Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná pátrání po tajemstvích
české historie a krajiny!

Pondělí 15.30
Duch kominického učně
Duch kominického učně
Stránka pořadu
Pondělí 15.30

Příště uvidíte


V labyrintu plumlovských komínů šlo Wizardovi o zdraví, ale nakonec se mu s pomocí Magdy a kastelána podařilo najít cestu nejen ke světlu, ale i k objasnění záhady. Kam je pošle Společenství příště? Do Hladomorny – tedy rozlehlé jeskyně pod hradem Holštejnem. Zdá se totiž, že pověsti, které o ní kolují, nemusejí být pravdivé!

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.

Soutěž


Milí wizardovci,
pojďte si zasoutěžit o zajímavé ceny, které se vám mohou hodit třeba při pátrání po dalších záhadách. Odpověď na naši otázku nám pošlete do příštího pondělí na decko@ceskatelevize.cz


Soutěžní otázka:

Co je příčinou podivného vzhledu zámku Plumlov?

A)

stavitel se inspiroval hororovými stavbami z Anglie

B)

nebyla postavena všechna jeho křídla

C)

zámek byl vybombardován

Výherce z minulého dílu

Minulý týden jsme se vás ptali na co často umírali vojáci v nemocnicích v době Napoleonských válek? Správná odpověď byla A) na tyfus. Výhercem se stává Milan Šafránek, Praha.
Gratulujeme!

Fotogalerie