Čertí brko

Co se stane, když kouzelné brko
přestane zapisovat hříchy?

video-play

Je nám líto, video nyní není k dispozici.

Jedno čertované
Jedno čertované

Postavy

Zapálený kutil a syn samotného Lucifera, který dostal za úkol postarat se o čertí brko, v pekelném řemesle má ale zatím značné mezery.
Rázná a sličná dcera místního hospodského den co den odráží vtíravé nápadníky, stará se o provoz domácnosti a hostince a čeká na toho pravého.
Strašidelný vládce pekel má srdce dobráka, snaží se postavit do latě všechny čerty včetně Bonifáce, udržet morálku se mu ale příliš nedaří.
Lakomý a vypočítavý krejčí, který by byl schopen i těch nejodpornější činů, jen aby se do něj Markéta zamilovala.
Největším problémem městečka Pytlov je jeho hejtman Křiváček, který se drží u koryta pomocí podvodů, zfalšovaných voleb a rozdávání klobás a piva zdarma.
Tenhle bezpáteřní měšťan stojí svými názory vždy na straně toho, kdo zrovna vládne, a hledí vždy jen a jen na sebe.
Energická selka si na rozdíl od svého manžela nedá nic líbit a nebojí se ozvat.

O pohádce


Jednoho dne přestane fungovat kouzelné Čertí brko, které spravedlivě a neomylně zapisuje hříchy obyvatel městečka Pytlov. Lucifer pověří doručením nového brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Jak si mladý pekelník poradí, když kouzla padnou do rukou vychytralců, lenochů a podvodníků?

Režie: Marek Najbrt, scénář: Robert Geisler, Tomáš Hodan, kamera: Martin Žiaran, hrají: Jan Cina, Ondřej Vetchý, Judit Bárdos, Jan Budař, Marek Daniel, Jana Plodková, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Marián Geišberg, Jakub Žáček, Michal Dalecký, Lukáš Latinák