Vánoční koule z papíru

Ozdoby nejen na stromeček

Budeš potřebovat:

02.jpgZvětšit náhled

1.

Vyber si dvě různé barvy z barevných papírů. Oba listy přelož na půlku a pak na čtvrtku po délce papíru. Z bílého papíru si vystřihni kolečko, přelož jej na půlku, aby vznikl půlkruh a začni jej obkreslovat na přeložený barevný papír. Následně vystřihni z každé barvy 10 koleček (tedy dohromady 20 barevných koleček) a přelož je na půlku.

03.jpgZvětšit náhled

2.

Pomocí tuhého lepidla začni k sobě lepit jednotlivá barevná půlkolečka, až vznikne barevný vějíř. Lepidlo nanášej opatrně, vyhni se okrajům, aby se kolečka úplně neslepila. Po dokončení setři přebytečné lepidlo hadříkem. Nech lepidlo chvíli působit.

04.jpgZvětšit náhled

3.

Rozevři půlkolečka do vějíře a začni je pomalu slepovat tekutým lepidlem. Střídej přitom horní a dolní růžek koleček. Např. na červenou barvu nanášej lepidlo na horní roh, na zelenou na spodní. Lepidlo nanášej k okraji, stačí méně, ale rovnoměrně na každou stranu. Lepidlo, které vyteče, setři hadříkem a na oba konce půlkruhů připni kolíčky. Nech lepidlo chvíli působit.

05.jpgZvětšit náhled

4.

Tekutým lepidlem přilep provázek doprostřed koule, tedy na vnitřní stranu půlkruhu. Vějíř opatrně rozevři a následně k sobě přilep poslední půlkruh vánoční koule tuhým lepidlem. Pro lepší fixaci papíru můžeš opět použít kolíčky na poslední lepená půlkolečka. Po několika minutách kolíčky odstraň a můžeš pověsit kouli na stromeček nebo kytku.

Bavil tě náš návod? Podívej se na další