Čarovný kamínek

Není přání jako přání!

Videoklip - česká verze

Videoklip - česká verze

Videoklip - česká verze

 • Délka: 4 minut
 • Rok výroby: 1970
 • Vysíláno:
 • Videoklip - česká verze

  Videoklip - česká verze

  4:16

 • Videoklip – slovenská verze

  Videoklip – slovenská verze

  4:16

Postavy

Dcera majitele panství na zámku vyrůstala, lesní říši milovala nade vše, jako jediná rozuměla její duši. Teď se vrací na zámek se svým bratrem Henrichem, její první kroky vedou samozřejmě do lesa.
Syn majitele panství, rozmařilý hejsek, který prohýřil a prohrál v kartách hodně peněz. Po příjezdu na zámek dostane šílený nápad, jak snadno přijít k penězům.
Henrichův sluha a parťák, potrpí si na komfort, voňavky a krásné šaty. Přírodou opovrhuje, protože by si mohl ušpinit své boty.
Mlynář s dobrým srdcem, hezký a pracovitý mládenec. Stejně jako hraběnka Julie miluje lesní říši, takže když Julii v lese potká, je jejich vzájemná sympatie jasná.
Hezká venkovská dívka, ale velmi domýšlivá. Mlynář Matouš by se jí líbil, ale je to pro ni venkovan, touží po bohatém ženichovi z města.
Bohatá selka, matka Magdaleny, kterou její dcerka nutí k nekalým myšlenkám. Svou rozmazlenou dceru Magdalenu by nejraději dobře vdala, aby od ní už měla pokoj.
Bylinkářka a čarodějka, která svými kouzly pomáhá všem ve svém okolí. Má lektvary na lásku i zapomnění. Je přesvědčená, že každý z nás se může rozhodnout, jak naloží se svým životem a věří, že i v té nejhorší bytosti se najde kousek dobra.
Čaroděj, už nejméně tři sta let žije se Sebelou, na rozdíl od ní nevěří v lidské dobro. S využitím své čarovné moci pokouší lidi, většinou ale všechno komplikuje, a pak se škodolibě raduje.

O pohádce


Pohádka o tajemných lesních bytostech a o lidech, ale hlavně o tom, jak je důležité předem dobře promyslet své přání, než ho vyslovíme nahlas! Zvláště když máme v ruce kamínek, který dokáže čarovat.

Scénář: N. Jurkemiková
Režie: K. Herczegová
Hrají: Z. Byžovská, A. Hajdu, K. Spačová, J. Jablonský, P. Kříž, M. Bahúl, A. Javorková a další

Fotogalerie z natáčení