Letní soutěže Déčka

Postavičky

Rozbzuč Déčko!

Na jaře zasadili v Déčkozemi krásné barevné květiny a celá země rozkvetla. Ale rostlinám se nedařilo a vadly. Něco jim totiž chybělo. Hmyzáci! Ti plní v Déčkozemi důležitou úlohu: přenášejí barvu mezi květinami a udržují tak déčkovou pestrobarevnost. Jenže jak Déčko každým rokem rostlo a přibývaly v něm nové příběhy plné oveček, draků a princezen, hmyzáků bylo najednou málo a už na všechno nestačili – barvy bledly a místo nich se rozrůstaly chřadnoucí kaňky.

A zase byla řada na dětech, aby se s rodiči vydaly Déčku na pomoc. Za hesla nalezená na stanovištích získávaly dílky hmyzí stavebnice (křídla, krovky, tykadla, sosáky, žihadla…), ze kterých v aplikaci Hmyzolab sestavovaly vlastní hmyzáky a posílaly je Déčku na pomoc.

Bzzz!

Když počasí nepřálo a děti měly už 3 stanoviště splněná, pustily se ve hře Bzzz! s barvencem Ententýkem do oživování zvadlých květů životodárnou obarvenou rosou.


Uff! Bylo to napínavé, ale naštěstí to dobře dopadlo! Počet hmyzáků v Déčkozemi rostl, jen to bzučelo! O květiny a barvy bylo zase dobře postaráno.

Celkem rodiče s dětmi vyrazili na více než 150 741 výletů a sestavili dostatek nových hmyzáků, aby se Déčko opět rozbzučelo životem.