Gramofon

Povedlo se to! Déčko je plnobarevné!


Brouk
Celkem posláno hmyzáků:649 862 Barev uzdraveno:100 %
Celkem posláno hmyzáků:649 862
Barev uzdraveno:100 %

Brouk

Známe výherce soutěže!


Dobrouk Lucinka Moje odměna Moje odměna Seznam všech výherců Brouk Ententýk

Zprávy z výzkumu

Zprávy z pátrání
DÉČKO JE PLNOBAREVNÉ!

DÉČKO JE PLNOBAREVNÉ!

Povedlo se to! Všechny barvy jsou zdravé! Jaký lepší dárek k narozeninám si mohlo Déčko přát? Hmyzáků ale není nikdy dost, hesla na stanovištích proto můžete sbírat ještě celý nadcházející víkend!

30. 8. 2019

Novinky ve Hmyzolabu

Nepodařilo se ti nasbírat všechny komponenty v Hmyzolabu? Nevadí, můžeš dál vesele stavět, nově jsme pro odemkli všechny součástky do hmyzí stavebnice.

7. 9. 2019

Slavíme samolepkami!

Jezdili jste na výlety s androidí aplikací Léto s Déčkem? Pak byste v ní měli dneska najít deset nových oslavných samolepek! Když už jsme dokázali Déčko rozbzučet, proč to ještě neoslavit vítěznou fotkou?

5. 9. 2019

Rozvrh s hmyzáky

Prázdniny jsou sice u konce, se svými oblíbenými hmyzáky se ale loučit nemusíte. Najdete je třeba na parádním rozvrhu, který jsme pro Vás připravili.

3. 9. 2019

Zvesela do Kopce!

Zvesela do Kopce!

Přestože barvy Déčka jsou zase zdravé jako řípa, Míša a Marek pro jistotu ještě vyrazili do skanzenu Veselý Kopec obstarat Déčku pár hmyzáků navíc. Můžete to udělat i vy, máte na to ještě poslední prázdninový víkend!

31. 8. 2019

Prázdninami to nekončí!

Příroda má otevřeno 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Přijměte poslední Boříkovu výzvu a vrhněte se na 50 zážitků, které by měl zkusit každý!

30. 8. 2019

Je libo trendy kabelku značky Berushka?

Udělejte si radost posledním prázdninovým tipem od Boříka a ušijte si roztomilou taštičku ve tvaru oblíbeného hmyzáka!

28. 8. 2019

Beky opět v akci!

Beky opět v akci!

Každé získané heslo Déčku pomáhá, navíc ještě stále můžete být zařazeni do soutěže. A Beky se podařilo sehnat hned dvě! Déčko stále potřebuje barvy, tak vyražte na poslední výlet!

2. 8. 2019

Červená se line záře!

Ententýk na své výpravě doputoval až na kraj červené louky, tedy téměř na samotný konec duhy! Kup si u Lucinky letenku a nech se na louku Boříkem přenést! Odměnovou hru Bzzz! můžeš hrát okamžitě po odeslání třetího soutěžního hesla na stránce Chci rozbzučet Déčko!

25. 8. 2019

Přípitek na zdraví hmyzáků!

V horkém létě to mají hmyzáci často daleko k vodě. Z pítka, které jim vyrobíte, se proto bude radovat nejen Bořík, ale všichni hmyzáci z okolí vašeho domova!

24. 8. 2019

Natura park: místo pro zvídavé nátury

Natura park: místo pro zvídavé nátury

Z posledního výletu si Míša odnesla kromě tetovaček také bzučivku: lehkou virózu projevující se ustavičným bzučením. Naši hmyzáci (nebo také bzučáci, jak jim vtipně říkáte) z toho měli radost a legraci. Míše přejeme brzzzké uzzzdravení, aby se mohla zzzase vrátit k uvádění Tamtamu.

23. 8. 2019

Další šikulka

Další šikulka

Tak tahle prima animace k nám dorazila od jednáctileté Markétky. Doufáme, že až vyroste, bude dělat na Déčku. Hmyzáci dávají lajk!

22. 8. 2019

Míša a Marek přišli chatovat

Čtvrteční poledne bzučelo rojem vašich otázek a Míša s Markem se jako pilné včeličky snažili zodpovědět co nejvíce z nich. Přečtěte si záznam z chatu!

22. 8. 2019

Megabrouci z Tanzánie

Megabrouci z Tanzánie

Proč se broukům druhu Goliathus přezdívá ‚‚malé helikoptéry"? A co mají společného s jižními Čechami? Vypátrejte odpovědi v tomto prima dokumentu.

18. 8. 2019

Noční dobrodružství!

Déčko sice v osm hodin usíná, ale někteří hmyzáci v tu dobu naopak vstávají. V osmé Boříkově výzvě si proto vyzkoušíte, jaké to je pozorovat hmyzáky v noci!

17. 8. 2019

Tamtam

Tamtam

Když se Míša a Marek doveděli, že na Déčku je velké zchřadlé území, kterého jsme si dosud nevšimli, ihned vyrazili spláchnout své obavy do Vodního domu, kde se to vodními hmyzáky jen hemží.

16. 8. 2019

Ententýk se nám vybarvil!

Ententýk se nám vybarvil!

Už se zdálo, že zbývá uzdravit jen poslední kousek Déčka, jenže pak jsme za hromadou barevných kostek odkryli rozsáhlou zchřadlou krajinu. Zamaskoval ji Ententýk, protože si myslel, že když nebude vidět, přestane problém existovat. Jenže tak to na světě nefunguje… Než se na Ententýka zlobit, raději se pustíme do práce. Zbývá jedna třetina a celé Déčko bude rozbzučené!

15. 8. 2019

Nápad, který nemá mouchy!

O prázdninách je ideální doba na čtení knížek. Vyrobte si hmyzácké záložky, abyste už nikdy nezapomněli, kde jste přestali číst!

13. 8. 2019

Plné břicho hmyzáků

To se tak jednou ráno probudíte a celé břicho máte obsypané hmyzáky… Kdepak, tohle není nepříjemná vyrážka, ale hodně veselé použití hmyzích tetovaček, které dostanete na všech červených stanovištích.

12. 8. 2019

Oranžov objeven!

Oranžová louka, o které se dosud vyprávěly pouze legendy, existuje! Kup si u Lucinky letenku a nech se na louku Boříkem přenést! Odměnovou hru Bzzz! můžeš hrát okamžitě po odeslání třetího soutěžního hesla na stránce Chci rozbzučet Déčko!

11. 8. 2019

Parazoo: druhý domov pro poraněná zvířata

Parazoo: druhý domov pro poraněná zvířata

„Vždycky se nejdřív něco pokazí, než my lidé začneme pomáhat,“ stýská si Míša při návštěvě této výjimečné zoologické zahrady. Je na tom kus pravdy. Co takhle se zamyslet, jak můžeme kromě Déčka trochu rozbzučet i svět kolem nás?

9. 8. 2019

Ve stínu to žije! Ale co?

V sedmé Boříkově výzvě si vyrobíte okno do země, díky kterému nahlédnete do tajemných míst, kam slunce téměř nesvítí, a objevíte živočichy, kteří žijí ve stínu.

9. 8. 2019

Lážo plážo Bořík

Jak víte, každý týden odměňujeme nejlepší hmyzí výtvory, které nám posíláte. Jedním z nich byl i tento kamínkový Bořík od Lucinky (naší divačky, ne od světlucie nejmenší). Jsme rádi, že na Déčko nezapomínáte ani pláži!

8. 8. 2019

Ententýky dva kyblíky

Ententýky dva kyblíky

Zatímco vy posíláte nové hmyzáky, barvenec Ententýk nelení a vrací Déčku celé kyblíky barev. Pomoci mu může ve hře Bzzz! každý z vás, a to po odeslání třetího soutěžního hesla na stránce Chci rozbzučet Déčko!

7. 8. 2019

Seznamte se: Harambu, Svícínek a další

Vůbec jsme netušili, kolik druhů duhových hmyzáků existuje. Tak třeba Antonín nám poslal hned osm dosud úplně neznámých, děkujeme! Sotva jsme je vyfotili, hned jsme je vypustili na Déčko – ostatně tak bychom to měli dělat s každým broukem či motýlem, kterého pozorujeme!

4. 8. 2019

V zzzámku a podzzzámčí

V zzzámku a podzzzámčí

V komnatách veltruského zámku je krásně, ale jak zjistili Míša s Markem, pořádně to bzzzučí teprve v okolním parku.

3. 8. 2019

Vyrobte si motýla!

Na tuhle Boříkovu výzvu raději bez kladiva! Vyrobit si z papíru Motylčiny příbuzné totiž vyžaduje citlivější přístup. Dokážete to?

2. 8. 2019

Beky potřebuje pomoc

Beky potřebuje pomoc

Milí Poznávači, je to vážné - ztratila se schránka! Doufám, že se mi podaří ji neprodleně najít, jinak je naše záchranná barvící akce v ohrožení! Beky

1. 8. 2019

Odměňujeme vaše výtvory

Když Motylka s Boříkem před pár dny vymysleli, že nové hmyzí pomocníky můžete posílat i jako obrázky nebo třeba výrobky z plastelíny, okamžitě se na Déčko přihnal roj nových hmyzáků. Od té chvíle vybíráme každý týden ty nejlepší a jejich autory odměňujeme hmyzími plackami!

31. 7. 2019

Na příští výlet už jenom s tykadly

Bořík už vlastní tykadla má a může je každému jenom doporučit! Vyrob si tykadla taky a jezdi s nimi na výlety za hmyzáky!

30. 7. 2019

Úžasní mravenci

Úžasní mravenci

Víš, že unese dvacetkrát až třicetkrát víc, než sám váží? Zjisti víc o těchto báječných hmyzácích s pořadem Ty brďo!

29. 7. 2019

Kam o víkendu na výlet?

Kam o víkendu na výlet?

Třeba s Míšou a Markem do tropického skleníku Fata Morgana nebo zámeckého areálu ve Veltrusech!

28. 7. 2019

Boříkova výzva

Křach! Co to bylo za zvuk? To se právě odemknula další Boříkova výzva. Zjistěte, jak si vyrobit model bezobratlých živočichů.

27. 7. 2019

Zlaté ručičky

Mezi pomocníky Déčka je tolik šikulků! Podívejte, jaké parádní výtvory nám dorazily. Jen tak dál!

25. 7. 2019

Přijď cvičení na kobylku

Přijď cvičení na kobylku

I naši superhmyzáci ví, že je důležité se pořádně protáhnout. Zkuste jogínský cvik zvaný Kobylka. Doporučuje 10 z 10 Ententýků!

23. 7. 2019

Kreslete a modelujte!

Kreslete a modelujte!

Situace na Déčku se díky vám postupně zlepšuje. Posíláte spoustu hmyzáků! Pokud už vás z HmyzoLabu bolí bříška prstů, nezapomeňte, že další hmyzáky můžete pro Déčko i nakreslit nebo vyrobit z plastelíny!

22. 7. 2019

Další várka fotek

Jak je vidno z fotek, které nám od vás chodí, nejen na Déčko začíná parádně bzučet. Nepolevujte!

21. 7. 2019

Ve vodě to žije!

Pořádně se nadechnout a strčit hlavu do rybníka? Kdepak! Jsou i příjemnější a účinnější metody, jak pozorovat život ve vodě, a Bořík vám ukáže, jak na to.

20. 7. 2019

Zeměráj to na pohled!

Zeměráj to na pohled!

Cesta za poznáním hmyzu zavedla Marka až do středu bludiště. A jestli ho nesnědli mravenci, bloudí zřejmě v Zeměráji dodnes. Podívejte se, jak to celé začalo.

19. 7. 2019

Havětník

Znáš žravé housenky nebo čmelíky? Kolik hmyzáků znáš, tolikrát jsi člověkem! Havětník od Jiřího Dvořáka je prima encyklopedie pro každého, kdo chce o malých potvůrkách zjistit více.

18. 7. 2019

Duha na obzoru!

Duha na obzoru!

Hip, hip, hurá! Hmyzáci, které od vás dostalo Déčko na pomoc, jsou k vidění všude – tady třeba doprovázejí kapitána při plavbě jako delfíni. Ale hlavně: už jsou jich tisíce a díky nim se podařilo uzdravit už čtvrtinu všech barev!

17. 7. 2019

Hmyzí lahůdky

Někdo v tom vidí jen hromadu jídla. Bořík vidí hromadu zábavy! Nech si od Boříka poradit, jak z potravin vyrobit štavnaté housenky a šnečky k svačině!

16. 7. 2019

Bořík bzučí radostí

Jsme rádi, že vás baví plnit Boříkovy výzvy. V našich duhových schránkách přistály čupr dupr fotky šikulků s jejich škvorníky, cupcaky a kukátky!

15. 7. 2019

S lupou na hmyzáky

Bořík přilétá s další výzvou! Dovedete si vyrobit lupu na pozorování hmyzu z obyčejného kelímku?

14. 7. 2019

Vydej se do Zelenojma!

Bořík se probudil! Kup si u Lucinky letenku a nech se Boříkem přenést na novou louku! Odměnovou hru Bzzz! můžeš hrát okamžitě po odeslání třetího soutěžního hesla na stránce Chci rozbzučet Déčko!

13. 7. 2019

Písek plný mravenců

Písek plný mravenců

Míša s Markem se při poznávání světa hmyzu jen tak něčeho nezaleknou! Tentokrát se vydali do Písku a prolezli tamním obřím mraveništěm.

12. 7. 2019

Mám třetí heslo

Mám třetí heslo

Ahoj poznávači! Tak mám splněno, podařilo se mi najít třetí heslo! Na výletě v Karlových Varech jsem se zároveň s některými z vás potkala a rozdávala hmyzácké placky. Víc se dozvíte ve videu, tak honem mrkněte! Beky

12. 7. 2019

Pověste si Černobíla

Nelekejte se! Černobíl nic nevyvedl! A dokud bude viset v rámečku u vás doma, nikomu nic neudělá. Chcete ho? Tak řekněte rodičům o fotosoutěži, která je určena právě pro ně.

11. 7. 2019

Vybzučená pošta

V Déčko schránkách to bzučí ostošest! Už jste nám taky poslali fotky se superhmyzáky?

10. 7. 2019

Léto s Déčkem vs. HmyzoLab

Léto s Déčkem vs. HmyzoLab

Letos si můžete stáhnout hned dvě herní aplikace. Pletou se vám? Po zhlédnutí videa bude všechno jasné!

9. 7. 2019

Tamtamus Botanicus

Tamtamus Botanicus

Zažeňte víkendovou nudu s Tamtamem plus a navštivte s Míšou a Markem Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem.

8. 7. 2019

Barvenec Ententýk se hlásí do služby!

Po odeslání třetího hesla do letní soutěže si můžete zahrát bonusovou hru Bzzz!, v níž budete s barvencem Ententýkem vracet Déčku barvy. Najdete ji dole na stránce Chci rozbzučet Déčko.

7. 7. 2019

Život na dně

Zahrajte si na přírodovědce a pozorujte život na dně potoka či řeky. Mrkněte se dole na stránce do Boříkových nápadů a vyrobte si kukátko do vody.

5. 7. 2019

Včelaření s Lumírem

V létě se dá dělat spousta zajímavých věcí. Třeba přelousknout krásnou knížku s názvem Lumír včelaří. Více informací zde.

4. 7. 2019

Už to bzučí!

Dorazily nám první fotky z letních výletů! Děkujeme a těšíme se na další várku.

3. 7. 2019

Našla jsem první schránku!

Našla jsem první schránku!

Čau Poznávači! Vyrazila jsem na první výlet. Kde jsem byla a co jsem našla? Mrkněte sami. A jestli chcete získat hmyzí placky, přijďte za mnou ve středu 3. 7. na filmový festival v Karlových Varech, najdete mě v Domu ČT! Beky

2. 7. 2019

Rozbzuč cupcake

I dortík může bzučet jako duhová louka. Mrkněte na Boříkův tip a vyrobte si cupcake se superhmyzákem.

2. 7. 2019

Přijmete Boříkovu výzvu?

Tohle není pro slabé povahy! Škvoři možná nevypadají nejlépe, ale pro náš svět jsou stejně důležití jako včelky nebo mravenci. Seberte odvahu a vyrobte jim domeček! Návod najdete tady.

1. 7. 2019

HmyzoLab už chrlí hmyzáky

Díky stovkám z vás, co používají HmyzoLab, už na Déčku přibyla spousta nových hmyzáků! Pokud jste tento úžasný vynález ještě neprozkoumali, tak ho najdete na stránce Jak na to, nebo si ho můžete stáhnout jako aplikaci do mobilu.

30. 6. 2019

Aplikace Léto s Déčkem

Aplikace Léto s Déčkem

Stáhni si do mobilu aplikaci Léto s Déčkem a ukládej si do ní získaná hesla rovnou během výletu.

29. 6. 2019

Tamtam jde příkladem!

Míša a Marek jsou skalní fanoušci Déčka, a tak okamžitě vyrazili na pomoc hmyzákům na skalní hrad Sloup.

28. 6. 2019

Tři – dva – jedna – bzuč!

Tři – dva – jedna – bzuč!

Našli jsme způsob jak Déčku pomoci: už od zítřka se může vydat na výlet za poznáním hmyzu úplně každý! Startujeme!

28. 6. 2019

Hmyzáci nestíhají

Hmyzáci nestíhají

Už víme, proč barvy chřadnou: hmyzáků je málo! Ukázalo se totiž, že nejen náš svět, ale ani Déčko se bez nich neobejde. Naopak, potřebuje jich stále víc! Potřebuje rozbzučet!

21. 6. 2019

Déčku chřadnou barvy!

Déčku chřadnou barvy!

Pestrobarevné Déčko se nám mění před očima. Květiny ztrácí barvu, vadnou a lámou se. Duhovou zemi pokrývají ošklivé skvrny. Ale proč, když Déčko stále roste o nové pohádky a příběhy?

15. 6. 2019

Hmyzáci vám děkují!


Díky vám teď o barvy pečují tisíce nových hmyzáků. Ale nejde jen o jejich počet: jsou to ti úplně nejlepší hmyzáci, jaké bychom si bez vás ani neuměli představit!
Dokázali jste to, protože jste si dobře všímali hmyzu v našem světě.

Déčko se dalšího chřadnutí už bát nemusí. Těžší úkol nás ale teprve čeká: ochránit před chřadnutím naši přírodu a hmyzáky, kteří tu žijí s námi. Rozbzučet Zzzemi! Když spojíme své síly, jako jsme to udělali pro Déčko, určitě to taky dokážeme! A i za to vám děkují:

Světlucie nejmenší

Lucinka

Motýlie měňavá

Motylka

Dobrouk obecný

Dobrouk

Včelák bořivý

Bořík

Barvenec pilný

Ententýk

Boříkovy nápady

Zprávy z pátrání


Je skvělé, že s pomocí HmyzoLabu dokáže hmyzáka vyrobit každý. Ale nejlepší hmyzáky vytváří ten,
kdo se v hmyzu vyzná, nebojí se ho a chrání jej! Dokážeš to taky?Motylka

Motylka inspiruje


Výletem to nekončí! Podívejte se, co se o hmyzu můžete dovědět,
i když už jste zpátky doma.Stáhněte si Badatelské listy!

Bavilo vás poznávat hmyzáky? Můžete v tom pokračovat!

Prozkoumejte

4. 9. 2019

Africká abeceda: Termitiště

Africká abeceda: Termitiště

V Africe je tolik zvířat, že to vystačí na celou abecedu.

Podívejte se

31. 8. 2019

Radek Malý: Příhody matky Přírody

Poslední tip na knížku o hmyzácích!

Přečtěte si

29. 8. 2019

Kapitolky o havěti – Páteříček

Kapitolky o havěti – Páteříček

Pojďme si představit významného broučka jarních luk!

Podívejte se

27. 8. 2019

Videoatlas naší přírody: Včela

Videoatlas naší přírody: Včela

Jak si rozumí včely s člověkem a člověk se včelami?

Podívejte se

24. 8. 2019

Yuval Zommer: Velká kniha drobné havěti

Nový knižní tip rychnovské knihovny.

Přečtěte si

22. 8. 2019

Taneční hrátky s Honzou Onderem – Včelka Mája

Taneční hrátky s Honzou Onderem – Včelka Mája

Včelí tanec!

Podívejte se

20. 8. 2019

Kdo jsou to Goliáši?

Kdo jsou to Goliáši?

Čeští chovatelé hmyzu objevili v severní Tanzánii vzácný druh zlatohlávka!

Podívejte se

17. 8. 2019

Jitka Vítová: O Květušce a tesaříkovi: Prázdniny v hmyzí říši

Knihovna v Rychnovně u Jablonce doporučuje další hmyzáckou knížku.

Přečtěte si

15. 8. 2019

Wifina: Příroda: Včely

Wifina: Příroda: Včely

Daniel z Wifiny zjistil, jak včelám pomoci a jak vlastně v úlech žijí a pracují.

Podívejte se

13. 8. 2019

Kapitolky o havěti – Slunéčko

Kapitolky o havěti – Slunéčko

Věděli jste, že spolu s nejhojnějším slunéčkem sedmitečným u nás žije osmdesát druhů slunéček?

Podívejte se

10. 8. 2019

Ludmila Bakonyi Selingerová – V trávníku: Pohádky s krovkami

Knižní tip knihovny z Rychnova u Jablonce.

Přečtěte si

8. 8. 2019

Svět podle termitů

Svět podle termitů

Náš svět by bez termitů vypadal úplně jinak!

Podívejte se

6. 8. 2019

Wifina: Příroda: Včely a med

Wifina: Příroda: Včely a med

Matěj z Wifiny se vydal k úlům za včelami.

Podívejte se

3. 8. 2019

Daniela Krolupperová: Mizící hmyzíci

Hmyzáci na pomoc růžovému království!

Přečtěte si

1. 8. 2019

Taneční hrátky s Honzou Onderem – Nech brouka žít

Taneční hrátky s Honzou Onderem – Nech brouka žít

Roztáhněte krovky, protřepejte křídla a zatančete si!

Podívejte se

30. 7. 2019

Ty Brďo! – Mravenci

Ty Brďo! – Mravenci

Kdo by neznal Ferdu, mravence s červeným puntíkovaným šátkem kolem krku. Ale víte, jak to vypadá ve skutečném mraveništi?

Podívejte se

27. 7. 2019

Francois Lasserre: Můj sešit pozorování a aktivit – Příroda ve městě

Knihovna v Rychnově u Jablonce doporučuje: pracovní sešit o hmyzácích

Přečtěte si

25. 7. 2019

Kapitolky o havěti – Motýl

Kapitolky o havěti – Motýl

Motýli. Barva a tvary jejich křídel bývají inspirací pro malíře, básníky i tanečníky. Pestrobarevné motýly rozhodně nikdo asi nenazve havětí.

Podívejte se

23. 7. 2019

Jogínci v přírodě: Kobylka

Jogínci v přírodě: Kobylka

Připravte si podložky a zacvičte si jógu!

Podívejte se

20. 7. 2019

Jiří Dvořák: Havětník

Další hmyzácký literární tip z Rychnova u Jablonce.

Přečtěte si

18. 7. 2019

Jak Ťuk a Bzuk putovali za sluníčkem

Jak Ťuk a Bzuk putovali za sluníčkem

Pojďte se podívat na putování dvou malých čmeláčků.

Podívejte se

16. 7. 2019

Chováme babočky

Odchovat doma třeba ve velké sklenici nebo teráriu některou z mnoha druhů našich baboček není vůbec těžké. Tady najdete pár rad od Martina Kříže.

Prozkoumejte

14. 7. 2019

Wifina: Příroda: Hmyzí říše

Wifina: Příroda: Hmyzí říše

Pojďte se podívat, co o hmyzu zjistil Kuba z Wifiny!

Podívejte se

13. 7. 2019

Olga Černá: Poklad starého brouka

Prázdninový hmyzácký příběh na doporučení knihovny z Rychnova u Jablonce.

Přečtěte si

11. 7. 2019

Lovci záhad: Co mi pije krev

Lovci záhad: Co mi pije krev

S Markem a Michaelem můžete přijít na kloub lecjakým záhadám. Tentokrát se podíváme na zoubek komárům.

Podívejte se

9. 7. 2019

TvMiniUni: Proč mravenci staví mraveniště

TvMiniUni: Proč mravenci staví mraveniště

Chcete se dozvědět, co zjistily postavičky z TVMiniUni o mravencích?

Podívejte se

7. 7. 2019

Chytit, ale neublížit

Znáte to. Už mnohokrát jste chtěli vzít do ruky broučka, motýla nebo stonožku. Ale jak si zvířátko užít, pomazlit se s ním, pokochat jeho nádherou, ale přitom mu neublížit? Vždyť hmyzáci jsou tak křehcí. Tady je pár rad, jak na to.

Prozkoumejte

5. 7. 2019

Jiří Dvořák: Minimax a mravenec

Další hmyzácká knížka z tipů knihovny z Rychnova u Jablonce.

Přečtěte si

4. 7. 2019

Ty Brďo! – Hmyz

Ty Brďo! – Hmyz

Víte, proč mouchy bzučí a proč komáři štípou?

Podívejte se

3. 7. 2019

Kapitolky o havěti – Louka

Kapitolky o havěti – Louka

Pojďte se podívat, jak to bzučí na louce!

Podívejte se

1. 7. 2019

Životní cykly hmyzáků

Procházkou v přírodě to nekončí, ale začíná!

Vyrobte si

28. 6. 2019

Aneta Františka Holasová: Lumír včelaří

Máte chuť se večer začíst do hmyzácké knížky? Knihovna z Rychnova u Jablonce pro vás připravila svůj první tip.

Přečtěte si

28. 6. 2019

Příbytky pro „havěť“

Zaujala vás naše 1. Boříkova výzva? Chtěli byste se o domečcích pro hmyzáky dozvědět víc?

Vyrobte si

28. 6. 2019

Skaut