O vánoční hvězdě

Na zemi i na nebi

Rozhovor s režisérem Karlem Janákem - 2. část

Rozhovor s režisérem Karlem Janákem - 2. část

Rozhovor s režisérem Karlem Janákem - 2. část

Karel Janák hostem pořadu Dobré ráno

 • Délka: 4 minut
 • Rok výroby: 1970
 • Vysíláno:
 • Rozhovor s režisérem Karlem Janákem - 2. část

  Rozhovor s režisérem Karlem Janákem - 2. část

  4:20

 • Rozhovor s režisérem Karlem Janákem

  Rozhovor s režisérem Karlem Janákem

  6:12

 • Ze zákulisí

  Ze zákulisí

  5:28

 • Film o filmu

  Film o filmu

  13:52

 • Rozhovor s Vojtou Kotkem a Karlem Janákem

  Rozhovor s Vojtou Kotkem a Karlem Janákem

  12:57

O stříbrném pírku
O stříbrném pírku

O pohádce


Pohádka odehrávající se v zasněženém čase Vánoc nás zavede mezi lidi na zem i mezi hvězdy na nebe. Hvězdu Deničku, která tvoří hvězdný pár s obdivovaným Síriem, jednoho dne srazí žárlivá hvězda Proxima na zem. Hvězdička spadne do vesnice, kde žije náš pozemský hrdina, učitel Václav, tajně zamilovaný do krásné princezny. Vašek Deničku najde a pomůže jí. Hvězdička má jen pár dní na to, aby se dostala zpátky na oblohu, jinak vyhasne… A před vyhasnutím ji může zachránit jen čistá a nesobecká láska.


Režie: Karel Janák, scénář: Karel Janák, Michal Čunderle

Poslechněte si písničky z pohádky


Hudba: Aleš Březina, zpěv: Kühnův dětský sbor

Fotogalerie z natáčení

Postavy

(Tereza Ramba Voříšková)
Hvězda plná světla, která prozáří všechno kolem sebe. Denička se na svět kouká čistýma očima a vidí ho lepší, než ve skutečnosti je, srší eruptivní energií a bezstarostně do všeho strká nos. Je ale také naivní a důvěřivá a snadno sedne někomu na lep, protože si neumí představit, že by někdo mohl lhát a dokonce být zlý.
(Vojtěch Kotek)
Mladý sympatický učitel, kterého by chtěl ve škole každý. Umí pomoct a postarat se, když je potřeba, je na něj spolehnutí a člověk se o něj může opřít. Ale když se zamiluje, rázem si neví rady.
(Leonie Brill)
Umí se chovat jako řádná princezna, ale daleko raději se prohání na koni po lese anebo bruslí na rybníku, protože je to docela normální děvče. Amálka se ničeho nezalekne, má srdce na správném místě a spolehlivě rozpozná, co je dobré a co zlé.
(Aňa Geislerová)
Krásná hvězda, ale už tak trochu za zenitem. Za pohlednou tvářičkou spřádá zlé myšlenky a kuje nekalé pikle. Je to bezcitná intrikánka, která pro svou moc a prospěch učiní cokoli, klidně půjde i přes mrtvoly.
(Ondřej Sokol)
Hvězda první velikosti, jinak ovšem poněkud vyžilý chlapík, který je dokonale oslepený svou vlastní září a nevidí nic jiného než sebe. Je přesvědčen o své hvězdné důležitosti a hlavně o své nadpozemské kráse, k ostatním se chová povzneseně a vidí v nich jenom své oddané obdivovatele.
(Kryštof Hádek)
Hvězda, která ani nemá jméno, postává ve stínu hvězdného Síria a není na ni moc vidět. Ale jinak je to mladý muž, který se umí v pravý čas hrdinně projevit, je čestný a vytrvalý.