Zprávičky

Novinky každého dne tak, že jim budeš rozumět

dnes 18.40
18. 12. 2014
18. 12. 2014
Stránka pořadu

Téma týdne

Co děláte na Štědrý den?

Napište nám a sledujte Zprávičky v pátek 19. prosince. Nejzajímavější odpovědi se objeví ve vysílání.

Pro fanoušky

26. 9. 2014

Tipy na cestu ze školy

V Tématu týdne jsme se zajímali, jestli chodíte do školy sami, nebo s doprovodem. I známá cesta totiž může být docela velké – ale někdy nechtěné – dobrodružství. Proto pro vás máme několik dobrých tipů přímo od mluvčí Policie ČR. Podívejte se na reportáž!

29. 8. 2014

Speciální narozeninový díl Zpráviček už v neděli!

31. srpna 2014 to bude přesně rok od prvního vysílání Zpráviček na ČT :D. Proto pro vás chystáme speciální díl, kde poodhalíme naše zákulisí. Ukážeme, co zajímavého se za první rok stalo, kdo a jak se podílí na přípravě Zpráviček, jak natáčíme reportáže anebo jak se vyrábí dětské předpovědi počasí. Tak nezapomeňte – zveme vás na návštěvu do Zpráviček tuto neděli v 18:40 na ČT :D!

Napsali jste nám

Téma:

Proč Mikuláš chodí 5. prosince?

K čemu jsou dobré reflexní nášivky, a pokud je nosíte, tak kde?

Bavili jste se s někým doma o tom, co a proč se stalo 17. listopadu 1989? A co jste zjistili?

Odpovědi:

Protože 5.prosince má Mikuláš svátek.
Anettka, 10 let

Pokud já vím, tak chodí odjakživa v předvečer svého svátku, tedy 5.12.
Elizabeth, 12 let

Protože 6. prosince má svátek Mikuláš (klučičí jméno).
Eliáš, 8 let

Protože podle pověsti Mikuláš sestoupí dne 5.prosince z nebe.
Ondřej, 10 let

Mikuláš byl biskup kterého zajali a poté zemřel 6.12. ale my slavíme tento svátek v pátek a proto je to 5.12.
Jan, 11 let

Mikuláš je hlavně známý pro jeho štědrost a velkorysost. Mikulaš se narodil kolem roku 280 od té doby chodí od domu k domu, aby udělal lidi štastnými.
Nikola, 11 let

Mikuláš chodí 5.prosince, tedy o den dříve, protože v době,kdy tato tradice vznikla(po smrti sv.Mikuláše)se dny počítaly od setmění.
Ema, 10 let

Protože v minulosti, když bylá chudá rodina a on se o tom dozvěděl, potajnu rozdával měšce plné zlaťáků. A proto se na jeho svátek rozdávají dárky.
Dorota, 10 let

Je to ochránce nespravedlivě obviněných krom-jiného, pravděpodobně 6 prosince a pro to hodí s andělem a čertem jako že tě soudí.
Světla, 10 let

Mikuláš chodí 5.11.proto ,protože aby stihl postrašit děti a aby všem dal své dobroty.
Lukáš, 10 let

Pro naše předky, podle dějepisu, až do 16..stol., byl počátkem dne západ slunce předchozího dne. A proto chodí mikuláš s čertem a andělem 5.12., i když svátek sv. Mikuláše je až 6.12.
: Lucka a Linda, 9 a 5 let

U nás na Slovensku, chodí Mikuláš 6. prosince ráno :)
Kačenka

Staň se reportérem

Děje se ve tvém okolí něco zajímavého, o čem by měli vědět i ostatní? Vyzkoušej si, jaké to je být reportérem, a natoč vlastní reportáž do Zpráviček! Tak popřemýšlej o námětu, nažhav kameru a hurá do toho! Tady najdeš návod.

Moderátoři

Ahoj holky, ahoj kluci, jmenuji se Kateřina Maďarková, ale klidně mi můžete říkat Katka. Každý den vás ve Zprávičkách provázím těmi nejdůležitějšími událostmi. A věřte, že dětskému světu docela rozumím, protože ho denně objevuji se svými dvěma dětmi. A brzy budu možná odbornice i na svět štěněcí, pokud mě náš nový pejsek Fína dřív nesní. Roste jako z vody... Tak si nezapomínejte zapínat televizi už 5 minut před Večerníčkem, budu se na vás moc těšit!
Zdravím všechny kluky a holky dychtící po nových z(Z)právičkách. Jsem Petr Srna a mojí nejoblíbenější částí Zpráviček je "ahóóój", které říkám na konci (myslím, že je to i vidět :-)). Potkat se spolu můžeme kdykoliv a kdekoliv. Nejjistější ale je dívat se každý den v 18:40 na Déčko. Ahóóóóój!