Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná pátrání po tajemstvích
české historie a krajiny!

Pondělí 1. 9. 2014 15.30

Záhady Toma Wizarda

23.6.2014
Chleba z tajné chodby
Stránka pořadu

Příště uvidíte


Dnes se z hledané tajné chodby vyklubal starý vodovod! A co příští týden? Přece prázdniny! Odpočiňte si od školy a prožijte sami bezvadná letní dobrodružství. Wizard s Magdou si však volno nedávají, pátrají zrovna na jedné magické hoře po obětišti pohanských bohů! Ale tohle dobrodružství uvidíte až na podzim!

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.

Výherce soutěže z minulého dílu


V minulém díle jsme se ptali, čím se zabýval cech rourníků? Správná odpověď byla C) Udržováním městských vodovodů. Výhercem se stává Dominik Hlavica, Vlachovice.
Blahopřejeme!

Fotogalerie