Natáčím

Náš Bořík se proměnil v režiséra a kameramana v jedné osobě! Díky okulárům zjistil, že každý záběr ve filmu je vlastně malé umělecké dílo. Že je rozdíl, jak se kamera na herce nebo věci dívá. Bude to lepší z dálky, z ptačí perspektivy, přes klíčovou dírku, nebo snad úplně zblízka jako pod lupou? Koukni tady na video, ať taky víš, jak natočit dokonalý filmový záběr.

Chci soutěžit
Natáčím

Film

  • umění, které vypráví příběhy pomocí pohyblivých obrazů spojených se zvukem
  • film může být s živými herci, kreslený, celý vytvořený v počítači nebo klidně libovolná kombinace
  • nejdřív musí být scénář (příběh), pak se film natáčí a nakonec dokončuje (stříhá, vybarvuje, zvučí…)
  • každý záběr filmu se předem promýšlí a na scéně pečlivě připravuje

ZÁPISNÍK UMĚLCE

Jsi extra umělecký typ? Chceš pořádně provětrat fantazii?

Stáhni si tady Zápisník umělce pro úúúžasné mladé talenty a můžeš začít tvořit.

Ať ti tvůj talent rozkvétá!

Zápisník umělce

Tak to natočíme

Abychom viděli, co vlastně obnáší filmové natáčení, koukali jsme režisérské dvojici – Elišce Kováříkové a Adamu Struhalovi – pod ruku přímo „na place“. Takže tam bylo o jednu kameru navíc.

Tak to natočíme

Soutěžní úkol na měsíc Duben

Díky za všechny zaslané příspěvky. Které z výtvorů odměníme cenou, se dozvíš na téhle stránce do 15. května. A jestli máš chuť svoje umělecké buňky podráždit ještě dál, koukni se na stránku aktuálního soutěžního měsíce, kde na tebe čekají nové úkoly.

Pokud se ti nepovedlo udělat úkoly uzavřeného měsíce, můžeš se do nich pustit mimo soutěž.

Dečko ceny

Úkol tvořivý

Zahraj si na režiséra nebo režisérku a natoč na mobil s kamarády tuhle krátkou scénu: Dveře se pomaličku pootevřely. Do místnosti opatrně nahlídla čarodějka, rozhlédla se a zničehonic rukou s napřaženou hůlkou poslala kletbu do jednoho z rohů pokoje...

Úkol vnímavý

Vzpomeň si na film, který se ti líbil ze všech nejvíc v životě. Pak zkus odpovědět na tyhle otázky: 1/ Co na něm bylo nejlepší? 2/ Která postava tě nejvíc bavila a proč? Název filmu a odpovědi napiš na papír, který vyfoť a pošli.

Další tipy