Terčin zvířecí svět

Bav se, poznávej, sdílej
a udělej svět zvířat lepším...

5. 1. 2018
5. 1. 2018
Stránka pořadu

Pošli nám video nebo fotku se svým mazlíčkem!


Zakrslý králík
Zakrslý králík je vlastně vyšlechtěnou formou králíka domácího a jeho příběh začal ve Velké Británii. Angličané si totiž usmysleli, že by z králíka mohl být úžasně milý a přátelský společník. A tak si ho vyšlechtili!
Dneska existuje bezpočet jeho plemen – třeba zakrslý hermelín, zakrslý rex, zakrslý barevný a další.
Yorkshire
Yorkshire (čti jorkšír), správně česky Jorkšírský teriér je ten nejroztomilejší malý pejsek, co znám. A zvlášť zajímavá je jeho historie.
Bylo kdysi jedno anglické hrabství Yorkshire, a tam platil v 11. století zákaz lovu zvěře i chovu velkých loveckých psů.
Lidé byli chudí a strádali, a tak si vyšlechtili tohoto malého pejska, aby jim dokázal ulovit aspoň králíka. Z „pracovního pejska” se ale o osm století později stal nakonec pes společenský a vybraný mazlíček dam z vyšší společnosti.

Moderátoři

Čauec zvířatomilové, vítejte na mé vlogu! Pokud bych měla o sobě něco říct, jsem asi něco jako Sherlock Holmes ve zvířecím světě. Neskutečně mě totiž baví objevovat a objasňovat jeho příběhy i záhady… Mým Watsonem, pomocníkem a nejlepším zvířecím kámošem je pes Quido, ale stejně tak zbožňuju svého chamíka Karla. A kromě toho moc ráda peču (chystám se i na nějaké zvířecí dobroty) a jezdím na kolečkových bruslích.
Čus! Když mě Terka oslovila, jestli bych pro ni netočil tutoriály o zvířecích bydleních, začala mi říkat Inžo – prý proto, že mám takový ten klučičí, technický pohled na věc. No a už mi to zůstalo…

Jinak byste o mně měli vědět tři věci. Zaprvé, když přede mě postavíte nějaký zvíře, jde všechno stranou a obvykle pak těžko vysvětluju rodičům, proč jsem ještě neudělal DÚ. Zadruhé, jsem fanda do komiksových filmů. A zatřetí, nemám rád, když se lidi nedokážou dokonale postarat o svého mazlíčka.
Ahoj, Lucka jméno mé. Budoucí veterinářka. Milovnice koní, obdivovatelka divokých zvířat, ale i zpěváka Thoma Artwaye. Holka, která se zastaví jen u šálku dobrého čaje a zajímavé knížky. Pro Terku natáčím videa z naší divočiny a ze ZOO.

Fotogalerie