Dělám scény

Venda: „Kdyby byla opona přes celou zeměkouli, byl by celý svět velkým divadlem.“ Okuláry: „Ale ono to tak je! Každý někdy hrajeme nějaké role, třeba když si venku s kamarády hrajeme na zombíky.“ Venda: „Máš pravdu, stačí herečka nebo herec a pár diváků a už je tu divadlo!“ Je to tak. Koukni tady na video, ať taky víš, jaké to je, být v každé roli někým jiným.

Chci soutěžit
Dělám scény

Divadlo

  • hrají ho herci a herečky (většinou na jevišti) pro diváky a divačky (většinou v hledišti)
  • je to dílo skupiny umělců: dramatik (napsal hru), režisérka (celé to vede), herci a herečky (hrají), scénografka (navrhla scénu a kulisy), kostymérka (navrhla kostýmy), hudební skladatel…
  • často je doplňují taky technici: zvukaři, osvětlovačky, kulisáci a další
  • většinou herci hrají podle scénáře, ale můžou taky improvizovat, tj. na místě si vymýšlet

ZÁPISNÍK UMĚLCE

Jsi extra umělecký typ? Chceš pořádně provětrat fantazii?

Stáhni si tady Zápisník umělce pro úúúžasné mladé talenty a můžeš začít tvořit.

Ať ti tvůj talent rozkvétá!

Zápisník umělce

Herecká rozcvička

Co dělat, když nemáte zrovna skvělou náladu, ale potřebujete se za chvilku na jevišti proměnit v oslňující rozesmátou hvězdu? To nám krásně živě předvedla herečka Anna Kameníková.

Herecká rozcvička

Soutěžní úkol na měsíc Březen

Speciální cenu za splnění všech osmi uměleckých úkolů vyhrávají: Královská_lasice; Róza; Agapornis_upovídaný; Severní_kuskus; Sitatunga_pardálí.

Pokud se ti nepovedlo udělat úkoly uzavřeného měsíce, můžeš se do nich pustit mimo soutěž.

Dečko ceny

Úkol tvořivý

Zahraj krátkou scénku na text písničky Skákal pes přes oves. Ale pozor: zahraj to tak, jako bys někomu něco naštvaně vyčítal. Anebo to můžeš zahrát, jako by to byl skvělý vtip, kterému se sám v průběhu směješ. Text písničky nezpívej, jen recituj.

Úkol vnímavý

Zamysli se, kdo z tvého okolí (kamarádka, sourozenec, spolužák, táta, babička...) by podle tebe byl skvělou herečkou nebo úžasným hercem. Napiš (na papír, který vyfoť a pošli) aspoň tři důvody.

Další tipy