Chobotnice z II. patra

Zelená a Modrý nejsou jen tak
nějaká modelína!

Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý

Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý

23. December 2021

Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý

Závěrečná část příběhů rodiny Holanových je plná dramatických událostí. Touha Evy a Honzíka (Ž. Fuchsová a M. Šimáček), aby se tatínek a maminka (P. Zedníček a D. Veškrnová) nerozvedli, se sice vyplnila, ale nové starosti jim působí nebezpečí, v němž se ocitnou chobotničky. Andreadis (B. Rösner), člen vědeckého týmu profesora George, pátrá v Praze a ví dobře, kde Zelenou a Modrého hledat. Eva a Honzík ale přece jen dokáží nakonec chobotničky zachránit. Šťastný nápad vymodelovat jim křídla, po kterých Zelená a Modrý tak toužili, umožní jejich kamarádům návrat k čistému moři. Zelené a Modrému vrátily děti svobodu, Zelená a Modrý vrátili dětem rodinnou harmonii. Co víc si přát.

 • Délka: 59 minut
 • Rok výroby: 1987
 • Vysíláno: 23. December 2021
 • Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý

  Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý

  59:35 23. December 2021

 • Všechno napůl!

  Všechno napůl!

  59:41 22. December 2021

 • Blesky nad Čertovkou

  Blesky nad Čertovkou

  58:23 21. December 2021

 • Projekt IV.

  Projekt IV.

  56:12 20. December 2021

Postavy

(Žaneta Fuchsová)
Eva a její mladší bráška si vymodelují na dovolené u moře z neznámé hmoty, připomínající obyčejnou modelínu, dvě chobotničky. A najednou se začnou dít prapodivné věci…
(Milan Šimáček)
Když se Honzík dostane do průšvihu, tak má to štěstí, že je jeho sestra Eva vždy na blízku. A díky jejich novým vymodelovaným kamarádům se celé jejich rodině změní život!
(hlas Jiřina Bohdalová)
Nezbedná slečna, která se povedla vymodelovat Honzíkovi. Legrační nešika se spoustou karambolů, ale jinak moc hodná a pro děti chce jen to nejlepší.
(hlas František Filipovský)
Chobotňičák, na kterého Eva volá „Modrej“ je starší a chytřejší. Často Zelené pomáhá a snaží se tak být ochráncem. Žádná vylomenina mu není ale cizí!
(Dagmar Veškrnová)
Milující máma a manželka, ale také umělkyně! Jenže jako každá pořádná ženská musí mít vždycky pravdu…
(Pavel Zedníček)
Nikdy si nenechá moc poradit a rád by všechno zařizoval sám!