SLOVOhrátky

Postavy

Anička je průvodkyně pořadem SLOVOhrátky. Hraje si s námi se slovy a vůbec jí nevadí, když nám to zrovna nejde, nebo něco hned nechápeme. Má neuvěřitelnou trpělivost a pořád dobrou náladu, neustále se usmívá. Sama má moc ráda nejen náš jazyk (češtinu), ale také se učí anglicky, španělsky a trochu i norsky.
Zajímavost: Jako herečku Aničku možná zatím neznáte, ale když byla malá holčika, namluvila (se svým bráchou) celý cyklus Slovíčka.
Elišku baví hrát si se slovy, třeba na ně vymýšlí rýmy: Petr - svetr :-) A dokonce má ve jméně schované zvíře, poznáte jaké?
Zajímavost: Elišku si možná pamatujete už ze seriálu LOGOhrátky II. A také namluvila cyklus Když se řekne naše země: Hymna, Znak, Vlajka. V dílu Hymna dokonce zpívá naší hymnu.
Viktorka umí speciální tajnou řeč (vo toko?). Miluje polštářové bitvy a hádanky.
Zajímavost: Bruno, který hraje ve 3. dílu LOGOhrátek je Viktorčin bratr.
Bruno se sice ve SLOVOhrátkách tváří trochu otráveně, ale to byl herecký úkol a docela těžký, protože jinak se s kamarádem Vojtou pořád smějí.
Zajímavost: Bruno má mladší sestřičku Viktorku, která hraje ve 2. dílu SLOVOhrátek.
Vojta si umí slovy dělat legraci, dokonce i z Aničky. Ale nejvíc ho baví hry, a ani nemusí vyhrát.
Zajímavost: Vojta s Brunem kamarádí nejen ve SLOVOhrátkách, ale i opravdicky.
Izabela umí vyrobit tesáky, vážně! A je přebornice v jazykolamech, má na to dobrý návod. Nejtěžší jí připadá tenhle: DOLAR - LIBRA - RUBL.
Zajímavost: Izabelu jste už možná viděli v LOGOhrátkach II.
Sebastián sice neplánuje, že by se stal v dospělosti detektivem, ale asi by mu to šlo.
Zajímavost: Nepřijde vám hlas Sebastiána povědomý? Jestli ano, tak jste možná viděli některý díl Skobičin. Sebastián v nich namluvil postavu Hřebíka. A také hrál v LOGOhrátkach i v LOGOhrátkach II.
Kačka umí pěkně vykulit oči, všimli jste si? A taky mluví docela rychle. Zvládne dokonce použít i spoustu cizích slov a nezakoktá se. Řeč jí dojde málokdy, jen když se něčeho lekne anebo je to tabu. I když Kačka spíš vymyslí náhradní slovo a mluví dál.
Zajímavost: Kačka namluvila postavu Skobičky v seriálku Skobičiny. A také hrála v LOGOhrátkach i v LOGOhrátkach II.
Tonda je prostě ROVŇÁK. O všem dost přemýšlí. Baví ho například domýšlet se, jak asi vznikla naše příjmení. Byl první pan Zelený vodník anebo měl jen rád zelenou barvu?
Sára je pečlivá ve všem co dělá. Samozřejmě v tom, co dělá ráda a co ji baví, je ještě pečlivější. Když třeba nezná slovo, které potřebuje, prostě si ho vymyslí, takové, aby znamenalo přesně to, co chce říct.
Franta sice miluje fotbal, ale je dobrý i v češtině. A hlavně docela přemýšlí o tom, co všechno co říká, znamená. Zajímavost: Franta hrál v LOGOhrátkách2.