Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná a tajemná pátrání v české historii
se záhadologem Wizardem a jeho parťačkou Magdou

dnes 15.30
Tajemství důlní značky
Tajemství důlní značky
Stránka pořadu
dnes 15.30

Rozcestník dílů

Příště uvidíte


Jaký poklad skrývá dračí skříň v Českém Dubu? Wizard a Magda jsou tentokrát na stopě nejen unikátní památce z 15. století, ale i zločincům, kteří chtějí vzácný poklad uloupit a prodat v zahraničí.

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.

Soutěž


Milí wizardovci, odpovězte na otázku týdne a soutěžte o ceny, které se vám budou hodit třeba při pátrání po dalších záhadách!

Fotogalerie

Výherce soutěže z minulého dílu


Minulý týden jsme se vás ptali, co se skrývá za zazděnou přepážkou, která byla nedávno probourána na zámku Humprecht. Správná odpověď je starý krb. Vyhrává Marie Kyliánová. Gratulujeme!