Ahoj dééti!

Jsem Ovečka, Duháčkova kamarádka z Déčka a letos jsem se pro vás rozhodla uspořádat dééchberoucí soutěž! Déénně vás já a další ovečky doprovázíme celým programem Déčka a zatímco vy sledujeme své oblíbené pořady, my si hrajeme a vymýšlíme samé veselé věci. A tak vznikl i nápad na soutěž Rok Déé. Každý měsíc (kromě prázdnin, tedy července a srpna) pro vás vyberu jedno povolání a vyzvu vás k tomu, abyste mi posílali svá díla. Nemusíte je jen malovat a kreslit, ale můžete i psát, nahrávat videa nebo písničky nebo třeba sochat. Já a naše Déčko porota pak vybereme ty nejpovedenější, vystavíme v mé ovečkovské galerii a některé ukážeme i v pořadech na Dééčku!
A hlavně – každý měsíc odměním dééset malířů pozvánkou k nám do České televize! A nezapomněla jsem ani na kolektivy, jako jsou školy, školky či různé kroužky – každý měsíc vyberu jeden kolektiv, který získá speciální dééčko cenu!

Tak co, jdééte do toho?

Téma na leden:

Ovečka ti navaří, jako profi kuchaři!

V lednu se s Ovečkou podíváme do kuchyně, bude si totiž hrát na kuchaře! Je tam spousta vůní a chutí, které čekají jenom na vás. Co myslíte, co je Oveččina specialita? Na čem byste si rádi pochutnali vy? Nebo co vaří a peče nejlíp vaše maminka, babička či tatínek? Anebo máte dokonce doma někoho, kdo vaří v restauraci? Pošlete Ovečce obrázek, fotku, video nebo výrobek na téma Ovečka kuchařem. Fantazii se meze nekladou, a proto se už těší na vaše výtvory. Deset z vás odmění návštěvou v České televizi. A hezkou cenu má připravenou také pro jeden kolektiv. Takže vařečky, pastelky a další pomůcky připravit a šup na to! :D

Inspirace na Déčku