Soutěže

Soutěž k Mezinárodnímu dni dětské knihy

Gratulujeme výhercům

Děkujeme všem, kteří se zapojili do soutěže o knížky z edice České televize.
Nebylo snadné vybrat 10 výherců knížek, ale nakonec se nám to povedlo – všem gratulujeme! :-)

Aneta Škarková

Ahoj, chtěla bych zažít dobrodružství s Emilem a bernardýnem Milošem z knížky "Emil a upíři - Neboj se, vždyť máš česnek". Emil byl na prázdninách u dědečka, který bydlí v domku u hřbitova, stejně jako já. Mohli bychom spolu lovit upíry u nás na hřbitově. Anetka

Filip M.

"TOM SAWYER Chtěl bych být jak Sawyer Tom, pak by nastal u mě zlom. Vyváděl bych rošťárny, bral bych šmahem čítárny. Čelil bych i nebezpečí, ó néé, mladší bratr mi tu bečí. Zkrátka - Tom je prima kluk, trochu nezbeda, trochu vykuk!"

Johanka Brožová

Ráda bych vyrazila s kamarády ze školky na piknik do hvězdné roklinky. Tam bychom si nabrali plné kapsy kouzelného prachu a letěli bychom na návštěvu za piráty a indiány.

Krýša1311

Chtěl bych se s hajným Robátkem starat o les a zvířatka.

Lucián Pajdučák

Chtěl bych zažít dobrodružství jako Jules Verne, nejlépe ve středu země. Lucián, 7 let

Ludmila Krajíčková

Chtěla bych vyzkoušet s Konstantinou, jaké je to být nevidomá (Jak voní týden, Olga Masiuková)

Nela Ondráčková

Mám hrozně ráda knížky Zuzany Neubauerové Hotel u zvířátek. Mám všechny díly. Proto bych chtěla zažít dobrodružství s dvojčaty Karlíkem a Magdou a s jejich zvířátky, které do hotelu dostanou na hlídání. Pečovala bych o všechna zvířata s láskou. Zvířata mám hrozně ráda, doma máme králíčka, rybičku a u babičky ještě kocourka. Snad se mi splní sen a já budu jednou veterinářkou.

Petr Černý

Mám moc rád hvězdy, vesmír. Můj oblíbený knižní hrdina je Karkulín že střechy, myslím, že u něj doma, na střeše za komínem, by se mi s ním hvězdičky na obloze moc krásně pozorovali!

Štěpán Rokowski

Mám rád komiksy se Spidermanem. Chtěl bych s ním prožívat všechna dobrodružství a hlavně mu pomáhat při boji se zlem, protože na to nemůže být sám.

Veronika Brázdová

Já mám oblíbenou hrdinku Viki z knížky neobyčejný deník obyčejné holky. Zažila bych s ní legrační věc což je to že bysme si moc nerozuměli, protože by mluvila anglicky a já angličtině rozumím i nerozumím. :)

Ceny

A protože jste nám poslali opravdu mnoho krásných odpovědí, rozhodli jsme se odměnit menší cenou také:

Lucie Chmielová, Tomáš Kubiš, Bára Kalinová, Anna, Julie Kozubíková, Tatiana Vošvrdová, Klára ovesná, Dianka Matoušková, Franka Slezáková, Natálka, Pavel Panoška, Evička Kučerová, Barunka, Adam Cvikl, Hynek, Tobiášek, Osičková Klára, Michal Vrubel, Kačenka Vydrová, Josef Machu

Ještě jednou gratulujeme! :-)

Soutěž k Mezinárodnímu dni darování knihy

Gratulujeme výhercům

Více než 300 z vás se zapojilo do soutěže o knížky z edice
České televize. Chvilku nám trvalo vybrat 10 výherců, ale nakonec
se nám to povedlo – moc gratulujeme!
A vy ostatní nesmutněte, už teď pro vás připravujeme další soutěž!

Alžbětka Zábranská

Ahoj, ráda bych svému tříletému bráškovi darovala nějakou velkou knížku o záchranářích, moc rád si totiž hraje na hasiče, policajty, doktory. Je to moc hodný a chytrý bráška a má moc rád, když mu někdo čte. Alžbětka

Sabinka Kopišťová

Darovala bych tatínkovi knížku o velkých vynálezech světa, protože tatínek pořád doma něco vytváří a opravuje. Sabinka 5 let.

Lucinka Prášková

Dobrý den, ráda bych dala svému bráškovi Kubíčkovi knihu Vynálezce Alva, protože rád vyrábí různé výrobky z papíru, textilu nebo různých jiných materiálů a také, aby se naučil číst. Rád si prohlíží obrázky a návody. Chodí do předškoláčků. Moc děkuji za splněné přání. Lucinka

Ondřej

Rád bych daroval svému tatínkovi kuchařku (nejlépe italskou), podle které by nám něco dobrého uvařil.

Julinka Krajčová

Knížku Duhové pohádky bych darovala nejlepší kamarádce Julince Jarkové a taky sobě, protože ji nemám. Tatínek mi čte pořád dokola před spaním zelenou, černou, červenou, bílou, černou a strakatou pohádku jenom z telefonu.

Petr Černý

Věnoval bych knihu Povídání o mamince a tatínkovi své mamince. Mám ji moc rád a spolu bychom si knížku četli, já chvilku (jsem teprve prvňák) a maminka déle. Děkuji moc!

Ondra 369

Knížku vynálezce Alva 2 bych daroval mýmu dědovi,aby měl do zásoby,protože mu každou sobotu přečtu jednu kapitolu z nějaké knížky mezitím on sedí na křesle zavře oči a poslouchá,někdy i usne. Knížka vynálezce Alva 1 nás hodně bavila tak by se nám hodila i knížka vynálezce Alva 2

Tobimaty

Rád bych věnoval knížku Teleskop mojí mamince, aby ji mohla jít přečíst mně a mým spolužákům do třídy. Chodí k nám do třídy číst pravidelně, a protože jsme se byli podívat v planetáriu, moc by mě a kamarády knížka zajímala a bavila :-). Tobiášek

Kateřina S.

Knihu Vynálezce Alva bych věnovala svým bráškům Jirkovi a Matějovi. Tuto pohádku mají rádi, rádi se na ni dívají a rádi cokoliv kutí. Někdy se ho snaží i napodobit a vymýšlí podobné vynálezy. :)

Nikolas

Rád bych daroval svému dědovi knížku O mašinkách: Pohádky na kolejích, aby mu nebylo smutno a při čtení si na mě vzpomněl.

Míša Maurerová

Jakou knížku by darovala Míša Maurerová?

Saša Michailidis

Jakou knížky by daroval Saša Michailidis?

Soutěž o krabičky s ovečkou

Jsme rádi, že s námi sdílíte své prázdninové zážitky. Vybrali jsme 50 výherců, kterým poštou přijde krabička s ovečkou. Děkujeme!


Galerie výherců


Gratulujeme všem výhercům!


Sežeňte ovečky - soutěž pro rodiče a prarodiče

Ceny Ceny

Děkujeme, že jste nám pomáhali hledat ztracené ovečky z Déčka ve velké letní soutěži! Z terénu jste nám poslali spoustu krásných fotek a my jsme se rozhodli odměnit 32 z vás parádními cenami – obrázky oveček s podpisem jejich autora, Daniela Špačka.

Gratulujeme všem výhercům a velké díky patří každému, kdo se zapojil do soutěže Sežeňte ovečky. Bez vás bychom totiž na Déčku žádné neměli.

Podrobná pravidla soutěže zde.Galerie výherců


Gratulujeme prvním výhercům v soutěži pro rodiče a prarodiče! :)
Špunti na sněhu! Najdete své jméno mezi výherci placek?

Zapojili jste se do soutěže se špunty? Jelo vám to jako po másle? Pak se možná najdete mezi výherci parádních placek!
Soutěž trvá od 13. března do půlnoci 25. března! Všem výhercům moc gratulujeme!

Gratulujeme:
Vtipalek11, anetka, Filip Vinklárek, Viktor Čevela, Julinkazhajenky, Nikolka, cipajda13, Kája a Týna, #Luskoun000, Anežka Nováková, Štěpánka Brejchová, Maruška Karlová, Adélka, betynka7, elenka k, HeinrichGeorg, samued, sluníčko22, Certik, Amálie Počarová, Míša, Davídek, Kristýna Hocková 111, tom, vojtapejsa07, Ametystík, viktor janda, Elena Forethová, Matěj Šťastný, Maemi, Rostík a Vítek, Matěj Pilc, amálie, Jan Kaplan, Denis677, Jaris