Chobotnice z II. patra

Zelená a Modrý nejsou jen tak
nějaká modelína!

Blesky nad Čertovkou

Blesky nad Čertovkou

18. July 2021

Blesky nad Čertovkou

Urychlený návrat rodiny Holanových (D. Veškrnová a P. Zedníček) od moře zamořeného naftou spolu s nepříjemným konfliktem s místní policií k rodinné pohodě pochopitelně nepřispěl. Jen Honzík a Eva (M. Šimáček a Ž. Fuchsová) tak docela zklamáni nejsou. Vezou si totiž tajně domů dva kamarády. Netuší ovšem, že jejich Zelená a Modrý (s hlasy J. Bohdalové a F. Filipovského) jsou unikátní vzorky prahmoty, po kterých marně pátrá vědecký tým v čele s profesorem Georgem (M. Macháček). Po návratu domů se začnou na Kampě dít neuvěřitelné věci, ale děti ani nenapadne dávat je do souvislosti s roztomilými chobotničkami. Na zbytek prázdnin odjíždí Eva s Honzíkem k dědečkovi (V. Brodský) na venkov a těší se, až Zelené a Modrému předvedou čistý a průzračný rybník...

 • Délka: 58 minut
 • Rok výroby: 1987
 • Vysíláno: 18. July 2021
 • Blesky nad Čertovkou

  Blesky nad Čertovkou

  58:23 18. July 2021

 • Projekt IV.

  Projekt IV.

  56:12 11. July 2021

 • Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý

  Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý

  59:35 10. May 2020

 • Všechno napůl!

  Všechno napůl!

  59:41 3. May 2020

Postavy

(Žaneta Fuchsová)
Eva a její mladší bráška si vymodelují na dovolené u moře z neznámé hmoty, připomínající obyčejnou modelínu, dvě chobotničky. A najednou se začnou dít prapodivné věci…
(Milan Šimáček)
Když se Honzík dostane do průšvihu, tak má to štěstí, že je jeho sestra Eva vždy na blízku. A díky jejich novým vymodelovaným kamarádům se celé jejich rodině změní život!
(hlas Jiřina Bohdalová)
Nezbedná slečna, která se povedla vymodelovat Honzíkovi. Legrační nešika se spoustou karambolů, ale jinak moc hodná a pro děti chce jen to nejlepší.
(hlas František Filipovský)
Chobotňičák, na kterého Eva volá „Modrej“ je starší a chytřejší. Často Zelené pomáhá a snaží se tak být ochráncem. Žádná vylomenina mu není ale cizí!
(Dagmar Veškrnová)
Milující máma a manželka, ale také umělkyně! Jenže jako každá pořádná ženská musí mít vždycky pravdu…
(Pavel Zedníček)
Nikdy si nenechá moc poradit a rád by všechno zařizoval sám!