Deník
z časů nečasu

Vaše vzkazy

Filéčko:

Zdravím všechny z Déčka! Už máme 4 červená a 2 zelená hesla, ale budeme určitě hledat dál!

dadule2:

AHOJ,každý rok vám pomáham a i letos. moc mě to baví je to zábava. mám vás ráda. Danielka

Lenka009:

Ahoj, pomáháme všichni ze čtyř sourozenců a zbíráme pořád dál. Já už mám 6 listů a ostatní tak pět. Jsme rádi že můžem pomáhat už třetím rokem.

Kryštůfek:

Ahoj Prgo, máme už 3 listy, ale budeme sbírat ještě dál! Měj se hezky. Kryštůfek

annie774:

Ahoooooj, už mám 11 hesel moc mě to baví a králíček Zet je moc fajn:-) Spolu nečas určitě zastavíme☆

Co se to stalo s tím počasím?

Kdo to je?

3/5 Kdo to je?

Kdo to tady vystrkuje ušiska? Zdá se, že Prga při hledání zavátého listí vyhmátla z křoví nového pomocníčka. Přistihla ho, jak jí packou nenápadně podstrkuje jeden list moudrosti za druhým. Ale kdo to vůbec je? Vypadá jako nějaký superzajíc v tom svém zachraňovacím trikotu s pláštíkem…

Strom bez listí

2/5 Strom bez listí

Všichni z Déčka se samozřejmě hned pustili do pátrání po příčině, i když jim počasí doslova házelo klacky pod nohy. Nakonec na to přišel Vrtulka: někdo rozbil skleněný poklop, pod kterým dlí starodávný Stromděd Počas, a veškerá přírodní moudrost vepsaná do jeho listů se rozletěla do všech stran. Není divu, že počasí tak blázní.

Co se to děje?

1/5 Co se to děje?

Tady na Déčku už jsme zažili lecjaké blázniviny, to je pravda, ale tohle fakt nikdo nečekal. Zničehonic, bez předchozího varování se naprosto pomátlo počasí! Kdyby to šlo, poslali bychom ho k psychiatrovi. Chvíli vedro k padnutí, najednou bum: mráz až na kost a pak zase cunami. Kdo ten nečas zastaví?

Stromděd

Stromdědovo listí je fuč!

Vítr ho rozfoukal všude po Déčku a zalétlo dokonce až k nám na Zem. Dokud ho neposbíráme, počasí v Déčkozemi bude dál řádit. Za každé heslo z letáku nebo schránky v přírodě vrátíš Stromdědovi do koruny jeden list přírodní moudrosti. Tak hurá do toho! Zastav nečas!

[12%]

Listočet

Hurá, už jsme za půlkou. Jen tak dál!

Tip: zkus to s aplikací!

Stáhni si do mobilu aplikaci Léto s Déčkem a ukládej si do ní získaná hesla rovnou během výletu. V aplikaci najdeš taky spoustu virtuálních samolepek k ozdobeních svých fotek a další dostaneš za odeslaná hesla.