O soutěži

Rok Déé velkou soutěž nese, hrajeme si na profese.

Ahoj, jsem Duháčkova kamarádka Ovečka a tento rok si spolu budeme hrát na profese. Každý měsíc si vymyslím jedno povolání a budu k němu sbírat vaše soutěžní příspěvky. Na webu nebo ve vysílání Déčka se dozvíš téma a tvým úkolem bude vymyslet a poslat mi svůj příběh na dané téma. Můžeš ho namalovat, vyfotit, nakreslit jako komiks, natočit krátké video, vytvořit animaci, napsat jako básničku nebo povídku, namluvit nebo nazpívat nebo třeba vymodelovat. Čím originálnější nápad, tím lépe! Nezapomeň ale, že důležité při tvorbě díla myslet hlavně na pořad, kterého se aktuální zadání týká.

Své dílo můžeš poslat jako přílohu přes formulář na úvodní stránce elektronicky v těchto formátech:
jpg, png, pdf, tiff, bmp, doc, odt, txt, mp3, wav, mp4, mov, avi, 3gp, gif.

A nebo poštou na adresu uvedenou pod formulářem. Pozor, nezapomeň připojit své jméno, věk a e-mailovou nebo poštovní adresu.

Do každého soutěžního kola zařadím jen ta díla, která mi přijdou do konce měsíce!

Kdo hodnotí příběhy?

Po shromáždění všech soutěžních příspěvků svolám porotu – mé kamarády, kteří pro děti připravují Déčko. A pak společně vybereme ty nejpovedenější, které vystavím na Nástěnce. Pečlivě při tom budeme vybírat díla od dětí malých i velkých, aby to bylo spravedlivé. Z těchto nejpovedenějších pak vybereme 40 těch úplně nej nej, které se objeví na nástěnce a k tomu 10 výtvorů, jejichž autory pozveme na návštěvu k nám do České televize! A nezapomněli jsme ani na kolektivy – každý měsíc vybereme jeden, který získá speciální cenu!

Jak se dozvím, kdo vyhrál?

Až porota vybere vítěze, dozvíš se jejich jména v části Výherci. Pokud budeš mezi nimi, napíšeme ti zprávu. Proto, prosím, vždycky ke svému příspěvku připoj e-mailovou adresu nebo jiný kontakt na tebe nebo tvé rodiče.

O co se soutěží?

Každý měsíc vyhraje 10 dětí věcnou cenu a pozvánku na speciální návštěvu k nám do České televize. (A samozřejmě nenecháme venku ani „tvého dospěláka“.) A jeden kolektiv vyhrává speciální věcnou cenu.

Pravidla soutěže:

Posláním příspěvku souhlasíš s jeho vystavením na webu Déčka, ve vysílání ČT nebo na jiné akci spojené s ČT :D a také s uvedením tvého jména a věku u obrázku a v seznamu výherců.

POZOR! Pravidla soutěže v plném znění najdeš tady. Zasláním příspěvku (jakoukoli cestou) vyjadřuješ svůj souhlas s těmito pravidly.

Přeji ti hodně inspirace a já i Večerníček už se moc těšíme na tvé příběhy!
Tvoje Ovečka