Zprávičky

Novinky každého dne tak, že jim budeš rozumět

dnes 18.40
1. 4. 2015
1. 4. 2015
Stránka pořadu

Pro fanoušky

6. 3. 2015

Jak se stát zahradníkem?

V tématu týdne jsme se věnovali jarnímu kvetení a pučení. Kdo dostal chuť stát se aspoň na chvíli zahradníkem a na vlastní oči vidět, jak klíčí semínko a z hlíny vykoukne nová rostlinka, najde určitě inspiraci v naší reportáži!

27. 2. 2015

Měření smogu v ovzduší

V tématu týdne jsme vám řekli, co je to smog a jak vzniká. Ale tušíte, jak se vlastně množství a složení smogu v ovzduší měří? Podívejte se v reportáži.

20. 2. 2015

Jak se chránit před chřipkou?

K tématu týdne jste nám psali, jak jste (letos) bojovali s chřipkou. A nebylo vás málo, vypukla totiž epidemie, která postihla celou republiku. Máme pro vás proto reportáž, jak se před chřipkou chránit. Poradí vám dětský lékař Josef Žižka a osmáci ze ZŠ a ZUŠ Bezdrevská v Českých Budějovicích.

26. 9. 2014

Tipy na cestu ze školy

V Tématu týdne jsme se zajímali, jestli chodíte do školy sami, nebo s doprovodem. I známá cesta totiž může být docela velké – ale někdy nechtěné – dobrodružství. Proto pro vás máme několik dobrých tipů přímo od mluvčí Policie ČR. Podívejte se na reportáž!

29. 8. 2014

Speciální narozeninový díl Zpráviček už v neděli!

31. srpna 2014 to bude přesně rok od prvního vysílání Zpráviček na ČT :D. Proto pro vás chystáme speciální díl, kde poodhalíme naše zákulisí. Ukážeme, co zajímavého se za první rok stalo, kdo a jak se podílí na přípravě Zpráviček, jak natáčíme reportáže anebo jak se vyrábí dětské předpovědi počasí. Tak nezapomeňte – zveme vás na návštěvu do Zpráviček tuto neděli v 18:40 na ČT :D!

Napsali jste nám

Téma:

Která zvířata se teď probouzejí ze zimního spánku? Našli jste někdy na jaře opuštěné mládě?

Víte, co škodí vašim zubům, a co dělat, abyste měli zdravý úsměv?

Chtěli byste se stát kosmonautem? A víte, co všechno musí umět?

Které květiny nebo stromy se u vás už probouzejí?

Měli jste letos problémy se smogem? Jak vás ovlivňuje?

Onemocněli jste i vy letos chřipkou? A co proti ní děláte?

Bojíte se pátku třináctého? A co děláte, abyste se vyhnuli smůle?

Chystáte se o jarních prázdninách na hory a víte, jak bezpečně lyžovat?

Máte u vás spolužáky s asistenty? Pokud ano, jaké máte s nimi zkušenosti?

Těšíte se na pololetní vysvědčení? A proč?

Jak sportujete venku v letošní zimě?

Co říkáte na návrat Černobíla?

Jaký je váš názor na silvestrovské ohňostroje?

Co budete dělat o vánočních prázdninách?

Co děláte na Štědrý den?

Jak se připravujete na Vánoce a jaké předvánoční tradice se u vás dodržují?

Proč Mikuláš chodí 5. prosince?

K čemu jsou dobré reflexní nášivky, a pokud je nosíte, tak kde?

Bavili jste se s někým doma o tom, co a proč se stalo 17. listopadu 1989? A co jste zjistili?

Odpovědi:

Vím:ježci, medvědi a také otravní komáři. Minulí rok jsem našla malého vrabčáka, vzala jsem ho do školy, ale paní učitelka ho dala ven do krabice a když jsem šla ze školy domu, už tam nebyl.
Michala, 10 let

Našla jsem zajíčka s dědou na louce schovaného pod kamenem. Nikde kolem nebyla jeho maminka. Tak snad se k němu vrátila.
Darinka, 7 let

Medvědi,ježci,jezefci atd. opuštěné mládě máme taky za sebou byl to ježek říkaly jsme mu Albert. Ale nezvládli jsme ho a je v útulku:D:D
Lucka, 9 let

ZE ZIMNÍHO SPÁNKU SE PROBOUZÍ JEŽEČEK. :-)
Pavel, 6 let

Ze zimního se probouzí ježek,jezevec,medved
Jitka, 12 let

Divoké mládě jsem neviděla, ale domácí zvíře jsme našli s mámou. Šli jsme na procházku a potkaly jsme kocoura. Byl sám, tak jsme ho vzali domů a bylo mu u nás dobře.
Štěpánka, 9 let

Byla jsem jednou v lese s kamarádkami a viděli jsme mládě srnky ale radši jsme na něj nešahali protože by ho potom matka nemusela přijmout
Natálie, 12 let

Ahoj misim ze se probudili medvídci a veverky a zajíčci. S maminkou a tatinkem sme nasli maleho ptacka. Tak ahojj
Adelka, 5 let

tetkon se probouzejí lemuři medvědi ježci komáři křečci žáby netopýři syslové. lemuři ovšem nejsou v české republice můžeme je vydět v zoo
Hanka, 10 let

Teď se probouzejí např. medvědi, včely a ježci. Žádné opuštěné mládě sem zatím nenašel ale když najdu tak mu pomůžu. Protože zvířátkům se má pomáhat.
Ondra, 8 let

U nás v Českých Budějovicích se probouzí hlavně hmyz,ale také práci,protože když se ráno probudím slyším, jak ptáci zpívají moc mě to potěší.
Barča, 12 let

Teď se probouzejí žáby,medvědi,ježci,jezevci,polní křečci a plazi.Našli jsme na jaře mládě divokého prasete,mládě netopýra,mládě datla a mládě sovy, kalouse ušatého.
Nina, 9 let

Našel jsem na naší zahradě mládě kosa. Kosí maminka ho vyhodila z hnízda.
Ondřej, 10 let

medvědi, hmyz, Burunduk, křeček polní a želvy Našla jsem opuštěnou srnku, která byla uvízlá v pasti.Zavolali jsme na linku záchranářů zvířat
Míša, 12 let

ahoj zprávičky, probouzejí se třeba ježci
Eliška, 10 let

Vím,že se teď ze zimního spánku probouzí ježek. Jednou jsme našli opuštěné ptáčátko.
Bětka, 9 let

Tedˇ se probouzejí třeba medvědi.Ale já vím že ty by jsme neviděli. Jednou jsem viděla mládě lišky. Zdravím všechny a přeji krásný týden.
Kačaba, 10 let

Staň se reportérem

Děje se ve tvém okolí něco zajímavého, o čem by měli vědět i ostatní? Vyzkoušej si, jaké to je být reportérem, a natoč vlastní reportáž do Zpráviček! Tak popřemýšlej o námětu, nažhav kameru a hurá do toho! Tady najdeš návod.

Moderátoři

Ahoj holky, ahoj kluci, jmenuji se Kateřina Maďarková, ale klidně mi můžete říkat Katka. Každý den vás ve Zprávičkách provázím těmi nejdůležitějšími událostmi. A věřte, že dětskému světu docela rozumím, protože ho denně objevuji se svými dvěma dětmi. A brzy budu možná odbornice i na svět štěněcí, pokud mě náš nový pejsek Fína dřív nesní. Roste jako z vody... Tak si nezapomínejte zapínat televizi už 5 minut před Večerníčkem, budu se na vás moc těšit!
Zdravím všechny kluky a holky dychtící po nových z(Z)právičkách. Jsem Petr Srna a mojí nejoblíbenější částí Zpráviček je "ahóóój", které říkám na konci (myslím, že je to i vidět :-)). Potkat se spolu můžeme kdykoliv a kdekoliv. Nejjistější ale je dívat se každý den v 18:40 na Déčko. Ahóóóóój!