Pravý rytíř

Všechny potíže se nedají vyřešit mečem,
ale je dobré vědět, že se zlem je nutné bojovat…

Pravý rytíř

Pravý rytíř

18. April 2022

Pravý rytíř

„No, to je dost“, tak vítá svého muže, rytíře Teodora (L. Vaculík), který se vrací z války, jež se protáhla o šest let, půvabná Alžběta (J. Ježková). Ten ani netušil, že má syna! Udatný rytíř se vidí ve svém potomkovi. Naplánoval mu celý život. Má však trošku jiné představy o jeho výchově a budoucnosti! Vždyť je to kluk, ten má jezdit na koni a ohánět se mečem. Chce z něj udělat nejlepšího rytíře všech dob – „pravého rytíře“! Mladý rytíř Vincent (J. Komínek) by ale raději četl knihy nebo maloval. Jenže jediné, co jeho otec uznává, jsou zbraně a boj. Když se Vincent vydá do světa najít ztracenou princeznu, Teodor syna doprovází a dohlíží na něj. Při dobrodružném putování ale rytíř pochopí, že ne všechno se dá vyřešit mečem a jeho syn si zase uvědomí, že se zlem je nutné bojovat…

 • Délka: 79 minut
 • Rok výroby: 2016
 • Vysíláno: 18. April 2022
 • Pravý rytíř

  Pravý rytíř

  1:19:40 18. April 2022

 • Rozhovor s tvůrci

  Rozhovor s tvůrci

  6:49

Zachraň princeznu!
Zachraň princeznu!

Postavy

Sní o tom, že se z jeho syna Vincenta stane největší válečník všech dob. Umění války je jediné, co uznává, další druhy umění, zejména výtvarné a hudební, nesnáší.
Teodorův syn, dobrý rytíř, ale největším válečníkem všech dob být nechce. Raději čte a maluje a ne všechno chce řešit silou.
Zákeřný a zlomyslný čaroděj, jeho živlem je OHEŇ.
Mocná panovnice a vládkyně všech víl, jejím živlem je VODA.
Přerostlý trpaslík, věčně naštvaný morous, který má ale srdce na pravém místě.
Nejen krásná, ale i statečná princezna, která se nebojí postavit se Čaroději.
Hamižný lakomec, který se vydá vysvobodit princeznu hlavně kvůli vidině bohatství.
Nenasytný žrout, který by pro kus žvance zapomněl i na princeznu.

O pohádce


Udatný rytíř Teodor se vzhlíží ve svém synovi, naplánoval mu celý život a neustále mu říká, co má dělat. Mladý rytíř Vincent by ale raději četl knihy nebo maloval, ale to jediné, co jeho otec uznává, jsou zbraně a boj. Když se Vincent vydá do světa najít ztracenou princeznu, Teodor syna doprovází a dohlíží na něj. Při dobrodružném putování ale rytíř pochopí, že ne všechno se dá vyřešit mečem a jeho syn si zase uvědomí, že se zlem je nutné bojovat.

Režie: Martin Dolenský, hrají: Lukáš Vaculík, Jaromír Hanzlík, Jiří Korn, Jan Komínek, Lucie Černá, Táňa Pauhofová, a další

Fotogalerie z natáčení