Každý má v hlavě svoje vnitřní sabotéry. Jak jen můžou, kazí a maří každou naši snahu. Porazíš je? Já jsem se do toho pustil, tak to pojď dát spolu. Hurá proti sabotérům!

Zajíc

Mankote, Jácek! Příšerný sabotér, co mi kazil únor. Hlavně být ve všem první. První. První! PRVNÍ! A přitom je to takový… no, jen se na to koukni.

Zajíc

Únorové výzvy

Tohle jsou moje výzvy. Dám sem každý týden jednu a za splnění prima kartičku. Posbíráš je všechny? Pojď do toho!

Zajíc

Únorová soutěž

Špuntí mistrovství světa

Chceš si naložit víc? Stáhni si PDF s deskovou hrou a zažij špuntí mistrovství světa.

Stáhnout hru
Sportovník Zajíc fotbalista

Kam dál?

Člověk a zvíře

1. 5.–31. 5. 2023

Techmania

Srovnejte si výkony či limity našeho těla se zástupci fauny: každý tak může otestovat např. dynamiku svého oka s orlím zrakem, vyzkoušet frekvenci svého sluchu v porovnání s delfíny či netopýry, seznámit se s rozdílem mezi orientačními schopnostmi nártouna a sebe sama.

techmania-kveten.jpg

Trénuj mozkové závity

1. 5.–31. 5. 2023

Pevnost poznání

Vstupte do osmimetrové makety lidského mozku, kde se před vámi zjeví neuronová síť v celé své kráse! Čekají na vás 3D piškvorky, logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry. A jakmile budete mít hlavu jako pátrací balón, stačí na vlastní (ne)bezpečí vyzkoušet jednu z nejoblíbenějších atrakcí – tzv. gyroskop. Vězte, že se budete cítit jako pilot akrobatického letounu.

pevnost-poznani-kveten.jpg

Hraj fair play!

1. 5.–31. 5. 2023

Svět techniky

Každá hra má svá pravidla. Hrát fair play ve hře i v životě by mělo být samozřejmostí. Nemyslíš? Vezmi s sebou rodiče nebo kamarády a pojďte si ověřit, jak fér dokážete být nejen jeden k druhému, ale i k lidem, kteří to v životě nemají tak jednoduché. Naše expozice Žít normálně ti k tomu pomůže. Zastřílej si do terče se slepeckými brýlemi a buď fair vůči osobám se zrakovým postižením.

svet-techniky-kveten.jpg

Kolocvič

1. 10.–31. 5. 2023

Všechna science centra

Chceš zažít zábavu a ještě se protáhnout? Pak přijď do některého ze science center ČR, kde můžeš získat unikátní kolocvič. Více se dozvíš na stránkách jednotlivých science center.

superja-vec-1.jpg