Uživatelské testování ČT :D


Uživatelské testování výukových her, animací a aplikací je projekt, na kterém se dlouhodobě podílí Déčko, dětský kanál České televize, a Matematicko-fyzikální fakulta Karlovy univerzity.


O co jde?

Dlouhodobě se zajímáme o tzv. edukativní hry, animace a další aplikace, které jsou určeny k rozvoji dětských znalostí, schopností či dovedností. Kromě toho, že tyto hry vyvíjíme pro naši stránku www.decko.cz, nás také zajímá, co a jakým způsobem se z nich děti učí.


Proč spolupracujeme s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy?

Právě tam jsme našli odborníky na testování dětí – vyškolené psychology, kteří vědí, jak s dětmi nejlépe komunikovat a jak testování vést.


Co se z testování dozvíme?

Chceme se dozvědět, jak co nejlépe dělat edukativní hry, animace a aplikace tak, aby z nich děti měly co největší užitek – tedy se naučily co nejvíce věcí. Zkušenosti z testování pak použijeme při vývoji dalších her na www.decko.cz.


Kdy testování probíhá?

Testujeme v průběhu prosince 2020 a ledna 2021. Termíny a časy domlouváme se zájemci individuálně, napište nám prosím na deckotestovani@ceskatelevize.cz.


Kde testování probíhá?

Vzhledem k situaci testování probíhá online přes nejrůznější nástroje typu Skype. Domluvíme se s vámi konkrétně, co by vám nejvíce vyhovovalo.


Dostanou děti odměnu?

Mladším respondentům nabízíme Lego či deskovou hru, starším pak 425 Kč (v případě peněz u dětí mladších 15 let musí rodiče podepsat DPP, věcné dárky posíláme poštou bez dalšího „papírování“).


Praktické informace:

Testování trvá cca 65 minut, není na ně potřeba nic umět a nijak se připravovat. Rodiče u testování nejsou přítomní.


Kontakt:

deckotestovani@ceskatelevize.cz