Slíbená princezna

Je láska silnější než všechny sliby?

Rozhovor s Jitkou Čvančarovou

Rozhovor s Jitkou Čvančarovou

Rozhovor s Jitkou Čvančarovou

 • Délka: 2 minut
 • Rok výroby: 1970
 • Vysíláno:
 • Rozhovor s Jitkou Čvančarovou

  Rozhovor s Jitkou Čvančarovou

  2:22

 • Jitka Čvančarová zdraví

  Jitka Čvančarová zdraví

  0:20

Laskavý Jiřík se na příkaz svého zlého pána vydá z rodné Božemie daleko do světa, aby knížeti přivezl zlatovlasou nevěstu. Musí překonat spoustu překážek, ale nakonec se spolu se svou družinou dostane do Ostrovního království. Zlatovlasá princezna Radost je nejmladší z dvanácti dcer ostrovního krále a královny, jediná dosud neprovdaná. Zadarmo si ji ovšem Jiřík neodvede. Musí splnit nejen tři princezniny podmínky, ale především zvítězit nad svým sokem, prohnaným velitelem pirátů…

Scénář: Iva Procházková, režie: Ivan Pokorný, hrají: Marta Dancingerová, Jan Cina, Samuel Mužík, Jan Dolanský, Jitka Čvančarová, Martin Stránský, a další

Postavy

Marta Dancingerová
Žízní po životě. Nesmíří se s osudem, který jí nadiktovali jiní. Statečnost a temperament jí dávají sílu v boji s překážkami. Zlatými vlasy, kterými ji osud obdařil, se nepyšní, považuje je spíš za břemeno.
Jan Cina
Je služebníkem, ale má srdce velkého, spravedlivého vladaře. Pomocí moudrosti a lásky získává přátele a vítězí nad hloupostí a zlobou. Není schopen zrady, ale odmítá sloužit zlu.
Jitka Čvančarová
Zná ženské umění, jak se podřídit královskému choti a přesto vládnout své milované rodině.
Martin Stránský
Vyznává pacifismus a férové vládnutí. Obranu království rád přenechá svému synovi. Miluje svou ženu a svých 12 dcer.
Jan Dolanský
Sarkastický velitel pirátů má pro strach uděláno. Jak už jeho jméno napovídá, neváhá zabíjet a okrádat kohokoli, kdo mu přijde do cesty, ať už na moři nebo na souši. Ale kdo s čím zachází, tím také schází.
Ondrej Koval´
Nezná nic než sobectví. Vládne krutou silou a rozsévá strach. Ponižuje své okolí. Nikomu nedůvěřuje a žárlí na všechno, co ho převyšuje, tedy i na Jiříka. Netouží po lásce, krásná nevěsta je pro něj jen dobrý obchod.