Soutěže

Soutěž o samolepky z Adventního kalendáře 2019!

Výherci 2. kola soutěže o samolepky z Adventního kalendáře!

Děkujeme za odpovědi, jsme rádi, že jste tak pozorní hráči.

Gratulujeme výhercům samolepek:

Ilona Muzičková, David Sáňka, Barbora Šímová, David Sedlický, Amelie Roubičková Barbora Syrůčková, Lucie Bezecná, Ondra Holan, Jakub Mazura, Ondra Holan, Adélka Sedláčková, Klárka Koloušková, Lucie Teuberová, Emma Kolářová, Editka Bradáčová, Ivana Šmídová, Tereza Nevídalová, Barbora Matějíčková, Petr Černý, Klára Šťovíčková, Jan Soukup, Vítek Štěrba, Martin Coufal, Jan Dobrý, Beata Velebová, Anna Sýkorová, Elodi Suquet, Marie Vlastníková, Vlaďka Duchoňová, Anna Kolářová, Petra Tesařová, Eliška Pokorná, Mirka Janková, Eva Skládaná, Nelinka Senohrábová, Vojtěch Škrlant, Simonka Kociánová, Radmila Vlčíková, Marie Sobotková, Karel Bělák, Julinka a Anetka Lachowiczová, Anna Boldišová, Vojtěch Pejša


Výherci 1. kola soutěže o samolepky z Adventního kalendáře!

Děkujeme za odpovědi, je vidět, že jste hru Dobrodružství v Rudolfinu hráli opravdu pozorně!

Gratulujeme výhercům samolepek:

Šárka Svobodová, Adam Svoboda, Anna Koudelková, Eliška Řezáčová, Anička Dvorná, Zuzana Kolková, Adámek Piskač, Daniel Kolek, Klárka Šťovíčková, Adéla Bláhová, Hanička Koloušková, Lída Syrůčková, David Jurčík, Silvie Gadzialova, Václav Vásondy, Ondřej Gaborčák, Prokop a Barbora Netouškovi, Anna Štorková, Adélka Sedláčková, Simona Kalinová, Dorka a Vašek Smolíkovi, Anna Grusová, Anežka Kozáková

Soutěž o rozbzučené krabičky!

Děkujeme za obrovské množství odpovědí, které jste nám poslali! Ani ve snu jsme netušili, kolik a jaké zajímavosti jste se dozvěděli o prázdninách o hmyzu!

Gratulujeme výherců rozbzučených krabiček:

Tobiáš Jurčík. Ester Koudelová, Lenka Dvořáková, Ondra Holan, Václav Stejskal, Terezka Komížová, Viktorka, Františka Gallová, Žaneta Beranová, Anna Půlpánová, Jíťa Jára Šebrlovi, Dominika Prokůpková, Eva K. Chadtová, Alena Kotrlová, Kateřina Tatíčková, Romana Sládková, Radka Karotka, Kristýna Kohoutková Hájková, Jan Složil, Mar Vondráčková, Deni Lokobauerová, Petra Pávová Jandlová, Jana Šuranská, Eliška Urbanová Šindelářová, Martina Kominová, Zuzka Kulíková, Lenka Dékány, Dagmar Zdařilová, Lucie Doležalová-Kočvarová, imaes_by_eda, jirvel78

Soutěž: Posílejte své hmyzí výtvory a vyhrajte!

Modelujte, malujte, natáčejte, vystřihujte, lepte, pečte nebo… prostě posílejte své hmyzí výtvory, a to prostřednictvím formuláře, který najdete na stránce www.decko.cz/rozbzuc-decko.

Každý týden zveřejníme výběr vašich výtvorů a navíc několik z vás odměníme bezzzvadnými plackami.

Podívejte se na první výherce a také na další super hmyzí díla.

Galerie výherců

Galerie soutěžních příspěvků

Rozbzuč Déčko – soutěž pro rodiče a prarodiče

Milí rodiče a prarodiče, máme pro vás letní soutěž o autorské grafiky Daniela Špačka. Posílejte nám fotografie z výletů a vyhrajte jednu z 25 originálních grafik.

Jak na to?

Vyfoťte sebe a svou rodinu, jak na výletě hledáte Hmyzáky, fotku sdílejte na Facebooku nebo Instragramu, označte ji #rozbzucdecko a jste ve hře. A nezapomeňte nastavit fotografii jako veřejnou!

Těšíme se na vaše zprávy z pátrání.

Podrobná pravidla soutěže naleznete zde.

Galerie výherců

Soutěž ke Dni Slunce

Máme výherce soutěže "Popřejte Sluníčku ke Dni Slunce"


Děkujeme všem, kteří se zapojili do soutěže o parádní ptačí placky. Přišla nám opravdu velká spousta krásných přání. Vyšleme je dnes ke Sluníčku rychlostí světla – určitě ho to moc potěší! Výhercům, kterých jsme nakonec vybrali 14, moc gratulujeme! :)


Jana Szkutová

Hodně štěstí a zdraví. Přeji ti aby si nám ještě dlouho svítilo aby jsme mohli žít na naší planetě Zemi. Přeji ti hezkých 4,6 miliard let a doufám, že nám budeš ještě dlouho svítit. PS: ať ti nikdy není zima. :)


Vendula Nevěřilová

"Hezký sviť ještě dalších 5 miliard let a hlavně si to užij. Najdi si další sluníčko, aby ti nebylo smutno!"


Terezka

Mile sluníčko jsem moc rada že nám pomáháš třeba vyrábět energii a že nám také dáváš vitamin D a s tebou je léto hned lepši ahoj a ať pořad krásně svítíš.


Jindřich Petrásek

Sluníčko, přejeme Ti pevné zdraví a spoustu energie na ty další uběhnutá léta kolem Mléčné dráhy. A děkujeme Ti, že nám vždy tak krásně ve dne svítíš a hřeješ. A přejeme Ti, abychom i my, lidé, ti dělali radost.


Veronika Cachová

Ahoj, sluníčko ráda bych ti chtěla popřát všechno nejlepší ke Dni Slunce. Jak na nás furt krásně svítíš a usmíváš se na nás. Bez tebe bysme nežili, protože dáváš teplo a světlo jsi ten nejlepší dárek do života. A zato ti sluníčko, moc děkuji. Ahoj a měj se hezky


Ondra 369

Ahoj sluníčko,jsme ti vděčni,že existuješ. Doufám že nikdy nevyhasneš (i když vědci spekulují, že vyhasneš asi za 30 miliard let ale já doufám že to není pravda). Chtěl bych být na tvém místě,musíš mít dobrý výhled na ostatní planety. Věřím, že ti ostatní hvězdy závidí jak seš velké. Přeju ti, aby ses mělo ve vesmíru dobře.


Marie GRUNCLOVÁ

Milé SLUNÍČKO, mám tě moc ráda hlavně v létě. Krásně svítíš všem skoro každý den, sice jsem tě nikdy neviděla z blízka, ale určitě si moc krásné. A proto ti přeju hezký tvůj svátek. A hlavně všechno nejlepší. Přeje MARUŠKA.


levis

Milé Sluníčko, přeji ti vše nejlepší k tvému Dni. Ať stále tak pěkně svítíš a kroužíš Vesmírem. Dožij se co nejvíce let, protože tě hodně potřebujeme, jsi pro nás důležité a moc si tě vážíme. PS: Už jste přišli na to, proč se říká "Jsi sluncem mého života" nebo "Jsi moje sluníčko"?


Elen

"Sluníčko, Sluníčko, ohřej nás maličko. Jen kolem tebe se naše Země otáčí. Dáváš nám život tvou úžasnou září. Sluníčko, Sluníčko, jsi prostě nejlepší, dáváš nám teplo,co celou Zemi rozjaří."


Marička Bodnár

Slunce naše krásné, cos stále jsi jasné. K Tvému dni přejeme ať stále záříš a do černé díry ať se neztratíš.


Lucie Hubeňáková

Sluníčko, ty žhavá kuličko na naší obloze, každý den odněkud vycházíš a někam zapadáš. Bez tebe bych tu nebyla já ani moji přátelé a kamarádi. Hlídáš a dohlížíš na nás z velké výšky, proto moje přání k tobě nedolétne. Kdybych měla křídla doletěla bych tam k tobě se svým přáním ve kterém by stálo: Sluníčko buď nadále tak jasné a teplé jako to teďka a nedovol nikomu aby tvou vládu nad naším nebem ohrozil. Ty to jistě zvládneš.


Lucie

Sluníčko, každý den svítíš na nebíčku, krásně žlutou barvičku máš. Smutné tváře rozveselíš, když pošimráš je po lících. Rostliny a živočichové tě potřebují k životu, proto tě prosíme buď na zemi dlouho, lidé si tě mají vážit. Sviť a hřej nám ještě dlouho na zem a ať radostné a dlouhé žití máš jen. Přeji ti krásné narozeniny.


Ríša Vaněk

"Ahoj sluníčko! Složil jsem pro tebe báseň. Poslouchej! Sluníčko dnes svítí, všude kvete kvítí, zvířátka se usmívají, protože tu radost mají, vše nejlepší ti přát, každý tě má rád!"


Ondrulín první

Milé sluníčko, máš dneska narozeniny, ale někam jsi se nám zatoulalo. Asi někde oslavuješ. Přejeme Ti, aby tě mraky neschovávaly a aby jsi nás co nejčastěji navštěvovalo a trávilo s námi krásné slunečné dny. Tvůj Ondrášek


Soutěž k Mezinárodnímu dni dětské knihy

Gratulujeme výhercům

Děkujeme všem, kteří se zapojili do soutěže o knížky z edice České televize.
Nebylo snadné vybrat 10 výherců knížek, ale nakonec se nám to povedlo – všem gratulujeme! :-)

Aneta Škarková

Ahoj, chtěla bych zažít dobrodružství s Emilem a bernardýnem Milošem z knížky "Emil a upíři - Neboj se, vždyť máš česnek". Emil byl na prázdninách u dědečka, který bydlí v domku u hřbitova, stejně jako já. Mohli bychom spolu lovit upíry u nás na hřbitově. Anetka

Filip M.

"TOM SAWYER Chtěl bych být jak Sawyer Tom, pak by nastal u mě zlom. Vyváděl bych rošťárny, bral bych šmahem čítárny. Čelil bych i nebezpečí, ó néé, mladší bratr mi tu bečí. Zkrátka - Tom je prima kluk, trochu nezbeda, trochu vykuk!"

Johanka Brožová

Ráda bych vyrazila s kamarády ze školky na piknik do hvězdné roklinky. Tam bychom si nabrali plné kapsy kouzelného prachu a letěli bychom na návštěvu za piráty a indiány.

Krýša1311

Chtěl bych se s hajným Robátkem starat o les a zvířatka.

Lucián Pajdučák

Chtěl bych zažít dobrodružství jako Jules Verne, nejlépe ve středu země. Lucián, 7 let

Ludmila Krajíčková

Chtěla bych vyzkoušet s Konstantinou, jaké je to být nevidomá (Jak voní týden, Olga Masiuková)

Nela Ondráčková

Mám hrozně ráda knížky Zuzany Neubauerové Hotel u zvířátek. Mám všechny díly. Proto bych chtěla zažít dobrodružství s dvojčaty Karlíkem a Magdou a s jejich zvířátky, které do hotelu dostanou na hlídání. Pečovala bych o všechna zvířata s láskou. Zvířata mám hrozně ráda, doma máme králíčka, rybičku a u babičky ještě kocourka. Snad se mi splní sen a já budu jednou veterinářkou.

Petr Černý

Mám moc rád hvězdy, vesmír. Můj oblíbený knižní hrdina je Karkulín že střechy, myslím, že u něj doma, na střeše za komínem, by se mi s ním hvězdičky na obloze moc krásně pozorovali!

Štěpán Rokowski

Mám rád komiksy se Spidermanem. Chtěl bych s ním prožívat všechna dobrodružství a hlavně mu pomáhat při boji se zlem, protože na to nemůže být sám.

Veronika Brázdová

Já mám oblíbenou hrdinku Viki z knížky neobyčejný deník obyčejné holky. Zažila bych s ní legrační věc což je to že bysme si moc nerozuměli, protože by mluvila anglicky a já angličtině rozumím i nerozumím. :)

Ceny

A protože jste nám poslali opravdu mnoho krásných odpovědí, rozhodli jsme se odměnit menší cenou také:

Lucie Chmielová, Tomáš Kubiš, Bára Kalinová, Anna, Julie Kozubíková, Tatiana Vošvrdová, Klára ovesná, Dianka Matoušková, Franka Slezáková, Natálka, Pavel Panoška, Evička Kučerová, Barunka, Adam Cvikl, Hynek, Tobiášek, Osičková Klára, Michal Vrubel, Kačenka Vydrová, Josef Machu

Ještě jednou gratulujeme! :-)

Soutěž k Mezinárodnímu dni darování knihy

Gratulujeme výhercům

Více než 300 z vás se zapojilo do soutěže o knížky z edice
České televize. Chvilku nám trvalo vybrat 10 výherců, ale nakonec
se nám to povedlo – moc gratulujeme!
A vy ostatní nesmutněte, už teď pro vás připravujeme další soutěž!

Alžbětka Zábranská

Ahoj, ráda bych svému tříletému bráškovi darovala nějakou velkou knížku o záchranářích, moc rád si totiž hraje na hasiče, policajty, doktory. Je to moc hodný a chytrý bráška a má moc rád, když mu někdo čte. Alžbětka

Sabinka Kopišťová

Darovala bych tatínkovi knížku o velkých vynálezech světa, protože tatínek pořád doma něco vytváří a opravuje. Sabinka 5 let.

Lucinka Prášková

Dobrý den, ráda bych dala svému bráškovi Kubíčkovi knihu Vynálezce Alva, protože rád vyrábí různé výrobky z papíru, textilu nebo různých jiných materiálů a také, aby se naučil číst. Rád si prohlíží obrázky a návody. Chodí do předškoláčků. Moc děkuji za splněné přání. Lucinka

Ondřej

Rád bych daroval svému tatínkovi kuchařku (nejlépe italskou), podle které by nám něco dobrého uvařil.

Julinka Krajčová

Knížku Duhové pohádky bych darovala nejlepší kamarádce Julince Jarkové a taky sobě, protože ji nemám. Tatínek mi čte pořád dokola před spaním zelenou, černou, červenou, bílou, černou a strakatou pohádku jenom z telefonu.

Petr Černý

Věnoval bych knihu Povídání o mamince a tatínkovi své mamince. Mám ji moc rád a spolu bychom si knížku četli, já chvilku (jsem teprve prvňák) a maminka déle. Děkuji moc!

Ondra 369

Knížku vynálezce Alva 2 bych daroval mýmu dědovi,aby měl do zásoby,protože mu každou sobotu přečtu jednu kapitolu z nějaké knížky mezitím on sedí na křesle zavře oči a poslouchá,někdy i usne. Knížka vynálezce Alva 1 nás hodně bavila tak by se nám hodila i knížka vynálezce Alva 2

Tobimaty

Rád bych věnoval knížku Teleskop mojí mamince, aby ji mohla jít přečíst mně a mým spolužákům do třídy. Chodí k nám do třídy číst pravidelně, a protože jsme se byli podívat v planetáriu, moc by mě a kamarády knížka zajímala a bavila :-). Tobiášek

Kateřina S.

Knihu Vynálezce Alva bych věnovala svým bráškům Jirkovi a Matějovi. Tuto pohádku mají rádi, rádi se na ni dívají a rádi cokoliv kutí. Někdy se ho snaží i napodobit a vymýšlí podobné vynálezy. :)

Nikolas

Rád bych daroval svému dědovi knížku O mašinkách: Pohádky na kolejích, aby mu nebylo smutno a při čtení si na mě vzpomněl.

Míša Maurerová

Jakou knížku by darovala Míša Maurerová?

Saša Michailidis

Jakou knížky by daroval Saša Michailidis?

Soutěž o krabičky s ovečkou

Jsme rádi, že s námi sdílíte své prázdninové zážitky. Vybrali jsme 50 výherců, kterým poštou přijde krabička s ovečkou. Děkujeme!


Galerie výherců


Gratulujeme všem výhercům!


Sežeňte ovečky - soutěž pro rodiče a prarodiče

CenyCeny

Děkujeme, že jste nám pomáhali hledat ztracené ovečky z Déčka ve velké letní soutěži! Z terénu jste nám poslali spoustu krásných fotek a my jsme se rozhodli odměnit 32 z vás parádními cenami – obrázky oveček s podpisem jejich autora, Daniela Špačka.

Gratulujeme všem výhercům a velké díky patří každému, kdo se zapojil do soutěže Sežeňte ovečky. Bez vás bychom totiž na Déčku žádné neměli.

Podrobná pravidla soutěže zde.Galerie výherců


Gratulujeme prvním výhercům v soutěži pro rodiče a prarodiče! :)
Špunti na sněhu! Najdete své jméno mezi výherci placek?

Zapojili jste se do soutěže se špunty? Jelo vám to jako po másle? Pak se možná najdete mezi výherci parádních placek!
Soutěž trvá od 13. března do půlnoci 25. března! Všem výhercům moc gratulujeme!

Gratulujeme:
Vtipalek11, anetka, Filip Vinklárek, Viktor Čevela, Julinkazhajenky, Nikolka, cipajda13, Kája a Týna, #Luskoun000, Anežka Nováková, Štěpánka Brejchová, Maruška Karlová, Adélka, betynka7, elenka k, HeinrichGeorg, samued, sluníčko22, Certik, Amálie Počarová, Míša, Davídek, Kristýna Hocková 111, tom, vojtapejsa07, Ametystík, viktor janda, Elena Forethová, Matěj Šťastný, Maemi, Rostík a Vítek, Matěj Pilc, amálie, Jan Kaplan, Denis677, Jaris