Hraju

Prgu kouzelné okuláry přímo vcucly do hry, až se z ní na chvíli stala kostičková postavička. A tak pochopila, že v počítačové hře jsi hrdinou nebo hrdinkou právě ty - hráč nebo hráčka! Ne jako ve filmu nebo knížce, kde hrdiny jen sleduješ nebo o nich čteš. Každý si tvoří svůj příběh ve hře sám. Koukni tady na video, ať taky víš, jak řídit svůj herní svět a pořád se v něm vylepšovat.

Chci soutěžit
Hraju

Počítačové hry

  • běží na elektronickém přístroji (počítači, mobilu, tabletu nebo třeba konzoli)
  • většinou plní hráč ve hře nějaký úkol podle pravidel hry, získává různé odměny a při neúspěchu ztrácí virtuální životy
  • hráč může hrát sám nebo s víc hráči (multiplayer), kteří mohou být připojení online klidně odkudkoliv na světě
  • hry můžou taky něco učit (třeba angličtinu), simulovat (řízení letadla) nebo prostě jen bavit

ZÁPISNÍK UMĚLCE

Jsi extra umělecký typ? Chceš pořádně provětrat fantazii?

Stáhni si tady Zápisník umělce pro úúúžasné mladé talenty a můžeš začít tvořit.

Ať ti tvůj talent rozkvétá!

Zápisník umělce

V herní dílně

Může z klacku, uschlé makovice nebo prázdné šnečí ulity vzniknout počítačová hra? Jasně, stačí, když si výtvarník a herní vývojář v jedné osobě Jaromír Plachý pustí fantazii na špacír.

V herní dílně

Soutěžní úkol na měsíc Květen

Speciální cenu za splnění všech osmi uměleckých úkolů vyhrávají: Královská_lasice; Róza; Agapornis_upovídaný; Severní_kuskus; Sitatunga_pardálí.

Pokud se ti nepovedlo udělat úkoly uzavřeného měsíce, můžeš se do nich pustit mimo soutěž.

Dečko ceny

Úkol tvořivý

Najdi (nebo klidně i vyrob) doma nějakou postavičku (třeba panáčka ze stavebnice), která by mohla být hrdinou/hrdinkou tvojí nové počítačové hry. Nakresli, jak by mohla hra vypadat, a pošli nám fotku nákresu i postavičky.

Úkol vnímavý

Napiš na papír seznam 3 počítačových her, které se ti ze všech nejvíc líbí. U každé hry napiš dvě věci: 1/ co je na hře nejlepší, 2/ co by se na ní dalo ještě vylepšit. Seznam nám pošli.

Další tipy