Každý má v hlavě svoje vnitřní sabotéry. Jak jen můžou, kazí a maří každou naši snahu. Porazíš je? Já jsem se do toho pustil, tak to pojď dát spolu. Hurá proti sabotérům!

Zajíc
Poživan

Poživan

Jejky, líný sabotér Poživan mě trápil v lednu. Chce všechno hned, a jak se někde musí snažit, mám prý od toho jít pryč. Tak koukni, jak to dopadlo.

Zajíc

Lednové výzvy

Tohle jsou moje výzvy. Dám sem každý týden jednu a za splnění prima kartičku. Posbíráš je všechny? Pojď do toho!

Zajíc

Lednová soutěž

Máš natrénováno? Vyfoť se, jak plníš výzvu měsíce, a fotku (nebo i video) nám pošli. Každý měsíc 10 z vás vyhraje něco z hromady báječných cen, mimo jiné taky hravou elektroniku.

Podrobná pravidla soutěže Ceny do soutěže
Zajíc

Výzva měsíce: Schody

Vyběhni schody ve vašem domě nebo ve škole. A ještě. A ještě.

Pošli příspěvek

Tvůj příspěvek byl v pořádku odeslán!

Něco se pokazilo a tvůj příspěvek se neodeslal. Zkus to prosím znovu.

Časový limit pro odeslání vypršel.

Přezdívku je třeba vyplnit
E-mail je třeba vyplnit
Věk je třeba vyplnit
Zprávu je třeba vyplnit

Špuntí mistrovství světa

Chceš si naložit víc? Stáhni si PDF s deskovou hrou a zažij špuntí mistrovství světa.

Stáhnout hru
Sportovník Zajíc fotbalista

Kam dál?

Schopnosti a dovednosti

1. 1.–31. 1. 2023

iQPARK

Navštivte iQPARK, kde jsme pro vás připravili interaktivní dovedností soutěž. Splňte jednotlivé úkoly v rámci mise SUPERJÁ! Zjistěte, co všechno vaše tělo dokáže. Jak hluboko se předkloníš, jaká je tvoje rychlost reakce, dokážeš vyskočit stejně vysoko jako veverka? Po splnění všech úkolů získáš Kolocvič.

leden-iqpark.jpg

Trénuj mozkové závity

1. 1.–31. 1. 2023

Pevnost poznání

Vstupte do osmimetrové makety lidského mozku, kde se před vámi zjeví neuronová síť v celé své kráse! Čekají na vás 3D piškvorky, logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry. A jakmile budete mít hlavu jako pátrací balón, stačí na vlastní (ne)bezpečí vyzkoušet jednu z nejoblíbenějších atrakcí – tzv. gyroskop. Vězte, že se budete cítit jako pilot akrobatického letounu.

leden-pevnost-poznani.jpg

Člověk a zvíře

1. 1.–31. 1. 2023

Techmania

Srovnejte si výkony či limity našeho těla se zástupci fauny: každý tak může otestovat např. dynamiku svého oka s orlím zrakem, vyzkoušet frekvenci svého sluchu v porovnání s delfíny či netopýry, seznámit se s rozdílem mezi orientačními schopnostmi nártouna a sebe sama.

leden-techmania.jpg

Tady bydlí Akčňákovi

1. 1.–31. 1. 2023

VIDA!

Užijte si novou superhravou výstavu Tady bydlí Akčňákovi, ve které se nachází šest stanovišť s úkoly, které všechny superhrdiny a superhrdinky pořádně rozhýbají. Po splnění si v obchůdku u pokladen vyzvedněte za odměnu Kolocvič. Hrací kartu najdete na pokladně kdykoliv během otevírací doby. Výstava je v ceně vstupenky do expozice VIDA!

leden-vida.jpg

Soustřeď se!

1. 1.–31. 1. 2023

Svět techniky

Máš dobrou kondici a pamatováka? Ověř si své schopnosti v expozici Světa techniky. Dokážeš dosáhnout samotného vrcholu Schodiště století, vrátit se zpět a předat důležitou informaci? Dokážeš pracovat i pod tlakem a vyřešit jednu z nejznámějších matematických hádanek? Při plnění úkolů si možná sáhneš na dno psychických i fyzických sil, odejdeš však v lepší kondici a s nezaplatitelným pocitem vítězství!

leden-svet-techniky.jpg

Kolocvič

1. 10.–31. 5. 2022

Všechna science centra

Chceš zažít zábavu a ještě se protáhnout? Pak přijď do některého ze science center ČR, kde můžeš získat unikátní kolocvič. Více se dozvíš na stránkách jednotlivých science center.

superja-vec-1.jpg