Lichožrouti

Držte si ponožky!

Lichožraní
Lichožraní

Postavy

Žil celý život se svým dědou ve špajzu jedné pražské rodiny, která o jejich existenci vůbec nic nevěděla. V bytě, který neopouštěl, vždycky našel pro sebe i pro dědu k snědku lichou ponožku a o velkém světě tam venku neměl ani tušení až do chvíle, než musel najít svou rodinu…
Hihlíkovi bratranci, dvojčata, jsou pěkně rozjívená dvojka. Když ale přituhne, jdou fórky stranou…
Táta dvojčat Tulamora a Ramsese a Hihlíkův strejda. Bručoun, který kdysi obral o fusekle půlku města. Ale jen o liché. Nikdy nevezmeš celý pár… to je jeho heslo.
Je Lichoň, tedy člověk, který Lichožrouty na rozdíl od ostatních vidí a slyší, protože je na světě tak sám, až mu z toho hrabe. Profesor má jediný cíl. Lichožrouty polapit a ukázat lidstvu.
Býval Padreho Ostrej hoch, dokud neporušil základní pravidlo Lichožroutů – Nikdy nevezmeš celý pár. Protože se nechtěl s lidmi o ponožky dělit, začal s partou Kojotů loupit na vlastní pěst.
Jediná holka mezi Kojoty je ostrá jako žiletka. Je divoká a hrdá, ale má srdce na pravém místě. Nesnáší násilí, a když má pocit, že je ho už příliš, postaví se i samotnému Kudlovi.
Patří po letech společného loupení ponožek do Padreho lichožroutí rodiny. A pro rodinu udělají všechno.
Parta zdivočelých lichožroutích lupičů kolem Kudly Dederona. Jejich domovem je rezavý vrak a nic jim není svaté. Jediné, co chtějí, jsou fusekle. Sudý i lichý. Berou celý páry a s nikým nemají slitování.

Víte, kdo může za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá? Přeci Lichožrouti! Ponožkami se totiž živí. Malý lichožrout Hihlík musí překonat strach, vylézt z okna a vydat se hledat strejdu Padreho, o kterém neměl doteď ani tušení…

Režie: Galina Miklínová; Předloha: kniha Pavla Šruta; Hrají: Ondřej Trojan, Kryštof Hádek, Matěj Ruppert, Josef Somr, Jolka Krásná, Marek Taclík, Tatiana Vilhelmová a další