Letní soutěže Déčka

Postavičky

Zachraň trosečníky

Letos žádná katastrofa na obzoru. To snad ani není možné! „Vše běží, jak má, tak co kdybychom konečně jeli na dovolenou?“ navrhl inženýr Vrtulka. Ale kam a jak? Princezně Prze se podařilo sehnat z druhé ruky parník Titán. Hurá, balíme! Všichni na palubu! Vyrážíme a… načoudili to do pustého ostrova a teď tam trčí. Ale co když ostrov není tak pustý, jak se nejdřív zdálo? A jak se dostanou domů? Prastará legenda praví, že se z ostrova nikdo nedostane, dokud se sopka znovu neprobudí k životu.

Opět je třeba vyrazit na výlet na 3 zajímavá místa v ČR. Tentokrát ale děti mohly pomoci i plněním výzev, při kterých překonávaly svůj strach či obavy. Jejich odvaha zažehla plamínek, který putoval do srdce dávno vyhaslé sopky.

Ostrov Kostrov

Až se děti vrátí domů ze 3 výletů, můžou pomáhat i přijímáním výzev ve hře Ostrov Kostrov, a pomoct tak našim hrdinům vrátit se co nejdřív.


Děti svou odvahou zažehly přes 88 618 plamínků. Dobrá práce! Bez pomoci statečných dětí by se to nikdy nepovedlo a Prga a všichni trosečníci by na ostrově tvrdnuli ještě teď.

Ve chvíli, kdy se nitro sopky naplnilo plamínky, ukázalo se, že je to srdce dobrotivého titána. Obr povstal z moře a odnesl trosečníky zpátky domů.