Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná a tajemná pátrání v české historii
se záhadologem Wizardem a jeho parťačkou Magdou

Úterý 15:30
Proces s vampýry
Proces s vampýry
Stránka pořadu

Milí wizardovci,

rok 2016 je tady a Wizard se vrací. V lednu a v první polovině února uvidíte několik repríz dobrodružných pátrání z posledních let. Na 23. února je naplánována první premiéra. Kam Wizarda příběh zavede? Logicky do míst, kde se naposledy viděl se ztracenou Magdou: tedy do opuštěných chodeb hradu a zámku v Dolních Kounicích.

Rozcestník dílů

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.