Zlín Film Festival 2024

Zlín Film Festival

30/5 – 5/6/2024

64. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež letos nabídne 293 snímků z 55 zemí světa!

Hlasuj o nejlepší krátký animovaný film

Gratulujeme výherci Ceny ČT :D, kterým se stal film Zimní úkryt.

země původu:
rok výroby:
stopáž:

Vítěz ceny ČT :D
Result:

Ukázky celovečerních filmů

Podívej se na ukázky filmů, které můžeš na festivalu vidět.

země původu:
rok výroby:
stopáž:

Mary a cesta do minulosti

A Greyhound of a Girl

země původu: Itálie, Lucembursko, Irsko, UK, Estonsko, Německo, Lotyšsko
rok výroby: 2023
stopáž: 85 min

Zatímco život jedenáctileté Mary ovládají dva starší bratři, fotbal a hotová jídla, ona sní o tom, že se stane skvělou kuchařkou. Rebelská babička Emer, se kterou ji pojí úzký vztah, dívku povzbuzuje, aby si tento sen splnila. Jednoho dne se v Maryině ulici objeví záhadná žena, která má pro babičku zprávu. Ukáže se, že je to babiččina maminka, který přišla za svou dcerou, aby jí pomohla se rozloučit se svými milovanými a odvedla ji v bezpečí na onen svět. Mary tak začíná dobrodružství přes bariéry času, kde se setkávají čtyři generace žen a vydávají se na cestu historií rodiny.

Maxova farma

Coco Farm

země původu: Kanada
rok výroby: 2023
stopáž: 87 min

Dvanáctiletý Max se poté, co jeho otec vinou své nemotornosti zkrachuje, musí přestěhovat z města na venkov. Na vesnici objeví svět drobného farmaření a probudí se v něm podnikatelský duch. S pomocí bratrance Charlese a místní youtuberky Alice se pokusí proměnit starou chátrající stodolu v malou slepičí farmu. Farma šetrná ke zvířatům se rychle stane velkým hitem a zdá se, že Maxova vynalézavost a odvážný plán prodat akcie místním obyvatelům překonají všechny problémy. Brzy se však tři mladí podnikatelé ocitnou tváří v tvář drsné realitě průmyslu ovládaného velkými zemědělskými podniky.

Lišák a zajda zachraňují les

Fox and Hare Save the Forest

země původu: Nizozemsko, Belgie, Lucembursko
rok výroby: 2024
stopáž: 71 min

Bobr, malé chlupaté zvíře s velkým egem, slavnostně otevírá na velké lesní mýtině své mistrovské dílo – obří přehradu. S pomocí dvou Krys zablokuje tok řeky a během chvilky vznikne obří jezero. Bobr je na sebe velmi hrdý, ale bohužel tu není nikdo, kdo by jeho výkon obdivoval. V lese mezitím probíhá večírek a nic netušící zvířátka se hezky baví. Když se jedno z nich večer vrací domů, překvapí jej podivné proudy vody tekoucí všude kolem. Odkud se vzala všechna ta voda? Zatímco ostatní zvířátka hledají Sovu, která zpanikařila a utekla, hladina vody neustále stoupá a ohrožuje les. Začíná velké dobrodružství o záchranu lesa, které otestuje přátelství všech jeho obyvatel až na hranici možností!

Stina a její cesta domů

Christmas on Cobbler Street

země původu: Norsko
rok výroby: 2023
stopáž: 93 min

Těsně před Vánocemi přijíždí devítiletá Stine do malého městečka jako černý pasažér ve vlaku. Je na útěku z dívčí internátní školy a hledá úkryt před chladnou zimní nocí. Vplíží se proto do domu ševce Andersena. Starý, nevrlý muž, který je nejraději sám a už řadu let nevyšel z domu, se přítomnosti zvídavé dívky všemožně brání. Jejich setkání však nejen jejich životy, ale i životy místních obyvatel posune novým směrem. Malá dívka totiž přiměje starého morouse uvědomit si, že život je nejlepší, když ho můžete sdílet s těmi, které máte rádi. Pozitivně laděný a dojemný snímek s důležitým poselstvím pro celou rodinu se natáčel u Lillehammeru, v autentické norské přírodě. Vznikl na motivy stejnojmenného populárního seriálu z roku 1979 a na podzim 2023 se stal v norských kinech hitem.

Lars je LOL

Lars is LOL

země původu: Norsko
rok výroby: 2023
stopáž: 89 min

Jedenáctiletá Amanda se těší, až po létě nastoupí do školy. Je to hlavně kvůli Adamovi, do kterého je bezhlavě zamilovaná, ale také proto, že bude průvodkyní některému z roztomilých prvňáčků. Všechno se trochu zkomplikuje, když je místo toho třídní učitelkou pověřena, aby se starala o Larse, nového spolužáka s Downovým syndromem. Lars na Amandu přitahuje nechtěnou pozornost a ona má pocit, jako by ji před Adamem a ostatními ve škole ztrapňoval. Když se však Amanda seznámí s Larsem lépe, zjistí, že mají společného mnohem víc, než si původně myslela. A k jejímu překvapení se z nich stanou dobří přátelé. Jak to ale vysvětlit spolužákům a zůstat oblíbená?

Max a Mája: Příběh lištiček

Kina & Yuk: Renard de la banquise

země původu: Francie, Kanada, Itálie
rok výroby: 2023
stopáž: 80 min

Pár polárních lištiček Max a Mája žije v kraji plném sněhu. Mají se rádi, a to tak moc, že očekávají narození liščátek. Max se proto snaží přinést toho Máje co nejvíc na zub. Ale je to stále těžší. Max se proto vydává dál a dál od pelíšku. A pak se to stane… Křup!!! A už ho odlomená ledová kra odnáší na moře, daleko od Máji. Oba najednou čelí všem možným výzvám, aby znovu našli cestu k sobě a dokázali, že láska umí překonat i nejchladnější bouři. Jejich příběh je o odvaze a nezlomné touze být opět spolu ještě před tím, než se do jejich života vplíží malá liščata, přinášející s sebou novou kapitolu jejich polární pohádky.

Thabo a případ nosorožec

Thabo and the Rhino Case

země původu: Německo
rok výroby: 2023
stopáž: 97 min

Thabo je jedenáctiletý chlapec, který žije se svým strýcem rangerem v africké rezervaci pro divoká zvířata. Sní o tom, že se stane soukromým detektivem. V poklidné africké vesničce Hlatikulu však věci naberou rychlý spád, když je v sousedním safari parku zabit nosorožec kvůli svému vzácnému rohu. Podezření padne na Thabova strýce. Thabo se společně se svou novou německou kamarádkou Emmou vydává na detektivní pátrání s cílem najít skutečné viníky. Navíc se musí postarat o opuštěné nosorožčí mládě. Dobrodružný snímek pro celou rodinu zpracovává téma ochrany zvířat před pytláctvím. Je také skvělou ukázkou toho, kolik úsilí, lásky a peněz je vynaloženo na výchovu osiřelých mláďat.

Přes skály a mraky

Through Rocks and Clouds

země původu: Peru, Bolívie
rok výroby: 2024
stopáž: 119 min

Osmiletý Feliciano tráví dny pasením alpak v odlehlé oblasti And. Jeho jedinými společníky jsou mladý sameček alpaky Ronaldo a starý pes Rambo. Feliciano si se svými zvířecími přáteli povídá o fotbale a zápasech peruánského národního týmu. Nejen on, ale celá vesnice jsou velkými fotbalovými fanoušky a Peru má šanci kvalifikovat se na mistrovství světa. Ale za zdánlivě monotónní a poklidnou rutinou se skrývá hrozivá realita. Jejich životní prostředí totiž ohrožuje kontaminované jezero a jejich pozemky chce převzít těžařská společnost. Jednoho dne milovaný Ronaldo zmizí, a protože úřady ignorují žádost o pomoc, Feliciano se pustí do pátrání sám. Mezitím se jeho rodiče a sousedé spojí, aby podnikli kroky proti těžařské společnosti.

Vynálezce

The Inventor

země původu: Francie, USA, Irsko, Lucembursko
rok výroby: 2023
stopáž: 80 min

Vydejte se na vzrušující cestu s možná největším géniem všech dob v humorném příběhu inspirovaném životem a dobou Leonarda da Vinciho. Leonardo pilně pracuje v Itálii, ale papež není fanouškem jeho výtvorů. Nenasytně zvědavý a svéhlavý vynálezce proto opouští Itálii, aby se připojil k francouzskému dvoru, kde může volně experimentovat, vymýšlet létající zařízení a neuvěřitelné stroje či studovat lidské tělo. Tam Leonardo společně s odvážnou princeznou Marguerite odhalí odpověď na zásadní otázku: Jaký je smysl toho všeho? Pochopí totiž, že smysl života nelze najít v materiálních věcech nebo ve slávě. Smysl života spočívá v objevování krásy a tajemství světa.

Chmatákovi

The Pincher´s High Voltage Heist

země původu: Švédsko
rok výroby: 2023
stopáž: 83 min

Chmatákovi jsou známá rodina zlodějíčků. Jejich syn Turer je však poctivý a není schopen ani krást, ani lhát. Naopak se chce stát policistou a v konstáblu Paulovi našel spřízněnou duši. Svou vypečenou rodinku nabádá, aby přestali krást a vydali se na správnou cestu. Naoko se to i stane, jeho rodiče a sestra věci nakupují, místo aby je kradli. Situace se změní poté, co se zjistí, že jejich rodinný pes – Tureův nejlepší přítel – je také kradený. Ture si tak musí vybrat. Má být upřímný a psa vrátit, nebo si ho nechat a zapojit se s rodinou do další vykutálené zlodějské akce? Jeho znuděná rodina totiž chystá velký plán – ukrást z místního muzea diadém zdobený drahokamy. A k tomu potřebuje talentovaného psa.

Bílý koník

The Song of Spring

země původu: Čina
rok výroby: 2023
stopáž: 96 min

Mladý chlapec Dorje žije se svou maminkou kočovným způsobem života a sní o tom, že bude mít vlastního koně. Navzdory maminčině nesouhlasu se s kamarády pustí do realizace plánů, jak vydělat co nejvíce peněz a koně si koupit. Po škole začnou sbírat kravský trus, vykopávat housenky a také pěstovat houby. Když už mají peníze skoro vydělané, dojde k nečekané situaci. Chlapcův vysněný bílý kůň je ukraden a maminka je náhle odvezena do nemocnice. Rozmarné touhy dospívajícího chlapce se střetnou s klikatými cestami osudu a přivedou Dorjeho k nečekané dospělosti. Získá tak odvahu a moudrost v boji za záchranu své rodiny.

Reportáže ze Zlína

Zajímavé odkazy