Mazalové

S příšernou rodinou Mazalů
mají problémy i hradní strašidla.

Sedm trpaslíků

1/12 Sedm trpaslíků

19. September 2021

Sedm trpaslíků

Pokračování úspěšného komediálního seriálu pro děti nás opět zavede na hrad Oreb, kde jsou okolnostmi přinuceni společně bydlet sympatická strašidla a příšerná rodina Mazalů. Jako by nestačilo, že kvůli Mazalům se strašidlům nepodařilo uspořádat pohádkové sympozium, stala se další hrozná věc: ztratila se pohádková kniha kouzel a hrozí, že se dostane do nepovolaných rukou. A že by se taková kniha Mazalům hodila, je víc než jasné! — Na hradě se slaví Silvestr a Sněhurka, která patří mezi pozvané hosty, oznámí, že ztratila kouzelnou Pohádkovou knihu. Protože knihu má v nejbližší době odevzdat sudičce, Sněhurka žádá Albínu, aby tvrdila, že kniha je někde na hradě. Albína ale nechce lhát a odmítne. Hugo Mazal vyrábí jablečný mošt v kouzelném moštovači, kdo se napije, změní se, v koho chce. Než si to Hugo rozmyslí, moštu se zmocní Růžena a změní se v Lucii Bílou. Mezitím na Oreb dorazí sedm trpaslíků, kteří si spletli novoroční blahopřání s pozváním na sympózium. Nikdo je tu však nechce a trpaslíci se rozhodnou zmizet po svém – podkopat se. Hrad se začne nebezpečně naklánět...

 • Délka: 27 minut
 • Rok výroby: 2017
 • Vysíláno: 19. September 2021
 • Sedm trpaslíků

  1/12 Sedm trpaslíků

  27:09 19. September 2021

 • Děd Vševěd

  14/14 Děd Vševěd

  25:52 4. July 2021

 • Třináctá komnata

  13/14 Třináctá komnata

  25:30 27. June 2021

 • Kontrola shora

  12/14 Kontrola shora

  25:28 20. June 2021

 • Kapela rocku

  11/14 Kapela rocku

  25:39 13. June 2021

 • Ježíšek? Existuje!

  10/14 Ježíšek? Existuje!

  25:29 6. June 2021

 • Šípková Růženka

  9/14 Šípková Růženka

  25:38 30. May 2021

 • Zneuznaný džin

  8/14 Zneuznaný džin

  25:31 23. May 2021

 • Magie

  7/14 Magie

  25:39 16. May 2021

 • Baloneho cesta časem

  6/14 Baloneho cesta časem

  25:29 9. May 2021

 • Pohádkové povolení!

  5/14 Pohádkové povolení!

  25:55 2. May 2021

 • Večeře s Draculou

  4/14 Večeře s Draculou

  25:46 25. April 2021

 • Průchod hrou Mazalové: Zmatek na hradě

  Průchod hrou Mazalové: Zmatek na hradě

  17:34

 • Rozhovor s Mahulenou Bočanovou

  Rozhovor s Mahulenou Bočanovou

  10:51

 • Reportáž z natáčení

  Reportáž z natáčení

  4:41

 • Rozhovor se scenáristou Rudolfem Merknerem

  Rozhovor se scenáristou Rudolfem Merknerem

  5:04

Mazalové: Zmatek na hradě
Mazalové: Zmatek na hradě

Postavy

(Jana Bernášková)
Bílá paní Albína. Vypadá tak na třicet pět, kdyby jí nebylo tři sta padesát. Zamilovala se do krásného panoše a její muž ji, když se vrátil z vojny, nechal zazdít. Je sympatická, dobrosrdečná, lehce nedůvěřivá, organizátorka, která má na bedrech pohádkové sympózium, a má ráda módu.
(Pavel Kříž)
Theobaldovi táhne na čtyřicítku už několik stovek let. Je to maltézský rytíř, který bojoval v Palestině se Saracény. Je to lehce zpomalený dobrák od kosti a některé věci mu prostě nedocházejí. Prochází zdí, ztrácí hlavu (i fyzicky). O svoji hlavu přišel v době, kdy byl celý řád dán do klatby. Je spravedlivý, poctivý a lehce tupý.
(Miroslav Táborský)
Nafoukané urážlivé zrcadlo, které některé věci tuší, jiné ví a hlavně pořád někomu radí.
(Matouš Ruml)
Je mladý, zbrklý a sebestředný. Má strach, že se mu něco stane, a současně chce zemřít – a tím skoncovat s únavnou nesmrtelností. Ale je také nadaný alchymista. Balone de Pezzo je věčně mladý – svých dvacet pět už si drží od rudolfinské doby. Tehdy totiž namíchal lektvar nesmrtelnosti. Protože mu nikdo nevěřil, že funguje, tak ho vypil. Je považován za strašidlo, což sám zásadně odmítá, pouze nemůže umřít.
(Veronika Kubářová)
Pleť bílá jako sníh a vlasy černé jako ebenové dřevo. V pokračování našeho komediálního seriálu na hrad Oreb zavítá také Sněhurka! A s ní přicupitá i jejich sedm zdatných a roztomilých pomocníků…
(Luděk Sobota)
Starý a vetchý vodník, jenž přestal v osmdesáti počítat, kolik mu je, a vydrželo mu to dalších šest set let. Je moudrý, rád bafá dýmku a dbá, aby měl stále mokrý šos. Jelikož mu vyschl rybník i vodní příkop, chodí si ho namáčet do kuchyně. Je to strašpytel. Rád používá hlášku: „To je můj nestrašnější den v životě!“
(Mahulena Bočanová)
Její jméno odpovídá i jejímu vzhledu, je pěkně upjatá, samolibá, panovačná. Buď nosí nevkusnou módu zbohatlíků, nebo tepláky s několika proužky. Huga seniora si vzala pro peníze, svým dětem nic nezakáže a nerada vaří, takže kupuje samé věci z fastfoodů – proto jsou všichni obézní. Nepracuje. Pouze listuje v katalozích a nechává si vozit věci do hradu. O jejím věku se nemluví, ale Balone se jí podíval do občanky a bude jí prý za chvíli čtyřicet.
(Jan Hrušínský)
Má prý velkou firmu, velké auto a velké plány s hradem. Je mu skoro padesát a život si chce užívat! Proto si hrad koupil. Dneska ho prý má každý. Je lstivý a záludný a nemá rád strašidla, i když se tváří, že ano.
(Natálie Holíková)
Pavlínka je taková kapitolka sama pro sebe, která stálé podléhá novým trendům. Nutno podotknout, že nám ale vyrostla do krásy!
(Kateřina Bláhová)
Je o dva roky starší než brácha – je jí 16 let a chodí na soukromé gymnázium. Má rovnátka, je zlá, po mamince panovačná a podlá a vždycky na ostatní nastraží nějakou past – je to její způsob obrany proti bráchovi, který na ni všechno svádí.
(David Fišer)
Ač o pár kilo chudší a o pár let starší, tak v hlavě Huga Juniora změna žádná – myslí stále jenom sám na sebe!
(Radim Šlechta)
Baculatý Junior je vychytralý klučina okolo 14 let, i když se chová na deset a jeho vysvědčení nikdy nevidělo jedničku. Jeho koníčkem je lhaní a vymýšlení. Není sportovní typ a schody mu dělají problémy. Bojí se tmy a strašidel. Možná v něm někde ukrytý plamínek dobra, které by chtělo, aby byl milý, ale to není vidět.
(Iva Pazderková)
I experimentální vědkyně z budoucnosti má na hradě své místo. Že by pomáhala najít ztracenou pohádkovou knihu kouzel? Inu, nechme se překvapit…
(Tomáš Dianiška)
Na každém strašidelném hradě se musí přeci jednou objevit i Hejkal!
Všichni je dobře známe: Dřímal, Kejchal, Prófa, Stydlín, Rejpal, Štístko a Šmudla.
(Petr Buchta)
Opera na hradě? To dokáže s hradními strašidly secvičit jen čarodějnický synek Mudra.

Seriáloví hrdinové odpovídají na vaše dotazy


Vyzpovídali jsme seriálová strašidla i pana Mazala! Podívejte se, co všechno prozradili.


Píseň ze seriálu

Mazalové
nesnáší jekot


Hudba, text a zpěv:
Michal Hrůza