Zprávy z pátrání
Kde všude špunti hledají

Tady vidíš, kolik špuntů už usilovně pátrá po Pětibarevném klíči. Poslali jste jich na pomoc už tisíce, což je skvělé! Horší je to ale s Déčkem, které se 31. srpna (na své narozeniny!!!) bez Pětiklíče úplně zastaví. Inženýr Vrtulka vynalezl Probudík, přístroj na měření rychlosti Déčka, který najdeš pod mapou a na kterém je vidět, kolik energie Déčku ještě zbývá…

Kdo je kdo? Co je co?

Déčko

Déčko není jen televizní stanice plná fantazie, legrace a dobrodružství, ale hlavně svět, kde žijí tvoji oblíbení hrdinové a dějí se v něm jejich příběhy. Nyní však duhový svět Déčka zpomaluje a hrozí, že se úplně zastaví. A bude po srandě!

Špunti

Špunti jsou údržbáři Déčka. Když se začaly v televizi zasekávat znělky, byli to právě oni, kdo vysílání narychlo opravovali. Práce špuntů je trochu nevděčná: dokud všechno fungovalo, málokdo o nich věděl, nebo jim za to poděkoval.

Klíčová dírka

Jestli o existenci špuntů věděl jen málokdo, tak to, že ta podivná jáma vprostřed duhové země není jen turistická atrakce, si kromě špuntů nepamatoval snad už nikdo. Přitom je pro Déčko úplně klíčová! Tedy klíčová dírka, kterou se Déčko natahuje!

Inženýr Vrtulka

Když začalo Déčko zpomalovat, špunti hned věděli, že na tohle jsou přece jenom krátcí a že znovu Déčko natáhnout dovede jen inženýr Vrtulka, správce Klíčové dírky. Co už však nevěděli, bylo to, že Vrtulka od posledního natahování všechno zapomněl!

Pětibarevný klíč

Zmatený pan Vrtulka ve starém návodu vyčetl, že natáhnout Déčko je snadné, jak vysedět duháččí vejce: dělá se to pomocí Pětibarevného klíče. Radost špuntů trvala jen do okamžiku, než prohlásil, že si vůbec nepamatuje, kam klíč zašantročil.