Zlín Film Festival

1/6 – 7/6/2023

63. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež letos nabídne na 283 snímků z 50 zemí světa!

Výherce Ceny ČT :D o nejlepší krátký animovaný film

Gratulujeme výherci Ceny ČT :D, kterým se stal film Polární hvězda. Podrobná pravidla


Země původu:
Rok výroby:
Stopáž:

Vítěz ceny ČT :D

Ukázky celovečerních filmů
Muzikál ze základky

Muzikál ze základky

12 Hours to Destruction


Island, 2022, 89 min

Jedenáctiletá Hanna se se svou kapelou snaží vypátrat zločince, kteří hrozí zničením školy i plánovaného školního koncertu. Začíná velké muzikálové dobrodružství, protkané skladbami legendárního islandského punkového hudebníka Dr. Gunniho. Snímek byl inspirován slavným muzikálem „Abbababb!“, který vytvořil Gunnar Lárus Hjálmarsson (aka Dr. Gunni), jedna z postav islandské undergroundové hudební scény 80. let.

Dobrodružství v zemi Indiánů

Dobrodružství v zemi Indiánů

Adventures in the Land of Asha


Kanada, 2023, 89 min

Malý Jules se s rodinou přestěhuje na kanadský venkov. Nemá to však jednoduché, protože ho vykážou ze školy kvůli strachu z jeho vzácné kožní nemoci. A tak je jeho jediným přítelem pes Sparky. Ten jej jednou zavede do lesa, kde Jules potká indiánskou dívku Ashu, připomínající holku z nedávno objevené knihy o indiánech. Začíná dobrodružná cesta kanadskou divočinou za Ashiiným kmenem Mesquakiů a lékem na jeho nemoc!

Dancing Queen

Dancing Queen


Norsko, 2023, 90 min

Svět dvanáctileté smolařky Miny se obrátí vzhůru nohama, když do školy nastoupí mladý hip-hopový tanečník Edwin. Bláznivě se do něj zamiluje. Když Edwin uspořádá konkurz pro novou taneční skupinu, Mina se bezhlavě přihlásí. Zapomene ale na zásadní věc: neumí tančit! Plná pochybností o sobě samé, avšak s podporou své temperamentní a moudré babičky, se Mina vrhá do cvičení a zkoušení. Odváží se nakonec vykročit do neznáma?

Suprákovi

Suprákovi

Just Super


Norsko, 2022, 76 min

Kdo by nechtěl mít tatínka superhrdinu, kterého miluje celé město? A kdo by se nechtěl stát jeho následovníkem? Holčička Hedviga má kladné odpovědi na obě otázky. Nevypadá na to, že by jednou měla převzít rodinné žezlo ochránce města Supráka. Ve škole je outsiderem a s jediným kamarádem nejraději hrají počítačové hry. Jednoho dne však nechtěně zaviní nehodu a celý její celý život se převrátí naruby. Hedviga bude muset přesvědčit svého otce, že je tím pravým kandidátem na to stát se superhrdinou…

Děti Nagana

Děti Nagana


Česko, 2023, 98 min

Píše se rok 1998, v japonském Naganu Češi vyhrávají olympijský hokejový turnaj a propuká davové šílenství. Všechny děti chtějí být jako Jarda Jágr nebo Dominik Hašek. Mezi nimi je i Dom. Moc by chtěl hrát hokej, ale jeho rodiče na to nemají peníze a pochybují o jeho schopnostech. Na radu dědečka si proto Dom s kamarádem Honzou vybuduje hokejbalový tým. Tým složený z podceňovaných dětí začíná pracovat na velké výzvě – porazit tým Rudých křídel z vedlejší vesnice a vybojovat si respekt.

Psí detektiv Roi

Psí detektiv Roi

Roi


Finsko, 2022, 84 min

Školačka Valo se s tatínkem přestěhovala do nového města, kde se cítí osaměle. Vše se ale změní, když zachrání opuštěného německého ovčáka, se kterým se spřátelí a dá mu jméno Roi. Napínavé dobrodružství začíná poté, co někdo unese sousedčina malého syna. Valo, Roi a jejich noví přátelé se pustí do řešení velkého kriminálního příběhu. Podaří se jim odhalit únosce a zachránit malého kamaráda?

Mimi

Mimi


Slovensko, 2023, 83 min

Sedmileté Romy se ztratí milovaná andulka Mimi. Dívka je přesvědčená, že vše ještě není ztracené, a vydá se Mimo hledat do nedalekého lužního lesa. Vezme s sebou novou andulku, kterou jí maminka koupila, protože spolu s kamarádem Cypkem věří, že by její zpěv mohl Mimi přilákat.

Titina, psí polárnice

Titina, psí polárnice

Titina


Norsko, 2022, 90 min

Příběh dobytí severního pólu v roce 1926, viděný očima nedobrovolného polárníka, malého teriéra Titiny. Na čtyřnohého tuláka narazí na římské ulici italský konstruktér a vzduchoplavec Umberto a vezme si ho domů. Titinu však nečeká jen teplý pelíšek a miska s jídlem. Jejího nového pána totiž osloví slavný objevitel Roald Amundsen a objedná si u něj vzducholoď, na níž hodlá dobýt severní pól. Společně s pejskem sledujeme cestu polárníků za posledním neobjeveným místem na Zemi.

To je hustý, kámo

To je hustý, kámo

What the Finn?! - A Summer of Surprises


Německo, 2023, 95 min

Od té doby, co se rodiče malého Finna rozvedli, přejíždí mezi svými dvěma domovy. Cítí se osamělý a zapomenutý. Na své první cestě bez doprovodu je ve vlaku okraden. Nemá batoh ani mobil, a už vůbec ne lístek na vlak. Průvodčí jej vysadí na nejbližší stanici a předá dvěma bláznivým policistům. Když jej z nádraží odvážejí, seznámí se Finn při náhodné dopravní potyčce s dvanáctiletou Jolou a začíná dobrodružný výlet na ukradeném traktoru k Baltskému moři!

Reportáže ze Zlína

Zajímavé odkazy