Želvy ninja

Želví kluky neodradí žádné nebezpečí, i když se od mistra
bojových umění mají stále co učit...

video-play

Je nám líto, video nyní není k dispozici.

Postavy

Leonardo je z želvích kluků tím nejstarším, nejrozumnějším a také vlastně týmovým vůdcem. Typická je pro něj modrá páska přes oči a hlavně dvojice mečů „ninjato“.
Donatello je tichý a hodně přemýšlí o technice a vědě, jeho obranou je dlouhá hole „bo“. Skrývá se pod páskou fialovou a vyrobil pro partu nejeden technický výtvor.
Raphael je vyzbrojen dvěma trojzubými dýkami, které se nazývají „sai“. Raph je tak trochu horkokrevný rebel a z želvích kluků je asi nejbojovnější. Barva jeho pásky je červená.
Michelangelo je nejmladším z želvích brášků a jeho vtipy jsou vážně k popukání. Oranžová páska přes oči, dva „nunčaky“ k boji a pizza u pusy – to je celý on.
Adoptivní táta želvích kluků v podobě obří krysy byl původně japonský mistr bojových umění. Želví kluci ho proto někdy oslovují „sensei“.
Je 16letá krásná dívka, dcera vědce, která se s želvími kluky skamarádila při únosu. Díky výcviku mistra Třísky často hrdinům pomáhá. Jejím obdivovatelem je přemýšlivý Donnie.
Původně přítel, spolubojovník a žák mistra Třísky. Pak ho ale zaslepila moc a vydal se na zločineckou dráhu, takže se stal Třískovi i želvám úhlavním nepřítelem. Patří k němu kovová maska a samurajská zbroj.
Mimozemský padouch Krang. Chytrý mozek zloducha, bez kterého by želví kluci neměli srovnatelného soupeře.