Planeta je prga

Květnový boj princezny Prgy

Na své misi za záchranu životního prostředí planety Země se Prga střetává s bandou Hnusáků – neekologických monster.

Už jste někdy při cestě přírodou narazili na obaly od sušenek? Plechovky od limonády? Pneumatiky? Staré boty? Smradlavé vajgly (nedopalky od cigaret ale tak jako prďácky)? Tak to tam na sto péro proletěla Bordelnice Polétavá. Na její zkrocení se právě v květnu zaměřila princezna Prga. Podívej se na video a pomoz jí v boji.

Výzkum dokončen
Boj princezny Prgy

Bordelnice polétavá

Z dosavadního Pržina výzkumu vyplynulo:

Bordelnice nesnáší všechno krásné. Takže jak je někde něco ošklivého - třeba odpadky v přírodě nebo v odlehlém městském koutku - hned tam přisype další. Jenomže ona se krásy i bojí. Což je dobře, protože jak je někde krásně a čisto, už si tam netroufne.

Prga navrhuje:

Nechovat se jako čuňátko. Každé místo po sobě zanechat v aspoň o trochu lepším stavu, než v jakém jste ho našli. Zkrášlovat své okolí. Občas vyrazit do přírody s pytlem a rukavicemi a trochu jí od svinčíku ulevit.

08

  • Sype svinčík do přírody

  • nesnese krásu

  • Ruší zvířata hlukem

Květnová soutěž skončila

Prga děkuje za všechny zaslané příspěvky! Jen díky nim mohla svůj výzkum úspěšně dokončit! Které z výtvorů budou odměněny cenou, se dozvíš na této stránce do 15. června. Boj proti Hnusákům ale pokračuje! Podívej se na stránku aktuálního soutěžního měsíce, kde na tebe čekají úkoly nové.

Pokud jsi nestihl/a vypracovat úkoly uzavřeného měsíce, můžeš se do nich pustit mimo soutěž ve výzkumu na vlastní pěst. Úkol základní je snazší, úkol akční bude nejspíš potřebovat pomoc dospělých:

A

Úkol základní

Nakresli výlet, kde se všichni chovají k přírodě hezky.

Úkol základní

NEBO

B

Úkol akční

Vyrazte do přírody s pytlem a gumovými rukavicemi a ukliďte tam co nejvíc nepořádku. Nakresli, jak toto místo zkrásnělo.

Úkol akční

Vědátorský list pro měsíc květen

Jsi extra vědátorský typ? Stáhni si PDF s Vědátorským listem a posuň výzkum o mílový krok dál!
Ať ti tvůj laboratorní plášť sviští!

Stáhnout vědátorský list
Vědátorský list Prga

Galerie soutěžních příspěvků

Výherci

Cena: 10× balíček Déčko dárků – podívej se!

Další příspěvky

Bádej dál

Boj princezny Prgy

Jak soutěžit

Od 1. října 2020 až do 31. května 2021 budeš každý měsíc spolu s Prgou bojovat proti jednomu padouchovi – Hnusákovi. Stačí, když si vybereš jeden ze dvou úkolů na téma aktuálního měsíce a pošleš nám svůj výtvor prostřednictvím formuláře. Výtvor můžeš namalovat, vyfotit, nakreslit jako komiks, natočit krátké video, napsat básničku nebo jej vymodelovat. Čím originálnější nápad, tím lépe!

Své dílo můžeš v těchto formátech: jpg, png, pdf, doc, odt, txt, mp3, wav, mp4, mov, avi, gif.
Do každého soutěžního kola zařadíme jen ta díla, která nám přijdou do konce měsíce!
POZOR! Pravidla soutěže v plném znění najdeš tady.


O co se soutěží?

Každý měsíc vyhraje 10 soutěžících parádní věcnou cenu!

O co se soutěží?

Princezna Prga, celým jménem princezna Alexandra Barbora Cecílie Dobromila Evženie Františka Gertruda Hilda Chranislava Ina Johana Karla Lucie Matylda Natálie Olga Patricie Quiduše Rozárie Stela Tamara Uršula Veronika Wilhelmina Xenie Yris Zora Žofie I.

Fuj! Takový svinčík Prga nemůže ani vidět. „Jak k tomu přijdou ryby, kruciš? Proč by měly plavat v cizím čurbesu?“ Dál už se ale nerozčiluje a rovnou se pustí do akce. Prostě kudy šla, tam zlepšila. A kde plavala, tam taky.

Prga má ráda, když jsou všichni spoko a můžou dělat, co je těší. A tak jestli něco ráda nemá, jsou to kazisvěti. A Hnusáci nejsou nic jiného, než poddruh kazisvětů.

Její veličenstvo věnuje čas dobrodružným cestám. Když zrovna někomu nepomáhá z nesnází nebo neporáží podlého padoucha, nejspíš něco zkoumá, vynalézá a vylepšuje.

Túry, tábory, výpravy, výlety, bobříci, svitky březové kůry, stezky odvahy, lesní moudrost, orienťáky, víkendovky, bojovky a tak dále a tak dále. Díky tomu všemu se Prga nikdy neztratí. Vždycky si umí poradit.