Používám

Kaččin byt zažil velkou proměnu: pod skly kouzelných okulárů se všechny věci změnily na umělecké předměty. Ale zároveň zůstaly stejné! Jak to? Kačka si totiž uvědomila, že každý hrníček, stolek nebo třeba koberec je dílem zkušeného umělce-návrháře, který mu dal podobu. Koukni tady na video, ať taky najdeš krásu schovanou v obyčejných věcech okolo sebe.

Chci soutěžit
Používám

Užité umění

  • užité umění vytváří krásné věci, které denně používáme, třeba nádobí nebo nábytek
  • dnes se místo užité umění často říká spíš design (čti dyzajn)
  • patří sem módní návrhářství (oblečení), architektura (domy), design výrobků (třeba hraček), grafický design (webové stránky, knihy), keramika…
  • cílem návrháře (designéra) je navrhnout věc, která je zároveň krásná a zároveň se dobře používá

ZÁPISNÍK UMĚLCE

Jsi extra umělecký typ? Chceš pořádně provětrat fantazii?

Stáhni si tady Zápisník umělce pro úúúžasné mladé talenty a můžeš začít tvořit.

Ať ti tvůj talent rozkvétá!

Zápisník umělce

Plný dům skla

Lukáš Novák navrhuje krásné věci ze skla, třeba obláčkové skleničky, barevné vázy jako z mramoru nebo tajuplně měňavé „diamanty“ na zeď. Na začátku mu ale stačí obyčejný papír a tužka.

Plný dům skla

Soutěžní úkol na měsíc Únor

Díky za všechny zaslané příspěvky. Které z výtvorů odměníme cenou, se dozvíš na téhle stránce do 15. března. A jestli máš chuť svoje umělecké buňky podráždit ještě dál, koukni se na stránku aktuálního soutěžního měsíce, kde na tebe čekají nové úkoly.

Pokud se ti nepovedlo udělat úkoly uzavřeného měsíce, můžeš se do nich pustit mimo soutěž.

Dečko ceny

Úkol tvořivý

Představ si, že jsi bytový návrhář a navrhuješ si svůj pokojíček. Jak si ho zařídíš? Jaký tam bude nábytek? Jaké barvy stěn? Vejde se do něj třeba i malý bazén? Nakresli nám svůj vysněný pokoj se vším všudy.

Úkol vnímavý

Zamysli se, kterou věc, co máš doma, hodně rád/a používáš. Je to nějaká hračka? Nebo hrníček? Nebo snad psací stůl? Pošli nám fotku té super věcičky a zkus napsat aspoň 3 důvody, proč se ti tak líbí.

Další tipy