:

Ahoj Déčko! Už mám 2 hesla. Ještě potřebuji třetí, což získám někde na dovolené. 1. jsem získala v Kroměříži, druhý ve Chvalčově, když jsme jeli na Hostýn. Určitě se z toho počasí dostanete! Tak ahóóóóóój!!!

Vaja:

Ahoj prgo ja s mojí 5 letou ségrou a s 7 letým bratrancem ti pomůžeme!

NanuCh:

Ahoj Prgo, jdeme do toho s Tebou, už máme 3 lístečky a budeme sbírat další. Mám tě moc ráda!

Co se to stalo s tím počasím?

Kdo to je?

3/5 Kdo to je?

Kdo to tady vystrkuje ušiska? Zdá se, že Prga při hledání zavátého listí vyhmátla z křoví nového pomocníčka. Přistihla ho, jak jí packou nenápadně podstrkuje jeden list moudrosti za druhým. Ale kdo to vůbec je? Vypadá jako nějaký superzajíc v tom svém zachraňovacím trikotu s pláštíkem…

Strom bez listí

2/5 Strom bez listí

Všichni z Déčka se samozřejmě hned pustili do pátrání po příčině, i když jim počasí doslova házelo klacky pod nohy. Nakonec na to přišel Vrtulka: někdo rozbil skleněný poklop, pod kterým dlí starodávný Stromděd Počas, a veškerá přírodní moudrost vepsaná do jeho listů se rozletěla do všech stran. Není divu, že počasí tak blázní.

Co se to děje?

1/5 Co se to děje?

Tady na Déčku už jsme zažili lecjaké blázniviny, to je pravda, ale tohle fakt nikdo nečekal. Zničehonic, bez předchozího varování se naprosto pomátlo počasí! Kdyby to šlo, poslali bychom ho k psychiatrovi. Chvíli vedro k padnutí, najednou bum: mráz až na kost a pak zase cunami. Kdo ten nečas zastaví?

Stromděd

Stromdědovo listí je fuč!

Vítr ho rozfoukal všude po Déčku a zalétlo dokonce až k nám na Zem. Dokud ho neposbíráme, počasí v Déčkozemi bude dál řádit. Za každé heslo z letáku nebo schránky v přírodě vrátíš Stromdědovi do koruny jeden list přírodní moudrosti. Tak hurá do toho! Zastav nečas!

[12%]

Listočet

Spousta listů pořád čeká na nálezce. Hledejme dál!

Tip: zkus to s aplikací!

Stáhni si do mobilu aplikaci Léto s Déčkem a ukládej si do ní získaná hesla rovnou během výletu. V aplikaci najdeš taky spoustu virtuálních samolepek k ozdobeních svých fotek a další dostaneš za odeslaná hesla.