4 kroky, jak na to

Vydej se na výlet, pomoz zachránit Déčko a k tomu vyhraj cenu

Naplánuj si tři výlety

Prohlédni si mapu a vyber si tři stanoviště tak, aby bylo aspoň jedno zelené a aspoň jedno červené.
Všechna tři je zapotřebí stihnout navštívit do 30. srpna!

Vydej se na stanoviště

Najdi schránku se
 samolepkou
Najdi schránku se
 samolepkou
Opiš si heslo ve
 schránce
Opiš si heslo ve
 schránce
Schovej schránku
 zpátky na místo
Schovej schránku
 zpátky na místo
Najdi pokladnu se
 samolepkou
Najdi pokladnu se
 samolepkou
Požádej u pokladny
 o leták
Požádej u pokladny
 o leták
Na letáku si
všimni hesla
Na letáku si
všimni hesla

Odemkni zámečky

Hesla získaná na stanovištích napiš do rámečku a odešli je. Pro odemčení všech tří zámečků musí být aspoň jedno ze tří odeslaných hesel ze zeleného stanoviště a aspoň jedno z červeného stanoviště. Odemknutím třetího zámečku se zařadíš do soutěže o ceny!

Hraj hru

Je libo slalom v marmeládě, šplhání po dortovém majáku nebo pinkání s toaleťákem? Trénink na Zápas století je v plném proudu a i špunti trénují ostošest. Zahraj si 5 bláznivých disciplín v odměnové hře Špuntí olympiáda.

Podrobnější informace, jak soutěžit

Výlety

Na mapě si naplánujte tři výlety tak, aby aspoň jeden byl označený červenou a aspoň jeden zelenou značkou (můžete tedy absolvovat dva výlety na červené stanoviště a jeden výlet na zelené stanoviště, nebo naopak dva výlety na zelené stanoviště a jeden výlet na červené stanoviště).
Na každém stanovišti získáte heslo, které poté zadejte v aplikaci nebo na webu soutěže.

Červené stanoviště

Na místě označeném červenou značkou požádejte na pokladně o vydání letáku s unikátním kódem. Zakoupení vstupenky není podmínkou pro získání letáku, budeme však rádi, když expozici daného místa navštívíte.

Zelené stanoviště

Na každém zeleném stanovišti se nachází plastová schránka se samolepkou soutěže. Najdete ji buď podle souřadnic GPS, nebo podle slovního popisu – obojí je uvedeno u detailu stanoviště na soutěžní mapě. Uvnitř schránky najdete soutěžní heslo a také zadání nepovinného úkolu, kterým si můžete zpestřit cestu zpátky. Schránku z místa neodnášejte, ale vraťte tam, kde jste ji našli.
Předtím, než se vydáte na výlet, si ověřte otevírací dobu stanoviště (platí jen pro červená místa) a také se ujistěte, že místo není dočasně nepřístupné – v takovém případě je jeho značka na mapě průhledná. Pokud je váš telefon připojen k internetu, jsou informace v mapě aktuální, jestli však telefon připojen není, navštivte raději před cestou webovou stránku soutěže.

Odeslání hesel

Každé získané heslo zadejte v aplikaci v sekci Hesla a odešlete. Pokud je váš telefon připojen k internetu, ihned se dozvíte, jestli bylo zadané heslo správné. Po zadání správného hesla se jedna z poloprůhledných ikonek zámečku mění na zámeček odemčený – zelený nebo červený podle toho, na jakém stanovišti jste heslo získali. Pokud internet v danou chvíli dostupný není, heslo nejde zadat. Všechna hesla, která jste dosud zadali, najdete v záložce Hesla.
Zadáním třetího správného hesla dle podmínek splníte soutěžní úkol a zařadíte se mezi hráče, z nichž bude po skončení soutěže vybráno 1110 výherců soutěžních cen. Pro zjištění, jestli jste získali cenu, sledujte web www.zapas-stoleti.cz. Odeslání více než tří správných hesel nezvyšuje šanci na zisk soutěžní ceny. Soutěž Zápas století probíhá na území České republiky od 29. 6. do 30. 8. 2024.

Podrobná pravidla soutěže

Pro další informace o soutěži si prosím přečtěte její podrobná pravidla.

Často kladené otázky

Zaregistrujte se na stránkách Déčka nebo se přihlaste k Déčko účtu a podle mapy si naplánujte tři výlety tak, aby aspoň jeden byl značen červenou značkou a aspoň jeden zelenou značkou (můžete tedy absolvovat dva výlety na červené stanoviště a jeden výlet na zelené stanoviště, nebo naopak dva výlety na zelené stanoviště a jeden výlet na červené stanoviště).
Na každém stanovišti získáte heslo, které poté zadejte v aplikaci Léto s Déčkem nebo na webu soutěže.
Pro účast v soutěži minimálně tři – potřebujete získat hesla ze dvou stanovišť červených a jednoho zeleného, nebo naopak ze dvou stanovišť zelených a jednoho červeného.
Na mapě stanovišť jsou po rozkliknutí u každého stanoviště uvedeny kontaktní údaje. Kontaktujte prosím přímo organizaci, ke které máte dotaz.
Pokud se vám ani po pečlivé kontrole popisu cesty / uložení schránky nedaří schránku najít, je možné, že ji někdo odnesl. Prosím klikněte v aplikaci Léto s Déčkem na tlačítko Problém se stanovištěm, případně zavolejte na naši diváckou linku ČT na číslo 2 6113 6113 (každý všední den 7.30–17.30) nebo nám napište e-mail na deckoweb@ceskatelevize.cz.
Zapamatujte si nebo si opište heslo a poté schránku opět ukryjte a zamaskujte tak, jak jste ji našli. Důležité je dát ji nazpět přesně tak, jak byla původně, aby ji mohli najít i další soutěžící. Cestou domů můžete splnit úkol, který jste si ve schránce přečetli.
Ne, úkoly nejsou pro soutěž důležité, slouží jen pro vaši zábavu.
Pokud se chystáte na červené stanoviště, pak si na mapě kliknutím na značku konkrétního stanoviště ověřte otevírací dobu instituce (hradu, muzea či informačního centra). Heslo, které potřebujete na červeném stanovišti získat, obdržíte vytištěné na letáku na pokladně instituce.
Pokud se chystáte na zelené stanoviště, kterým je místo v přírodě, stáhněte si do navigace GPS souřadnice nebo si prostudujte slovní popis, jak schránku najít.
Je-li místo na mapě značeno poloprůhlednou ikonou, znamená to, že je dočasně nedostupné a na odstranění problému pracujeme.
Ano. Díky aplikaci Léto s Déčkem si můžete ukládat získaná hesla rovnou během výletu.
Za odeslaná hesla získáte v aplikaci i virtuální samolepky k vyzdobení svých fotek. Nové samolepky získáte za první tři zadaná hesla, z nichž aspoň jedno musí být ze zeleného a aspoň jedno z červeného stanoviště. Pokud máte aplikaci nainstalovanou z loňska, nezapomeňte si ji aktualizovat.
Aplikace není pro hru nutná, vše lze zadávat na webové stránce soutěže.
Registrujte se na stránce soutěže nebo v aplikaci Léto s Déčkem (pokud už nemáte na Déčku účet z minulosti) a zadejte tři získaná hesla.
Soutěžíme o 10× digitální Déčkofoťák, 100× Déčkosluchátka a 1000× hlavolam „patnáctka“ s motivem Déčka.
Rodiče mají svou soutěž na sociálních sítích. Stačí, aby na Facebook ČT Déčka pod soutěžní příspěvek do komentáře umístili fotografii z výletu. Každý týden vybereme 4 výherce, kteří získají karetní hru Deník malého poseroutky.
Tím, že fotku vložíte do komentáře a označíte hashtagem, jste automaticky zařazeni do soutěže a souhlasíte se zveřejněním a dalším užitím fotky v této kampani.
Prosíme vás, abyste se nefotili se soutěžními hesly a neprozrazovali je tím. Neukazujte prosím ani přesné místo nálezu schránky v přírodě.
Aplikace obsahuje od začátku 25 samolepek, které můžete používat k vyzdobení vlastních fotek. Za odemčení každého ze tří zámečků (zadáním soutěžního hesla) získáte další sadu samolepek. Přehled všech svých samolepek najdete v sekci Samolepky.
Můžete využít e-mail deckoweb@ceskatelevize.cz.
To budeme moc rádi, použijte prosím formulář Vzkazníku na webové stránce www.zapas-stoleti.cz. Pokud nám posíláte fotku e-mailem, připište prosím výslovný souhlas se zveřejněním a případným dalším použitím obrázku či fotky ve vysílání či na webových stránkách. Bez souhlasu fotku bohužel zveřejnit nemůžeme.
Pokud chcete používat aplikaci pro více hráčů, přihlaste další soutěžící v sekci Správa uživatelů. Od té chvíle můžete mezi hráči snadno přepínat v menu aplikace.
Více se dozvíte na www.zapas-stoleti.cz nebo na divácké lince České televize na čísle 2 6113 6113 (každý všední den od 7.30 do 17.30).

Zkus to s mobilní aplikací

Stáhni si do mobilu aplikaci Léto s Déčkem a ukládej si do ní získaná hesla rovnou během výletu. Najdeš v ní taky mapu stanovišť a jako odměna za odeslaná hesla ti tam přistanou samolepky na ozdobení fotek z výletů. Pokud už aplikaci máš z loňska, nezapomeň ji aktualizovat, aby fungovala správně.
Aplikace Léto s Déčkem
  • Google Play
  • App Store
Léto s Déčkem
O aplikaci