61 Zlín Film Festival 2021

61 Zlín Film Festival 2021 9/9  - 15/9/2021

61. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež i letos přináší víc než 60 krátkých animací, 60 studentských filmů a evropských celovečerních debutů či dokumentů pro děti a mládež z více než 50 zemí světa!

Hlasuj o nejlepší krátký animovaný film

Nejlepší krátký animovaný film 2021

Gratulujeme výherci Ceny Déčka. Nejvíce vašich hlasů získal film Zimní spánek.

Ukázky celovečerních filmů

Ukázky celovečerních filmů
Dračí princezna

Dračí princezna

Dragon Girl


Norsko/Nizozemsko/Česká republika, 2020, 82 min

Ve vesničce Borington se všichni připravují na blížící se Vánoce. Tedy až na desetiletou Saru. Jako malá uprchlice se obává, že bude deportována, a tak se skrývá před policií v opuštěných domech. Všechno se ale změní, když se do domu, ve kterém se ukrývá, zatoulá plaché zvíře. Sara si uvědomí, že před ní stojí drak…

Odvážný výlet

Odvážný výlet

Kids Are Fine


Jižní Korea, 2021, 108 minut

Da-yiho matka je nemocná. Aby ji mohl Da-yi nemocnici navštěvovat více, rodina se přistěhuje blíž. Ačkoli je Da-yi v novém prostředí, necítí se osamělý, dokud je s matkou. Navštěvuje ji každý den. V nové škole se jeho nejlepšími přáteli stanou spolužáci Yu-jin a Min-ho. Zdravotní stav matky se ale zhorší, je převezena do vzdálenější nemocnice. Společně s kamarády se proto vydává ji hledat.

Mazel a tajemství lesa

Mazel a tajemství lesa

Mazel a tajemství lesa


Česká republika/Německo/Slovensko, 2021, 80 min

Martin musí na tábor, kde jsou mobily zakázané. Začne velká táborová hra, kterou chce každé družstvo vyhrát. Martin na noční hlídce zjistí, že je les plný tajemných bytostí. Ty potřebují pomoc, aby zatočili s nedalekými těžaři a jejich zkušebními vrty. Začnou Martinovi pomáhat a jeho družstvo směřuje k vítězství. Z lesa ale mizí voda, napětí mezi oddílem a těžaři roste. Táborové dobrodružství směřuje do finále…

Myši patří do nebe

Myši patří do nebe

Myši patří do nebe


Česká republika/Francie/Polsko/Slovensko, 2021, 87 min

Dva úhlavní nepřátelé – malá myška Šupito a lišák Bělobřich – se po nešťastné události spolu setkají ve zvířecím nebi. Díky absenci od pozemských věcí mezi nimi postupem času vznikne hluboký přátelský vztah. Jejich touha zůstat navždy spolu se vyplní i po opětovném návratu na zem, kam se ale nechtěně narodí ve vyměněných rolích. Mají ale silné přátelské pouto.

Paní učitelce s láskou

Paní učitelce s láskou

Only Time for Loving


Čína, 2020, 98 min

Studentka vysoké školy začne jako dobrovolnice učit na venkovské škole. Ke svým pěti studentům si díky spoustě zajímavých a dojemných situací, vytvoří silné pouto. Na konci své dobrovolnické činnosti přichází rozloučení. Rve jí to srdce. Jak se se situací vyrovná a co se rozhodne udělat?

Poly

Poly

Poly


Francie, 2020, 92 min

Desetiletá Cécile se přistěhovala na vesnici. Zábava přichází až s příjezdem cirkusu. Všichni se těší, až uvidí hlavní hvězdu – poníka jménem Poly. Cécile však zjistí, že se majitel chová k poníkovi velmi špatně, a rozhodne se Poly zachránit. Jenomže zatímco se dívka s Poly vydává na dobrodružnou cestu plnou nástrah a překvapení, principál Brancalou je jim v patách...

Supersestry

Supersestry

Sisters: The Summer We Found Our Superpowers


Norsko, 2020, 77 min

Devítiletá Vega a její neposedná pětiletá sestra Billie se vydávají na noční výpravu norskými lesy. Dlouho očekávaný výlet se ale nepojí jen se štěstím. Ve chvíli, kdy spadne tatínek do horské trhliny, musí sestry sehnat pomoc. Cesta je pro ztracené dívky zpočátku velkým oříškem, ale díky kouzelným setkáním v lese si nakonec svou misi dokonale užijí! Se strachy a obavami si statečně poradí!

Spaceboy

Spaceboy

Spaceboy


Belgie, 2020, 100 min

Nadaný jedenáctiletý chlapec Jim se se svým otcem přistěhuje do nového města. Zde se má s novou spolužačkou Emmou zúčastnit soutěže mladých vědců. Jim plánuje zkonstruovat opravdový plynový balón. Ve snaze uskutečnit otcův sen o cestě do vesmíru nakonec Emmu nadchne pro tento projekt, při kterém společně zažijí nezapomenutelná dobrodružství.

Smeťáci

Smeťáci

Trash


Itálie, 2020, 88 min

Krabice, lahve, plechovky. Spousta odpadků všude, kam se podíváš. Pod závojem noci je ale všechno jinak. Stará lepenková krabice Hubeňour, na svůj osud už rezignovala a legendě o Kouzelné pyramidě, kde jsou odpadky k užitku sobě i ostatním, nevěří. Ze stereotypu ji vytrhne až malá krabička Jiskrák. Spolu s ním a kamarádem Bublinkou zažije Hubeňour dobrodružství, které jej zavede až tam, kam patří – do hračkářství.

Vlkochodci

Vlkochodci

Wolfwalkers


Irsko/USA, 2020, 102 min

V době pověr a magie cestuje začínající lovkyně Robyn Goodfellowe se svým otcem do Irska, aby zde vyhladili poslední vlčí smečku. Robyn se při průzkumu seznámí s dívkou Mebh, která patří k záhadnému kmeni. O něm se říká, že se po setmění jeho členové mění ve vlky. Při pátrání po Mebhině pohřešované matce Robyn odhalí tajemství ze světa Vlkochodců. Riskuje však, že se promění v to, co její otec dostal za úkol zničit.