62 Zlín Film Festival 2022

62. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež letos nabídne na 280 snímků ze 49 zemí světa!

Máme výherce Ceny Déčka o nejlepší animovaný film!

Děkujeme za všechny vaše hlasy a gratulujeme výherci, kterým se stal film Slunce.


Země původu:
Rok výroby:
Stopáž:

Vítěz ceny ČT :D

Ukázky celovečerních filmů
Dračí princezna

Dragon Princess


Francie, 2021, 74 minut

Malou holčičku Bristle vychovávají draci. Ve chvíli, kdy Čaroděj od jejího otce požaduje to druhé nejcennější, co mu patří, otec nabídne Bristle. Naprosto zoufalá Bristle nemá jinou možnost, než se dát na úprk. Vydává se na cestu do světa lidí, kde poznává, o čem je přátelství a solidarita, ale také chamtivost, která jakoby ujídala lidská srdce.

Gándhí a spol.

Gandhi & Co.


Indie, 2021, 101 minut

Mintoo a Mitra jsou jedenáctiletí chlapci, které spojují hned dvě věci: umí dělat neplechu a přátelství s Bharatem Bhaimem, který je věrným ztělesněním odkazu Gándhího. Když Mintoo prohlásí Gándhího za svůj vzor, začne se záhy jako Gándhí také chovat. Jeho opravdové hodnoty jsou mu však na hony vzdálené. Klame tělem a sbírá u toho plusové body, netuší však, že jej jeho chování přivádí do značných potíží. Bharatu Bhaimovi nezbývá, než dát bezcharakterním chlapcům cennou lekci čestnosti a harmonie. Výzvy se nebojí, a když se věci dávají do pohybu, v uších mu zní Gándhího slova: „Jemným způsobem lze otřást světem.“

Léto, kdy jsem se naučila létat

How I Learned to Fly


Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Slovensko, 2022, 85 min

Dobrodružná a zábavná Sofija musí prázdniny trávit na chorvatském ostrově s panovačnou babičkou Marií. O vysněné dovolené tedy nemůže být řeč, nicméně Sofija nudu prvních dní zvládne s pomocí srdečné tetičky Luce a milé sestřenice. Spolu s novými přáteli se ráda pustí do všeho, co léto na ostrově skýtá: jiskřivé slunce, vodní hrátky, spousta zmrzliny a taky první pusa. Bezstarostná jízda však rychle končí odvozem milované tetičky do nemocnice a Sofija je odkázána na dvojici členů rodiny, které vůbec nezná. V důsledku tragédie rodina překonává stará traumata, a když se Sofija vrátí z prázdnin domů, uvědomí si, že otevírání třináctých komnat může být sice hodně náročné, ale velmi osvobozující.

Cesta do Tvojzemí

Journey to Yourland


Slovensko, Česká republika, Belgie, 2022, 85 min

Desetiletý Riki se vydává po zvuku záhadného nouzového signálu, který vychází ze svítícího kamene. Podivný artefakt zavede Rikiho do dechberoucího paralelního světa zvaného Tvojezem, kde se po zlatých pouštích prohánějí úžasné stroje, kde jsou mluvící opice a krkavci a věda žije s Matkou přírodou v souladu. Svítící kámen splyne s Rikim – najde útočiště v jeho srdci a požádá jej o ochranu. Jenže v Tvojezemi je po tomto pokladu velká sháňka, neboť v něm spočívá jádro veškeré moci země. Ta totiž přechází na jeho majitele. Rikiho čeká kouzelná cesta plná nebezpečí, léček a humoru s cílem kámen – tedy samotné „Srdce věže“ – navrátit tam, kam patří. Jen tak se bude Riki moci vrátit domů a zachránit své vlastní srdce.

Majka

Maika


Vietnam, 2022, 105 min

Osmiletému Hungovi, který již rok truchlí nad ztrátou své matky, se nežije zrovna dobře. Jeho nejlepší kamarád se stěhuje, vztah s otcem je napjatý, a navíc se je chamtivý majitel bytu snaží vystěhovat. Útěchu chlapci přináší jen sledování noční oblohy ze střechy jejich činžáku. Jedné noci Hung zahlédne meteorický roj a zbloudilou padající hvězdu, která dopadne nedaleko za město. Pátrá po ní, ale namísto hvězdy potkává novou kamarádku, pro kterou se rozhodne udělat vše, co bude v jeho silách.

Můj bratr Robot

My Robot Brother


Dánsko, 2022, 84 min

Utopická vize high-tech budoucnosti nabízí odlišnou představu života na Zemi, než jak ji známe. Klimatická krize je vyřešena, lidé žijí v souladu s přírodou a mají osobní asistenty – roboty. Ne všechno je ale zalité sluncem. Pro dvanáctiletou Alberte představuje škola martýrium. Její starý „medvídkový“ android Robbi jí dělá jenom ostudu. Všechno může změnit až jeden dokonalý narozeninový dárek – nejnovější model humanoida, který ještě není běžně na trhu. Nový robot Konrad se chová i vypadá jako člověk a Alberte si díky tomuto nejvyspělejšímu robotovi konečně užívá ve škole vysoké popularity. Obstojí ale vztah, který je mezi Alberte a Konradem, ve zkoušce skutečného přátelství?

Princezna Rebelka

Pil´s Adventure


Francie, 2021, 89 min

Mladý sirotek Pil žije ve středověkém městě Misty Rock. Jednoho dne krutý regent Tristain prokleje následníka trůnu Rolanda a promění jej ve stvoření, které je napůl kuřetem a napůl kočkou. Pil se v doprovodu Graubarta – nemotorného strážce s dobrým srdcem – pustí kvůli záchraně Rolanda a celého království do pátrání po protijedu. Na cestu s sebou vezme ještě mladého bláznivého šaška Chucklyho a tři ochočené lasičky. Všechny je čeká největší dobrodružství, které si kdy mohli představit.

Krabí ostrov

Singo


Írán, 2022, 82 min

Rybáři chytí několik ostrorepů a přivezou je na ostrov. Dívka jménem Shafa je chce zachránit před smrtí, a tak je v noci ukradne a dá jim svobodu. Tím ale poštve ostrovany proti sobě i celé své rodině. Ostrované je chtějí vyhnat a Shafa si musí vybrat mezi blahobytem své rodiny a životem ostrorepů.

Příhody malého Františka

Tales of Franz


Rakousko, Německo, 2022, 78 min

Devítiletý Franz je nejen starostlivý a dobrosrdečný chlapec, ale taky nejmenší kluk ve své třídě. Jeho pisklavý hlas jej zradí vždycky, když jde do tuhého a jeho rozhodnost je ta tam. Franzova každodenní dobrodružství, ať už jde o okamžiky vzrušující, či spíše legrační, zahrnují běžné problémy dospívajících, jež si často žádají kreativní řešení. Pro něj i jeho dva nejlepší přátele – sebevědomou, ale tvrdohlavou Gabi a zuřivě loajálního milovníka croissantů Eberharda – to je ovšem hračka.

Stezka odvahy

The Path


Německo, 2022, 99 min

Příběh o dobrodružném letu přes Pyreneje a jednom nečekaném přátelství dvou dětí, které na první pohled nespojuje vůbec nic. Mladý Rolf a jeho otec Ludwig uprchli z Berlína před nacisty. Jediné, co si Rolf stihl vzít, byl pes a autorem podepsaná kniha Ericha Kästnera. Nyní jsou na jihu Francie, ale jejich cílem je New York, kde na ně čeká Rolfova matka. Jediná cesta ke svobodě však vede po strmé stezce přes Pyreneje a jejich průvodkyně Nuria je jen o něco málo starší než Rolf. Chlapcův otec ale padne do zajetí a Rolf s Nuriou musí pokračovat v nebezpečné cestě do neznáma sami.