Čertí brko

Co se stane, když kouzelné brko
přestane zapisovat hříchy?

Je nám líto, tento pořad už nemůžeme na internetu vysílat, práva pro videa skončila.

Jedno čertované
Jedno čertované

Postavy

Zapálený kutil a syn samotného Lucifera, který dostal za úkol postarat se o čertí brko, v pekelném řemesle má ale zatím značné mezery.
Rázná a sličná dcera místního hospodského den co den odráží vtíravé nápadníky, stará se o provoz domácnosti a hostince a čeká na toho pravého.
Strašidelný vládce pekel má srdce dobráka, snaží se postavit do latě všechny čerty včetně Bonifáce, udržet morálku se mu ale příliš nedaří.
Lakomý a vypočítavý krejčí, který by byl schopen i těch nejodpornější činů, jen aby se do něj Markéta zamilovala.
Největším problémem městečka Pytlov je jeho hejtman Křiváček, který se drží u koryta pomocí podvodů, zfalšovaných voleb a rozdávání klobás a piva zdarma.
Tenhle bezpáteřní měšťan stojí svými názory vždy na straně toho, kdo zrovna vládne, a hledí vždy jen a jen na sebe.
Energická selka si na rozdíl od svého manžela nedá nic líbit a nebojí se ozvat.

O pohádce


Jednoho dne přestane fungovat kouzelné Čertí brko, které spravedlivě a neomylně zapisuje hříchy obyvatel městečka Pytlov. Lucifer pověří doručením nového brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Jak si mladý pekelník poradí, když kouzla padnou do rukou vychytralců, lenochů a podvodníků?

Režie: Marek Najbrt, scénář: Robert Geisler, Tomáš Hodan, kamera: Martin Žiaran, hrají: Jan Cina, Ondřej Vetchý, Judit Bárdos, Jan Budař, Marek Daniel, Jana Plodková, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Marián Geišberg, Jakub Žáček, Michal Dalecký, Lukáš Latinák