Letní soutěže Déčka

Postavičky

Zachraňte duhu

Z Déčka začaly mizet barvy. V dříve jásavě barevných videích náhle prosakují černobílá místa, a to stále více a častěji. Jestli to takto půjde dál, bude Déčko do konce prázdnin černobílé, což by byl konec Déčka, jak ho známe. Venda Vandr brzy přichází na to, kdo za tím stojí: Černobíl – záhadná zhrzená oživlá skica se mstí za svou vlastní nebarevnost tím, že poletuje po Déčku ve své mobilní krychli a barvu vysává. Nakradenou duhu shromažďuje ve svém obřím a nedobytném podzemním mrazáku.

Hejnu duháčků se podařilo ukrást Černobílovi jeho deník s poznámkami. Bohužel jej však na obloze rozklovali a jednotlivé stránky se rozlétly po celé ČR. Na těchto místech mohly děti najít hesla k ovládání teploty mrazáku. Zadáním speciálních symbolů na display mrazáku zvyšují podvratně jeho vnitřní teplotu, až duhu přivádějí k varu.

Hra už bohužel nejde spustit.

Děti mohly pomáhat i ošetřováním oveček ve hře Natři ovci. Hra už bohužel ale příliš zestárla a tvůj prohlížeč by ji neuměl spustit.


Dětem se naštěstí včas podařilo mrazák přehřát a ten tak vybouchnul. Prásk! Barvy unikly a všechny se vrátily na Déčko. Černobíl zbaběle uprchnul.