Letní soutěže Déčka

Postavičky

Zachraňte duhu

Z Déčka začaly mizet barvy. V dříve jásavě barevných videích náhle prosakovala černobílá místa, a to stále více a častěji. Zdálo se, že do konce prázdnin bude Déčko celé černobílé, což by byl konec Déčka, jak ho známe... Venda Vandr brzy přišel na to, kdo za tím stojí: Černobíl – záhadná zhrzená oživlá skica, která se mstila za svou vlastní nebarevnost tím, že poletovala po Déčku ve své mobilní krychli a barvu vysávala. Nakradenou duhu shromažďovala ve svém obřím a nedobytném podzemním mrazáku.

Hejnu duháčků se podařilo ukrást Černobílovi jeho deník s poznámkami. Bohužel jej však na obloze rozklovali a jednotlivé stránky se rozlétly po celém Česku. Na mnoha místech tak mohly děti najít hesla k ovládání teploty mrazáku. Zadáním speciálních symbolů na displeji mrazáku pak podvratně zvyšovaly jeho vnitřní teplotu a tím duhu přiváděly k varu.

Mimořádné zprávy
Hra už bohužel nejde spustit.

Děti mohly pomáhat i ošetřováním oveček ve hře Natři ovci. Hra už bohužel ale příliš zestárla a tvůj prohlížeč by ji neuměl spustit.

Zachraňte duhu: Černobíl poražen!

Dětem se naštěstí včas podařilo mrazák přehřát a ten tlak nevydržel. Prásk! Všechny barvy obřím výtryskem unikly ven a vrátily se na Déčko. A Černobíl? Zbaběle uprchnul…