Pojď do toho!

Napínavé a dobrodružné příběhy o dětech z různých koutů světa, které se rozhodly něco dokázat. Cestu za splněním jejich výzvy sleduje dokumentární cyklus EBU.

Header Image
Zpět

Vaše výzvy

Kristýnka

Chtěla bych být vědkyni nebo dobrodružkou či oboje, chtěla bych jezdit na koni.

Barča

Chci se stát herečkou, protože když přijedou sestřenice, natáčíme různé filmy a mě to moc baví. :D

Adélka

Chtěla bych se stát jednou z nejmladších spisovatelů z Česka. Už píšu přes rok, ale pokaždé dostanu jiný nápad, a tak jsem v počítači měla asi 15 knížek. Teď jsem si ale řekla, že to takhle dál nepůjde a začínám odznova. Píšu o dívce se schopností ovládat živly. Už se teším, až se má knížka vydá. Sním, že se o mně bude povídat jako o druhé Rowlingové. Taky hraju na klavír, ráda čtu a maluju :-)

Vašík

Vašík

Ahoj, náš Vašík, 6 let, chce být architektem. Staví, staví staví a nic ho nezastaví :-)

Josefína

Josefína

Josefínce jsou 3 roky a prý chce být záchranář a ráda by se naučila různé sporty. Třeba bruslit nebo lyžovat.

Jáchym

Jáchym

Je mi 5 let a bojím se strašidel z pohádek a těch, která se schovávají ve zhasnutých místnostech. Na obrázku je rodina s holčičkou z pohádky, kde bylo strašidlo za zdí. Ale holčička ho porazila a ochránila celou rodinu. Chtěl bych být statečný jako holčička.

Dominika

Ahoj, chtěla bych se naučit francouzky.

Matylda

Ahoj, chtěla bych se naučit hvězdu, už několik let to zkouším, ale nejde mi, protože mám zkrácené svaly. Nechci to vzdát a dál to zkouším a cvičím, abych to jednou dokázala.

Johanka

Chci být zpěvačkou, čím dál líp zpívat, ale mám strach vstoupit před lidi. Byl pro mě pokrok, když jsem šla do csmt a vyhrála zlatý bazer. Chci abyste všichni měli odvahu a dotáhli to kam chcete.

Beáta

Beáta

Ahoj, ráda bych se stala veterinářkou, aby se zvířátkům dařilo a byla zdravá.

Mája

Mája

Ahoj, mé sestřičce je 10 let a chtěla by se stát primabalerínou. Má ale výpotek v kyčli a proto se nemůže pohybovat tak jako ostatní. Mně je 12 let a mám zase sen, zrežírovat jednou úspěšný film. Naše sny jsme spojily a natočily krátký film, o sestřině snu, být baletkou. Snad se bude líbit.

Josef

Chci být policistou. Umím schopnout při zatykání nebo před střelbou

Štěpán

Štěpán

Já mám ve 3 letech jasno, budu jako Gott nebo Matuška :-)

Lucinka

Lucinka

Lucinka by chtěla být atletkou. Baví jí skákat, házet, běhat. Chodí na atletické tréninky a zúčastňuje se všech možných závodů. Teď se svoji skupinou trénovat nemůže, tak cvičí doma, běhá venku v lese.

Ema

Ema

Ahoj, ráda bych se zbavila strachu z těchto zvířat!

Anetka K.

Anetka K.

Chtěla bych si pořídit myší farmu. Snad se mi to jednou splní.

Míša

Míša

Míša by se chtěla stát atletkou a kromě tréninku venku trénuje i doma na zelené sportovní desce. Ta se teď zrovna hodí.

Sabri

Moc dobře maluji, proto je moje výzva stát se v dospělosti slavnou umělkyní:)

Karlík

Já chci překonat strach z čertů. (Být hodný by prý nepomohlo, pozn. mámy :))

Baruška

Baruška

Az budu dospele, rada bych mela svoji veterinu a takhle bude vypadat.:), Baruska (8 let)

Matyáš

Matyáš

Miluji psy. Psí útulky jsou plné smutných a opuštěných psů. Do chvíle, než si pro tyto pejsky přijdou jejich budoucí majitelé, chtěl bych jim připravovat překvapení, brát je na výlety a chystat jim různé zábavy. Matyáš, 6 let

Kristina

Ahoj, chtěla bych se stát zpěvačkou, ale stydím se.

Ondřej

Ondřej

Dobrý den, syn (5 let) se chce naučit řídit vlaky: Chci být strojvůdce, ale musí to být vlak nákladní a vozit náklad, na vagonu bude mít drapák. Až budu velký, budu ho umět řídit a budu jezdit ve dne i v noci.

Marta

Ahoj, chci se stát učitelkou.

Kateřina

Ahoj, já se bojím pavouků, nemůžu ten strach překonat.

Terezie

Dobrý den. Já se snažím překonat strach z výšek.

Barča

Ahoj! Moje výzva je být cukrářkou nebo květinářkou.

Melissa

Melissa

Ahoj Déčko, moc si přeju být veterinářkou. snad se mi to povede, když se budu dost učit Posílám video :) Mějte se krásně

Marek

Dobrý den, já se jmenuji Marek a chtěl bych zpívat.

Amálie

Chtěla bych více umět pravidla v češtině abych se mohla stát spisovatelkou a dělala pohádky pro děti.

Emily

Moc bych chtěla být baletkou, ale jsem na to moc veliká, tak baletím aspoň doma mamince.

Magdalenka

Magdalenka

Ahoj! Chtěla bych se naučit všechny písmenka abecedy (zatím umím jen tyto: riopasdgjlxcbnm) a až je budu všechny znát, chci je naučit i ovečky z Déčka. Magdalénka 5 let.

Ema P.

Chtěla bych skákat o tyči, ale jsem hodně bojácná. Je to pro mě výzva překonat strach a splnit si tak sen skákat jako Stefanidi Katerina, která je můj vzor.

Karlička

Ahoj, ráda fotografuji a miluji psy. Takže, až vyrostu chtěla bych mít psa (asi australského ovčáka nebo jezevčíka).

Kája

Můj sen je mít útulek pro ježky a starat se v něm o ně. Pomáhala by mně moje sestra Mája a moje nej kamarádka Zuzka. Taky bych chtěa mít vlastní kapelu s kamarádkama a já bych tam zpívala (docela mi to jde ) a hrála na klarinet.

Nina

Ahoj Déčko, moc bych chtěla zachraňovat exotická zvířata a vracet je ze zajetí do přírody. Už pět let chodím do skautu. Taky bych chtěla pomáhat v útulku, už ted´v mém věku, je mi 10 let.

Apolenka

Ahoj déčko, můj sen je zachraňovat exotická zvířata a vracet je ze zajetí do přírody. Doufám, že mi to život dovolí.

Stella

Stella

Moje přání je se stát zpěvačkou a hrát na ukulele.Jestli bych vyhrála, Lego bych dala svojí sestřičce Verunce.

Kateřina

Kateřina

Dobrý den, posilám příspěvek do soutěže od mé dcery. Chtěla by se stát lyžařkou s hůlkami.

Agáta

Chci být pizzeriářkou protože mě moc baví dělat pizzi:-).

Tobiáš

Tobiáš

Ahoj Déčko, už třetím rokem trénuji golf, protože se chci stát profesionálním golfistou. Toto je moje výzva!

Ema

Ema

Ahoj Déčko, mám šest a starám se o plyšové zvířátka, ale až budu velká, je moje výzva starat se o doopravdická z zvířata.

Agnes

Ahoj déčko, já mám víc snů než jeden a rozhodla jsem se vám zaslat dva největší. První je zlepšit se v kreslení je to jedna z mích velkých vášní. Druhý je naučit se psát všema deseti. Nakonec vám chci poděkovat že děláte tyhle soutěže.Tak ahoj.

Fanda

Napsal a nakreslil jsem dvě knihy, mám tam maskota, jmenuje se hvězda zápisků. Píšu do svých zápisků i příběhy, ale chtěl bych být herec a jsem sběratel, za 6 měsíců jsem nasbíral 50 aut hot wheels.

Klaudie

Klaudie

Ahoj, jmenuji se Klaudie a mám 7 let. Od Ježíška jsem si přála snowboard, ale bohužel mi ho Ježíšek nepřinesl. Tak mi ho maminka půjčila na jarní prázdniny, abych se to naučila a Ježíškovi tím dokázala, že si ho opravdu zasloužím a celkem se mi to povedlo. Jsem ta žlutá s ouškama na helmě.

Markéta

Já se chci naučit parkour.

Žofka

Dnes mi táta dal vysoký žebřík a vyfotil mě u plakátu K2.Také mi dome říkají lezec Šimon.Mám moc rád lego.

Šimon

Šimon

Ahoj, jmenuji se Šimon a je mi 4,5 roku a chtěl bych lézt po vysokých horách. Dnes mi táta dal vysoký žebřík a vyfotil mě u plakátu K2. Také mi doma říkají lezec Šimon.

Lucas

Lucas

Máme doma 5m dlouhou šplhací tyč. Vždy jsem měl sílu vylézt jen do půlky. Dnes jsem se dozvěděl o vaší výzvě a řekl jsem si, že moje výzva bude vyšplhat ji celou až do stropu. Tak jsem se tolik snažil, že jsem to dokázal a dotkl se až stropu. HURÁÁÁÁ.

Kubík

Kubík

Ahoj, jmenuji se Kubik, je mi 5 let a chci byt zachranar jako tatinek. Ahoj, jmenuji se Kacenka, jsou mi 3 roky a chci byt to, co chce Kubik :-)

Karolína

Dobrý den, můj sen je se stát herečkou nebo dabérkou a k tomu mi hodně pomáhá dramatický kroužek. Díky němu mám spoustu příležitostí se ukázat a předvést. Můj sen začal ve 2.třídě, když jsme trénovali představení pro školku a 1.třídu. Měla jsem být malá role, ale holka, která hrála hlavní se jí vzdala a tak jsem ji dostala já. Každý den jsem pilně trénovala. Nakonci roku jsem dostala pochvalu od třídy.

Klára

Já bych chtěla být záchranářkou, ale bojím se rychlé jízdy v autě. Pokud strach nepřekonám, asi se stanu ortodontistkou, ale každopádně budu lékařkou.

Madlenka

Madlenka

Chci se potápět a v kleci pozorovat žraloky. Je mi šest let a trénuji v bazénu, v rybníce i v moři.

Anička

Ahoj všichni, chci být fotbalistkou nebo florbalistkou.Už jsem byla na hodně turnajích a taky chci být policistkou.

Tomáš P.

Dobrý den, mám sen dostat se na gymnázium. Na příímací zkoušky se učím už od října.

Kačka

Ahoj, moc ráda hraji závodně fotbal s klukama, ale jednou jsem se pohádala s jedním klukem. Nakonec jsem mu ukázala, že jsem lepší než on, byla jsem za to velmi ráda.

Viki B.

Moje výzva je napsat knížku o známých lidech.

Lenka

Ahoj! Asi sem nepatřím, nejsem dítě, jsem paní učitelka z přípravné třídy. Každý den ve své třídě kreslím zvířátka, předměty, panáčky...Děti baví sledovat, jak kresba vzniká, pokoušejí se mne napodobit a tím se učí kreslit. Mým snem je vydat tiskem omalovánky. Zatím se mi to povedlo jen pro nás a naše předškoláčky. Ale příležitost třeba přijde.

Barbora

Chci být zpěvačkou, chci čím dál líp zpívat a k tomu i líp tancovat.

Elen

Dobrý den, mám sen být předcvičovatelkou jógy a mít jógové centrum a ještě bych chtěla víc umět matematiku.

Dominika

Ahoj, chci se naučit ovládat čínský jazyk, ale brácha říká že je to hloupost. Mám ráda tanec a chtěla bych se stát baletkou♥

Anežka

Ahoj déčko, chtěla bych se naučit na koni, vařit, poznávat přírodu. Můj bratr, kterému jsou 2 roky miluje autíčka, mašinky, vláčky, je to moje štěstí.

Natálie

Natálie

Mým snem je stát se zpěvačkou, ale pokud by to náhodou nevyšlo, tak bych se chtěla věnovat animacím nebo natáčením podobných videí :)

Betty

Ahoj, chtěla bych být dobrou zpěvačkou jako je třeba Sabrina Carpenter. Nebyla jsem sice nikdy na jejím koncertě, ale to nevadí, ona umí hodně hezky zpívat, ale mě to moc nejde.

Anežka

Chci být fotografkou nebo tanečnicí a nebo gymnastkou. Moje kamarádka Adélka Tůmová chce být taky gymnastkou nebo tanečnicí, pomáhá mi s gymnastikou, už ve školce mě naučila hvězdu a já ji tancování, je to moje podpora a největší pomoc.

Tereza

Tereza

Se svým psem jsem chtěla dělat hodně sportů. Nakonec jsem zůstala jen u Dogdancingu a začala ho učit triky, které ani nebyli v oficiálních DG sestavách. Mezi moje nejoblíbenější patří - stojka o zeď, proplétání a skok na záda. Náš cíl je tančit na písničku Phoenix od League of Legends.

Radoslava

Radoslava

Ahoj, jsem Mariana Žaludová je mi 11let, miluju malování a herectví a taky umím 6-7 jazyků česky, portugalsky, rusky, anglicky, francouzsky, špaňelsky, čínsky a trochu německy až vyrostu chci být herečka a malířka❤️

Tomáš

Tomáš

Chtěl bych se stát dokonalým karatistou, proto chodím pravidelně na trénink a rád nejezdím na soustředění.

Nella

Ahoj! Moc ráda jsem tančila, ale bála jsem se před jinými. Pak jsem koukla na déčko a viděla jsem jeden seriál a tam se taky bála, ale překonala to a tak jsem to udělala taky a už se nebojím!

Vojta J.

AHOJ Déčko, já bych si hrozně moc přál vyhrát Zpěváčka Osmáčka (hudební soutěž na mojí škole). PS: držte mi palce!

Kristýna

Ahoj, já mám add což je porucha pozornosti a mě to strašně trápí a jestě mi nejde matematika a chěla bych se té nemoci zbavit.

Lucka

Lucka

To je má výzva.

Vojta

Vojta

Už na tom makám!

Madla

Ahoj, už od malinka mě baví kreslit. Chtěla bych se stát malířkou. Ale taky učitelkou, mé sestry jsem bez problému naučila sčítat i odčítat a přečíst pár slov taky umí. Též být zpěvačkou by se mi líbilo. Už jsem napsala dvě písničky. Ale nejvíce ze všeho si přeji aby vymyzeli všechny nemoci,světoví mír a aby všichni měli všeho tak akorát. :)

Tobiáš

Ahoj, jsem student z gymnázia Židlochovice. Jsem teprve v Primě. Se svou třídou si moc nerozumím, protože mě jako jediného baví fyzika. Moje fyzikářka si myslí, že nemám na to, abych studoval na fakultě elektroniky a výpočetní techniky v Brně. Baví mě elektřina a radioaktivita.

Karolínka

Když jsem byla malá, byla jsem na jedné akci, byly tam žebřiny a na nich opřená lavička jako skluzavka. Trochu jsem se bála, ale zkusila jsem to. Když jsem byla skoro u lavičky, tak jsem se chtěla vytočit ,ale nějak to nešlo. Najednou jsem spadla na zem na zadek. Od té doby jsem se bála žebřin, pořád se mi to opakovalo. Asi po 5 letech jsme to měli v tělocviku, zase ta samá skluzavka a zvládla jsem to.

Eliška

Eliška

Tak, jako jsem v sobotu stála na bedně na Olomouckém zimním veslařském triatlonu, chtěla bych takhle jednou stát na olympiádě.

Pavlík

Pavlík

Chci být dobrým fotbalistou. S tatínkem jsem byl na Lize mistrů ve španělské Barceloně, kde jsem naživo viděl Messiho. Je to můj velký vzor. Ať už tím, jak umí hrát fotbal, tak i tím, jak skromný dokáže přes všechnu slávu být.

Ema

Ahoj jmenuji se Ema a moc bych si přála koně.

Eliška

Mám více snů tak napíšu 2 z nich. Moc bych se chtěla stát baletkou, ale brání mi 2 věci. Ta první je že jsem moc stará a už by mě nevzali. Ta druhá je, že mám moc slabé kosti a nemůžu skákat protože bych si něco zlomila. Taky bych se moc chtěla naučit lyžovat. Nikdy jsem nelyžovala a nějací spolužáci se mi za to smějí. Nemůžu lyžovat kvůli tomu, že maminka nechce a taťka má zničené nohy.

Michal

Ahoj chtěl bych překonat svůj strach.

Tomášek

Ahoj, chtěl jsem se naučit lyžovat a tak jsem se přihlásil na lyžařský kurz ve školce. Poprvé(v 5 letech)jsem měl jet na týden pryč od maminky. Bylo to náročné, na ubytovně jsem nemohl řádit jako doma, večer mi bývalo smutno a ukáplo mi i pár slziček, ale zvládl jsem to. Za 4 dny jsem se naučil vyjet sám na vleku a stylem "pizza" sjet menší kopeček. Naučil jsem se nebát a zvládnu teď i větší kopec.

Lukáš

Moc rád bavím lidi a chci se stát komikem. Zatím mi to moc nejde, ale snažím se. Včera jsem rozesmál tetu a babičku.

Eliška

Já byh se chtěla naučit plynule anglicky, francouzky a německy. Ve škole mi to moc nejde, podle mě na to učitelé nemají prostředky.

Dominika

Dominika

Ahoj, bála jsem se koní. Jednou se mě kamarádka zeptala, jestli bych tam s ní nešla. Sice jsme se ze začátku bála, ale zkusila jsem to. Už se jich nebojím a moc se mi to líbí.

Alois

Alois

Chtěl bych dělat fotbalového brankáře.

Verunka

Ahoj, chcem vam povedať že, kedy niečo chcem dam sa do tohoh a urobim to, ja som veľmi šťastna a važim si toho, milujem varenie a pečenie moc rada by som sa stala cukrarkou alebo kucharkou...

Kristýna

Strašně ráda jezdím na koních, nemám na to moc času, takže když se jednou za čas už rozhodnu, že půjdu jezdit tak se dost hodně bojím a pár prvních kroků si nejsem úplně jistá jestli to zvládnu a jestli to má cenu. Z koně jsem spadla už několikrát a u toho jsem řekla, že na koně už nikdy nesednu, ale to mě neodradilo a na koních jezdím dál a nakonec se do toho dám a překonám svůj strach.

Jakub

Jakub

Chci se stát historikem. Zajímám se o 20. století, vím hodně zajímavostí co neví ani nějaký 20 letí studenti a nejraději se zajímám o druhou světovou válku a o první republiku a sleduju váš seriál vyprávěj. Jakub 11 let

Anežka

Ahoj, chtěla bych se naučit pořádně si věřit a naučit lidi jak se správně chovat ke zvířatům a k přírodě a umět říct klukovi mám tě ráda.

Terezka

Ahoj, moc jsem se bála lyžovat. Maminka mě ale poslala na lyžařský výcvik se školou a já jsem se bála ještě víc. Svůj strach jsem překonala díky paní učitelce, která mi dokázala, že všechno může být zábava. Už se těším,baž ukážu mamince, jak mi to jde!

Bára

Chtěla bych se naučit vysávat.

Martin

Ahoj, chodím do 1. třídy a v družině hráváme na hřišti fotbal. Jsou tam i kluci čtvrťáci a páťáci, proti kterým je těžké hrát. Vždycky se trochu bojím, ale pak si troufnu a zkouším to. Někdy se taky snažím vzít jim míč, ale bez faulu!, jednou se mi to podařilo - obehrál jsem třeťáka, dal jsem mu jesle. Chci se zlepšit, abych dal gól. Ahoj Hynek, 7 let

Lucka

Chtěla bych se naučit pánské kliky neumím je.

Nela

Nela

Bojim se jít na pěveckou soutěž, ale určite to zvládnu. Nelinka

Gabriel

Gabriel

Ahoj Déčko, chtěl bych pomáhat zachraňovat gepardy v Africe. Proto teď vydělávám peníze, abych mohl studovat a pak jet do Afriky. Obrázek, který jsem namaloval je africká knihovna, kde budu Afriku a gepardy studovat. Peníze si vydělávám tak, že pomáhám s domácími pracemi nebo se pokouším vyrábět různé výrobky, které pak prodávám.

Eliška

Ahoj, moc ráda maluji a tancuji. Hodně poslouchám hudbu a ve škole chodím na country tance. Moc ráda bych se chtěla naučit lyžovat, ale bojím se, že bych si zlomila nohu. Pojedeme se s rodiči podivat na Monínec, tak snad svůj strach překonám a lyžovaní si vyzkouším. Eliška

Václav

Chtěl bych se naučit malovat a kreslit a po roce jsem se to naučil a rád bych se předvel v malovaní. Díky Déčku jsem se naučil kreslit, bojím se, že to pokazím. Překonal jsem to, strach je pryč. Jsem rád, že Déčko je a učí děti, tak ahoj sem rád, čau všem.

Pepa

Chci jednou hrát ve fortuna lize a jiných státech a v reprezentaci ČR fotbal.

Honzík

Chtěl bych se naučit jezdit na skateboardu.

Matěj

Chtěl bych se pořádně prosadit na Tiktoku. Mojí inspirací je Adam Kajumi. Chtěl bych mít 1meloun folouvers.

Matěj

Ahoj, rád bych se naučil hockej.

Elizabeth

Ahoj, moc ráda bych se naučila parkour, ale bojím se abych si nezlomila páteř. Bojím se, hodně.

Jakub

Ahoj, rád bych se naučil rainbow flick, ale vůbec nevím jak na to.

Kiki

Ahojky, hrozně ráda se už od narození předvádím, a tak bych chtěla být herečkou. Baví mě hrát s kamarády různé scénky. Problém je, že můj tatínek říká, že je to nestálé zaměstnání a já nevím, jestli se mám pustit do různých castingů...:)

Josef

Chtěl jsem se naučit lyžovat a také naučil, trvalo mi to 5 měsíců, než jsem naučil pořádně lyžovat.

Oliver

Těším se, co to je, sám nevím co mě čeká, ale určitě to bude zábava a budu myslet.

Zuzka

Chtěla bych umět gymnastiku, parkour a můj sport na který chodím je teakwon-do.

Kája

Ahoj, mám velmi ráda gymnastiku a skákání na trampolíně. Ráda bych se naučila salto vzad a flika na zemi, ale bojím se. Kamarádky mi sice radí, ať si věřím, ale bohůžel to nedokážu.

Ondřej

Ahoj, je mi 12 let a baví mě horolezení, chtěl bych vylézt tu nejtěžší cestu v oddílu, ale do toho mi ještě zbývá hodně. Jinak mě baví sporty a pokouším se vařit, přeju všem štěstí ahoooooooj.

Vojtěch

Chtěl bych mít na vysvědčení místo třech trojek jen jednu a chtěl bych se umět víc bránit.

Ondřej

Rád bych s naučil vařit.

Spytihněv

Rád bych seskočil padákem.

Marek

Marek

Ahoj, baví mě dopravní podnik, mám rád tramvaje, trolejbusy, autobusy, vlaky, a tak dále. Tak jsem vám nakreslil Tramvaj VARIO LFR.E z Brněnského dopravního podniku, doufám, že se vám bude llíbit. Dal jsem si záležet, aby byl pěkný pozdravuji déčko s pozdravem marek

Marek

Dobrý den, já bych jsem se chtěl naučit zpívat.

Martina

Ráda bych si zkusila surfovat.

Sofča

Ahoj, já bych se chtěla stát modní návrhářkou, ale neumím moc kreslit a tak se snažím kreslit a zlepšovat se v tom. Myslím, že pomalinku dělám pokroky. Až budu velká, tak bych chtěla mít vlastní značku a z toho co bych vydělala, bych chtěla pomoct lidem v nouzi.

Laura

Ahoj, umím lyžovat a ráda peču vlastní recepty.

Tereza

Ahoj, jsem Tereza a můj sen je se naučit profesionálně vařit. Zatím umím vařit jenom dorty, moučníky atd. Ale chci se naučit vařit také polévky obědy atd. Je to pro mě výzva!!

Vojta

Ahoj jsem Vojta je mi 6 let (toto mi pomáhá psát sestra). Mám problém, vždy když vypnu lampičku začnu se bát. Stěny jako by se začaly hýbat a jako by se sem blížilo strašidlo! Ale teď se snažím nebát, trochu to pomohlo, ale pořád se bojím. Je to pro mě výzva!!!

Ondřej

Rád bych se stal zemědělcem.

Ella

Ahoj, jmenuju se Ella. Když slyším hudbu, hned zpívám a pořádně si zatančím. Hudba je super, hudbu fakt miluju, je to moje láska a vždy mi zlepší náladu :)

Mikeš

Mikeš

Před pár měsíci jsem spadl ze skalnatého kopce a mám vážný úraz hlavy. Jsem po operaci a další mě čeká. Až se uzdravím, rád bych se stal horolezcem, tím překonal strach a zachoval si sen, co jsem měl již před úrazem.

Adriano

Adriano

Moc bych si přál být strojvedoucím, umět lokomotivy řídit a taky v jednotkách zřídit „Kafévlak“ s dobrým jídlem a dortíky. Sám bych je dělal :). Chodím na akce se železnicí, čtu si o vlacích knihy a maluju vlaky. Doma pomáhám s pečením a rád dělám vaječné placky a zdobím cukroví. Kafévlak mám zatím doma v pokojíku, občerstvení dělám hostům... babičce, dědovi a mamince.

Ela

Chci být programátorka, ale chci být i youtuberka. Zatím mám jen blog… ale mám ráda i balet. A výzva – udělat alespoň 4 čisté hvězdy za sebou! ;D

VYNX

VYNX

Asi před rokem jsem začala chodit do skautu. Už od začátku jsem se chtěla naučit bobříka mlčení. Hodněkrát jsem to zkoušela, ale nakonec se mi to přece jen povedlo. Potom jsem už v pohodě složila hlad i samotu a vysloužila si ozdobu na šátek.

Stela

Moje přání je, že bych chtěla se naučit jezdit na koni, ale nemůžu ho mít, protože bydlíme v ulici, a také bych chtěla být atletkou. Ahoj.

Tick

Potřebuju se naučit fotbal, ale ostatní se mi posmívají.

Bětka

Ahoj všichni, mám ráda výtvarku a vaření, ale chtěla bych se naučit dobře matematiku.

Doubravka

Jednou mě pozvala kamarádka na horolezeckou stěnu u Prahy. Já se bojím výšek, ale řekla jsem si, že svůj strach překonám a šli jsme. Nejdříve jsem se trošku bála, ale dokázala jsem vylézt až nahoru. Když věříš, že to dokážeš tak to zvládneš. Nesmíš si říkat, že to nikdy nezvládneš!

Natálie

Ahoj bude to znít hloupě, ale ráda bych se naučila kotoul.

Sonička

Sonička

Ahoj, moc ráda bych vyhrála❤️

Václav

Chtěl jsem chodit na atletický kroužek, ale bál jsem se ostatních, ale byla tam hodná trenérka a ta mi s tím pomohla, sice jsem se trošičku bál, ale ale pak to bylo dobré. Už tam chodím 3 roky.

Anežka

Ráda bych se naučila malovat a kreslit. Sice už to trošku umím, ale chci se v tom zdokonalit a jednou se stát malířkou.

Anetka

Až jednou vyrostu, chtěla bych se stát rehabilitačním pracovnicí. Ráda pomáhám lidem a masáž mi jde. A taky bych se ráda stala veterinářkou. Zvířata jsou pro mně jako lidé. Jednou být známou osobou, která pomáhá lidem je můj největší sen. Jsem ráda že jsem se mohla svěřit:)

Roman

Rád bych se chtěl naučit nebát se ve tmě.

Verunka

Ahoj všichni, chtěla bych být baletkou, každý den trénuji, hlavně se kloužu na skluzavce a skáču na gauči a taky cvičim s kruhem. Málem bych zapoměla taky závodím se svým bratrem Sonicem kdo bude dřív v kuchyni u ledničky a zpátky do postele.

Jaroušek

Jaroušek

Jsem Jaroušek a jsou mi 4 roky. Chtěl bych uklízet popelnice a jezdit velkým autem, jako popelář. Trochu se bojim čudlíků v autě a taky abych nenaboural. Ale až vyroste táta, tak mě to naučí.

Barča

Poslední dobou hodně vařím, chci se naučit rajskou omáčku.

Cyril

Cyril

Jmenuji se Cyrdik je mi 7,5 let a chodím do první třídy, do 1.A. Až budu velikej, tak bych chtěl po škole si postavit domek a začít svoji práci. Chtěl bych vyrábět hrnky, skleničky a misky. Chtěl bych být sklenářem a vyfukovat z horkýho skla nějaké výrobky a taky bych chtěl dělat toho pána co šlape nohou, roztáčí kruh a z bahna vyrábí hrnky a misky. Myslím jako hrnčíře.

Matyáš

Matyáš

Dobrý den, syn mne požádal, abych vám napsala za něj. Je mu 7 let, má diagnozu DMO, nechodí. I když by chtěl vařit, tancovat, skákat do vody jako ostatní děti. Jeho výzva je - začít sám chodit. Doposud neexistovala motivace, která by mi pomohla dostat ho na nohy. Tak snad se to díky vaši soutěží povede. Děkuji vám a nashledanou.

Kristýna

Ahoj, chtěla bych se naučit hrát na didgeridoo, pořád to zkouším a vůbec mi to nejde. A chtěla bych překonat strach z pavouků.

Iva

Ráda bych pomáhala nemocným lidem a dětem. Taky bych se chtěla stát malířkou. Nebo učitelkou ve škole.

Adam

Adam

Ahojky, rád hraji tenis, lyžuji a plavu. Chtěl bych se naučit jezdit na snowboardu.

Janča

Ahoj všichni chtěla bych cestovat v karavanu a přitom být zpěvačkou moc bych si to přála.

Patrik

Chtěl bych být vlekařem.

Maruška

Maruška

Ahoj, chtěla bych se naučit fotit. Našla jsem starý fotoaparát a zkouším to. Ale moc mi to nejde. Ale zkouším to dál a čím dál víc se v tom zlepšuji. Sice to pořád není dokonalé, ale když to budu pořád dělat, tak věřím že jednou to dokonalé bude.

Majda

Já moc ráda vařím. A taky sportuju atletiku a ke všemu hraju na klarinet a už nemám moc času, takže nevím jestli budu moc malovat a pokud ne, tak mě to bude moc mrzet.

Karolína

Karolína

Chtěla bych být malířka a tak každý den maluji, hlavně zvířata a přírodu:), třeba svého křečíka Kiki:) a taky bych chtěla být cestovatelkou, abych mohla z každého koutu světa namalovat všechna zvířata:)

Matyáš

Chtěl bych se naučit parkour, protože mám rád YouTubera jménem Tary.

Jirka

Ahoj, já bych se rád pořádně naučil angličtinu, abych se mohl všude domluvit.

Bára

Bára

Ahoj! Jsem gymnastka, hodně trénuji a chci zvládnout krásnou vlaštovku na hrazdě!

Honza

Ahoj všechni, na tělocviku se chci naučit skákat přes kozu a v kuchyni se chci naučit vařit a péct, ještě se chci naučit zpívat.

Inka

Ja som Slovenka, ale mám rada Déčko. Ja by som chcela naučiť variť. Mám rada všetko čo sa týka varenia.

Denis

Ahoj, já jsem Denis a mám rad box.

Daria

Ja sa chcem naučiť plávať s delfínom v mori!

Pepa

Pepa

Abych mohl jít v září se svými kamarády do 1. třídy, musím se naučit uvázat si na botách tkaničky. Zápis do 1. třídy je už za měsíc, v dubnu. Tak mi prosím držte palce, ať to zvládnu.

Eliška

V dospělosti se chci stát, buď laboratorní pracovnicí nebo ornitoložkou, protože mám velmi ráda přírodopis, koukání a pozorování přes mikroskop, pozorovat ptáky a brát vzorky rostlin. A jako zájmový koníček bych chtěla více postoupit a mít kariéru v tancování neboli show dance s tanečním centrem R.A.K., do kterého sice chodím prvním rokem, ale budu tančit doufám až do dospělosti.

Oliver

Chtěl bych se naučit dělat modely a modelářství nebo etiketu. O etiketě vím už vše, až na stolování. A modelářství jsem ještě nezkoušel.

Danča

Ahoj všichni, mám velmi ráda parkour a gymnastiku. Chtěla bych se naučit nějaké triky, jako je třeba salto dozadu, dopředu a podobně, ale bojím se a nevím, jak na to.

Kryštof

Rád bych se naučil vařit.

David

Na tělocviku jsme s třídou dělali sestavu na známku (kotoul vpřed, vzad, letmo), já zvládl oba kotouly, ale ten dozadu mi nešel, stál jsem před panem učitelem a měl strašný strach, začal jsem trochu plakat, ale pak si mě paní asistentka odvedla na chodbu a řekla mi, že to dokážu a že si mám věřit. Takhle si se mnou chvíli povídala, a když sem vešel zpět, tak se mi kotoul povedl. Protože jsem si věřil!

Nikola

V budoucnosti bych chtěla potěšit lidi staršího věku, kterým je potřeba pomáhat.

Ines

Ines

Jsem Inuška, jsem temperamentní a jsou mi 2 roky, letos jsem stála na lyžích poprvé a přála bych si lítat na lyžích.

Tomáš

Chtěl bych se stát významným tanečníkem. A proto jsem se přihlásil na taneční konzervatoř hlavního města Prahy. Musel jsem ale podstoupit talentovou zkoušku. Zkoušku jsem naštěstí udělal. A od příštího roku už můžu studovat na taneční škole, kam chodili dnes už slavní tanečníci!

Filík

Velice rád hraji fotbal a mým aktuálním cílem je předvést dobrý výkon v okresním výběru. V 1.turnaji se mi to kvůli tíži zodpovědnosti, že jsem na tak velkém turnaji, nepodařilo. Na příštím turnaji bych rád tuto tíhu překonal a podal co nejlepší výkon.

Elenka

Ahoj, jednou bych chtěla hrát na bubny jako Nikoleta Šurinová, bubny mám doma a cvičím každý den. Až to budu umět tak, vám to ukážu.

Štěpánka

Chci se stát malířem. Hrozně se mi líbí umění.

Matěj

Chtěl bych pomáhat v domově pro seniory.

Julča

Julča

Nesnáším týrání zvířat. A tak jsem se rozhodla že se ve škole budou vyrábět kočičí záložky! Vše je téměř hotovo, zbývá pár záložek dodělat, budou se laminovat atd. Jestli někdo žije v Písku, tak doporučuji zajít do Kočkavárny, kde se budou prodávat (cca od března). Vybrané peníze půjdou do útulku Písecké kočky z.s. Jsem moooooc ráda že se tenhle projekt daří.

Pavla

Pavla

Chtěla bych se stát reportérkou v České televizi a jeden z mých velkých snů je podívat se do České televize. Také hraji na kytaru a zpívám v malinké kapele. Proto by se mi i líbilo být profesionální kytaristkou a zpěvačkou. Ale raději bych byla reportérkou v České televizi.

Štěpánka

Ráda bych uměla atletiku a gymnastiku, ale myslím si, že lidé, kteří potřebují pomoc, tak by byli šťastnější než já, kdyby dostali peníze a jídlo.

Ruby

Chtěla bych zmenšit potřebu palmového oloje. Když jsme si totiž ve škole povídali o pralesích, tak jsem se dozvěděla, že když se sází palma olejná tak se pralesy vykacují a opičky které v pralesích bydlí strácí své domovy v korunách stromů. Já jsem palmový olej jíst přestala, ale jeden člověk nestačí a až budu dospelá chci si udělat bio obchod s potravinami bez palmového oleje. Nejím ani sladkosti.

Marek

Ahoj všichni, já bych pomohl nemocným dětem a lidem bych přispěl peníze.

Roman

Chci se naučit jak zlobit.

Adam

Mám moc rád parkour. Zbožňuju, když lidé skáčou z výšek a podaří se jim to. Já si také někdy vyzkoušel, jaké to je, při prvním výskoku jsem se bál, ale skočil jsem asi 2 m.

Kryštof

Kryštof

Výzva – jít na sjezdovku!

Klára

Nelíbí se mi to, že i když několik novinářů, lidí a tak, říká, ať jsme více ekologičtí, tak sami nic nedělají. Moc produkujeme oxidu uhličitého, čímž vytváříme skleníkový efekt. To je to, že paprsky slunce dopadnou, ale neodrazí se a zůstanou v atmosféře. Proto jsou zimy a všechno teplejší. Proto vznikají takové viry. Já se snažím pokud možno co nejméně produkovat plast. Lidi se o to moc nezajímají.

Lucka

Nemám ráda, když lidi neuklízí po svých psech výkaly. Pak do nich šlápneš, je to nepříjemné. Vím, že to lidi nebudou dělat, ale bylo by dobré, kdyby to dělali.

Jenda

Bál jsem se vystoupat na Lysou horu, ale dokázal jsem to. A ten pocit, když se překonáš. Proto mám rád překonávání se :):):)

Lenka

Já bych chtěla se naučit zpívat.

Julča

Neskutečně mě trápí, když se ubližuje zvířatům. A tak jsem podepsala petici proti týrání zvířat. To mi přišlo málo, tak jsem začala projekt, kdy v naší škole starší děti vyrobily záložky s kočkami a ty se potom prodávaly v Kočkavárně. Výdělek půjde pro útulek, který pomáhá potulným kočkám. Na začátku jsem se bála, ale vše se zlepšilo, pomohli mi i učitelky a kamarádi.

Kuba

Kuba

Přál bych si naučit se jezdit a skákat cyklotrial jako můj taťka a strejda. Mám svoje kolo a trénuju na něm. Už umím na kole sjet 2-3 schody a teď se učím držet rovnováhu a skákat na zadním kole. Jednou bych chtěl být stejně dobrý jako kluci, co skáčou z velkých šutrů. Určitě se mi to jednou podaří. Vím to!

Šimonek

Šimonek

Chtěl bych umět lyžovat, stejně jako starší brácha a mamka s taťkou. Letos jsem to zkoušel poprvé a ze začátku mi to vůbec, ale vůbec nešlo. Jsem ale trpělivý a zkouším to pořád a pořád znovu. Dělám už pokroky, i když vím, že to není snadné, vím, že se to jednou naučím pořádně.

Ferda

Ahoj, jsem Ferda a je mi 5 let. Nejvíc se bojí strašidel a bubáků. Hlavně v noci, když spím. Vyrobil jsem s maminkou sprej proti bubákům a tím proti nim bojuju. Teď už se moc nebojím.

David

Ahoj, je mi pět let a ještě nespím sám ve své postýlce. Snad to brzy zvládnu a přestanu se bát.

Elena

Ahoj, já mám svých výzev víc, ale jedna je ta, kterou bych chtěla splnit v budoucnosti. Mně je vždycky líto, když vidím někoho s nějakým postižením nebo nemocí. A i když se to možná nepovede, tak chci napsat nějakou knížku, ve které bude příběh holčičky, která trpí postižením. Už jsem ji začala psát, a i když to není úplně úžasné, tak bych ji chtěla někdy v budoucnu vydat.

Noemi

Noemi

Jezdím na koni.

Dominik

Ahoj, když přijde večer, tak se bojím jít přes naši dlouhou chodbu na záchod, protože je tam tma, ale nakonec to překonám. Ale proběhne to v běhu.

Ondřej

Už odmalička mě baví lyžování. Na začátku jsem se bál, když jsem viděl ostatní lyžaře, jak jezdí rychle. Dnes už se ale nebojím a při lyžování relaxuji. Nikdy jsem ale neměl odvahu sjet tu nejhorší (černou) sjezdovku. Na to, abych ji sjel, ještě potřebuji chvíli cviku. A až bych ji sjel, tak bych se chtěl podívat do Alp.

Barunka

Ahoj, moje nej kamarádka někdy říká, když si hraju s jinou kamarádkou, jestli tohle dál budeš dělat, tak už s tebou nebudu kamarádka. Ale já jí na to říkám, počkej, já s tebou dál budu kamarádit, pořád si hraju s tebou, tak si chci hrát s někým jiným. Tak ahóóój

Adriana

Několik let jsem si přála psa a moji rodiče mi ho nechtěli dovolit. Po 5 letech se mi můj sen splnil. Mám fenku NO Norminku, která v jednom roce umí 39 úžasných triků a povelů, natáčíme na YT a máme několik medailí a pohárů. Takže všichni, kdo si tohle čtou: nikdy se nevzdávejte svého snu.

Martin

Opravdu nemám rád, když někdo někoho šikanuje. Já a můj brácha jsme si fyzickou šikanou prošli. Ve třídě jsem měl spolužáka, kterého také šikanovali, a já jsem mu pomohl. Řešilo se to s psycholožkou a ta se zastala těch kluků, co mě šikanovali. A potom jsem z té školy odešel, ale můj brácha tam zůstal, ale už ho nešikanují. A mě na nové škole také nešikanují. A chci pomáhat každému, kdo je šikanovaný.

Terezka

Ahoj Déčko, já mám více snů, třeba stát se zpěvačkou a dizajnérkou. A hlavně ukázat lidem, že plyšáci jsou živí, aby si jich lidé vážili stejně jako sami sebe.

Annie

Moc si přeju, abychom s mými kamarádkami z tanečků někdy vyhrály.

Evča

Můj sen je být moderátorkou a mít svůj vlastní pořad, třeba právě na Déčku. Ještě nemám moc naplánované, jak to udělám, ale moje mamka má už plné zuby toho, jak si vymýšlím své vlastní pořady a snažím se je moderovat. :)

Vašík

Jednou jsme byli se školou na výletě a jeden spolužák si zlomil nohu. A protože já a kámoš chodíme na zdravotní kroužek, tak jsme mu pomohli a odnesli do školy.

Anežka :-)

Mám ráda přírodu, a proto chodím do kroužku, který přírodě pomáhá, sbíráme odpadky, třídíme a snažíme se vymyslet, jak přírodě, ale i ostatním lidem pomoct.

Kryštof

Chtěl bych se stát kuchařem nebo mít vlastní laboratoř na vyrábění receptů. A kdyby to nevyšlo, tak florbalistou.

David

Ahoj, já bych si přál stát se matematikem, protože mě matematika moc baví, a kamarádi si taky myslí, že mi matematika moc jde. Chtěl bych se stát potom učitelem matematiky.

Sofie

Sofie

Chci být herečkou, až budu velká, ale stydím se vystupovat před lidmi, které neznám.

Johana

Ahoj jmenuji se Johana a mám ve škole problémy, ale já se nevzdávám a jdu do toho dál. Sice mne všichni odstrkují, ale už jsem si našla svoji první kamarádku, která je báječná a zastává se mne.

Hahulka

Moc se chci naučit lyžovat, už jsem jednou byla, měla jsem instruktorku a prý mi to moc šlo hned napoprvé. Nejdříve každý, kdo ještě neumí lyžovat, má instruktora/ku a jezdí na malém dětském svahu, pak jde na pomu (což je středně větší vlek) a pak na ten velký. Už se moc těším, až pojedu zas. :D

Eliška

Ahoj, hrozně moc mě trápí, že nemůžu chodit na tábor, protože mám speciální chorobu. Snad to jde i pro postižené.

Anežka

Moc si přeju být sportovkyně a skákat parkour. Rodičům se ze začátku moje sportování nelíbilo, ale když jsem hodně trénovala, tak se všechno vyřešilo. Všichni říkají, že parkour je jen pro kluky, a tak jsem se bála se přihlásit do kroužku, a tak teď trénuju na trampolíně a už jsem skoro lepší než můj spolužák, který ho dělá 4 roky.

Anet

Ahoj, kvůli naší paní učitelce moje nej kámoška odešla ze školy. Týden to celá naše třída nemohla překousnout, ale potom mě a moji třídu napadlo, že napíšeme petici o to, že chceme zpátky tu spolužačku. I když vyhráli ti, co ji chtěli zpátky, tak se nevrátila, ale jsem ráda, že se jí na té nové škole líbí a je šťastná a má jiné kamarády.

Ondřej

Ondřej

Nelíbí se mi nepořádek v přírodě. Nejraději bych vše z lesa vysbíral a odnesl. Ale vím, že nejvíc pomůžu přírodě tím, že sám nepořádek dělat nebudu. Myslím si, že se mi to daří skvěle!

Fabian

Fabian

Moje výzva byla porazit bráchu v zápase. Zatím se mi to sice nepovedlo, ale nevzdám se, budu se snažit dál a jednou mu to nandám!

Satoši

Satoši

Chtěl bych, aby byli lidi šťastní. Proto jsem se rozhodl, že spolu se sestrou uspořádám turné a budeme hrát lidem pro radost. Byla to fuška, ale myslím, že se nám to povedlo.

Ido

Ido

Moc jsem si přál mít psa. Jenže rodičům připadalo, že nejsem dost zodpovědný. Tak jsem se rozhodl jim dokázat, že to není pravda. A povedlo se!!!

Bisan

Bisan

Ahoj, hrozně moc mě trápí, že uprostřed mého města stojí zeď, která mě odděluje od kamarádky. Vím, že s ní nic neudělám, ale rozhodla jsem se aspoň spolu s dalšími dětmi zeď pomalovat, aby byla veselejší. A taky jsem na ni namalovala křídou dveře!