Leonardo je génius

Neuvěřitelný svět vynálezů výstředního génia

Videa k tomuto pořadu připravujeme...

Spořiče obrazovky ke stažení

Postavy

Leonardo je génius. Věda je celý jeho život a nikdy mu nedojdou nápady. Neúnavně pracuje na vymýšlení, vytváření a zlepšování věcí. Zároveň je ale trochu nemotora. Pokaždé ho překvapí, jaký průšvih zase jeho vynálezy způsobí. Je mu to ale trochu jedno, protože obětí stejně bude jen Basil.
Bernadettin nejoblíbenější kamarád je kocour. No a? Baví je stejná věc – sledovat, do čeho se zase Leonardo a Basil namočili. Bernadetta je zvědavá a ráda strká nos, kam nemá.
Basil možná není nejchytřejší ze všech lidí na světě, ale je zcela oddaný svému pánovi a pro vědu je ochotný obětovat skoro cokoli a při zkoušení Leonardových vynálezů skoro neodmlouvá. Jeho největší vášní však není věda, ale spánek. Kdyby mohl, zůstal by pod peřinou celý den.
Leontina má pod palcem celý dům a stará se o všechno, co Leonardo a Basil potřebují. Leontina se dokáže o sebe postarat, takže se většinou nestane obětí Leonardových vynálezů. A když náhodou ano, probudí se v ní spící drak!
Raoul je oranžový kocour, který díky jednomu Leonardovu pokusu dokáže mluvit. Rád pronáší sarkastické poznámky o experimentech svého pána a jejich důsledcích pro Basilovo zdraví. Nosí s sebou krabičku náplastí a ošetřuje Basila, kdykoli se mu něco stane. Jako každá kočka má i Raoul rád spánek a jeho oblíbené místečko je pod Basilovou peřinou.