Adventní kalendář

Odpočítávej dny do Vánoc s originálním kalendářem.

Budeš potřebovat:

2.jpgZvětšit náhled

1.

Připrav si 24 ruliček od toaletního papíru a uspořádej je do tvaru stromečku – nahoře bude 1 rulička, pod ní 2, pak 3 a tak pokračuj až do 6 ruliček. Úplně dospod umísti 3 ruličky. Všechny ruličky k sobě přilep lepidlem (nebo secvakni sešívačkou), aby držely pohromadě. Nakonec celý stromeček nalep na tvrdý papír nebo karton. Do každé ruličky vlož nějaké překvapení (třeba bonbon, čokoládu, malou hračku).

3.jpgZvětšit náhled

2.

Každý otvor přelep barevným kroužkem, můžeš použít i krepový nebo balicí papír. Na každý kroužek napiš číslo od 1 do 24 (nemusíš postupně, čísla můžeš rozmístit jakkoli). Strany stromečku můžeš ještě dozdobit větvičkami vystřiženými z barevného papíru nebo můžeš ruličky nabarvit barvami.

4.jpgZvětšit náhled

3.

Adventní kalendář je hotový! Už jen začít odpočítávat dny do Vánoc. Poslední tip na závěr: nemusíš do kalendáře dávat jen hmotné věci. Můžeš do něj vložit například papírky, na kterých si na každý den naplánuješ nějaký dobrý skutek. Nebo vymyslet na každý den společnou aktivitu pro celou rodinu. Například: večer se podíváme na vánoční pohádku, upečeme spolu perníčky, navštívíme a potěšíme někoho, kdo je sám. Dobrých skutků není nikdy dost!

Bavil tě náš návod? Podívej se na další