Každý má v hlavě svoje vnitřní sabotéry. Jak jen můžou, kazí a maří každou naši snahu. Porazíš je? Já jsem se do toho pustil, tak to pojď dát spolu. Hurá proti sabotérům!

Zajíc
Poživan

Poživan

Jejky, líný sabotér Poživan mě trápil v lednu. Chce všechno hned, a jak se někde musí snažit, mám prý od toho jít pryč. Tak koukni, jak to dopadlo.

Zajíc

Lednové výzvy

Tohle jsou moje výzvy. Dám sem každý týden jednu a za splnění prima kartičku. Posbíráš je všechny? Pojď do toho!

Zajíc

Lednová soutěž

Špuntí mistrovství světa

Chceš si naložit víc? Stáhni si PDF s deskovou hrou a zažij špuntí mistrovství světa.

Stáhnout hru
Sportovník Zajíc fotbalista

Kam dál?

Člověk a zvíře

1. 4.–30. 4. 2023

Techmania

Srovnejte si výkony či limity našeho těla se zástupci fauny: každý tak může otestovat např. dynamiku svého oka s orlím zrakem, vyzkoušet frekvenci svého sluchu v porovnání s delfíny či netopýry, seznámit se s rozdílem mezi orientačními schopnostmi nártouna a sebe sama.

techmania.jpg

Trénuj mozkové závity

1. 4.–30. 4. 2023

Pevnost poznání

Vstupte do osmimetrové makety lidského mozku, kde se před vámi zjeví neuronová síť v celé své kráse! Čekají na vás 3D piškvorky, logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry. A jakmile budete mít hlavu jako pátrací balón, stačí na vlastní (ne)bezpečí vyzkoušet jednu z nejoblíbenějších atrakcí – tzv. gyroskop. Vězte, že se budete cítit jako pilot akrobatického letounu.

pevnost-poznani.jpg

Hraj fair play!

1. 4.–30. 4. 2023

Svět techniky

Každá hra má svá pravidla. Hrát fair play ve hře i v životě by mělo být samozřejmostí. Nemyslíš? Vezmi s sebou rodiče nebo kamarády a pojďte si ověřit, jak fér dokážete být nejen jeden k druhému, ale i k lidem, kteří to v životě nemají tak jednoduché. Naše expozice Žít normálně ti k tomu pomůže. Zastřílej si do terče se slepeckými brýlemi a buď fair vůči osobám se zrakovým postižením.

svet-techniky.jpg

Kolocvič

1. 10.–31. 5. 2023

Všechna science centra

Chceš zažít zábavu a ještě se protáhnout? Pak přijď do některého ze science center ČR, kde můžeš získat unikátní kolocvič. Více se dozvíš na stránkách jednotlivých science center.

superja-vec-1.jpg