Záhady Toma Wizarda

Pondělí 15.30
Jedlíci žaludů
Jedlíci žaludů
Stránka pořadu
Pondělí 15.30

Příště uvidíte


Temné jsou středověké doly na západním území Čech. A temné jsou i příběhy, které obestírají jejich znovuobjevení. Ne všechny chodby byly dosud prozkoumány, ne všechny historky o zákeřných strážcích podzemí uspokojivě vysvětleny. Sledujte příští týden!

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.

Soutěž


Milí wizardovci,
pojďte si zasoutěžit o zajímavé ceny, které se vám
mohou hodit třeba při pátrání po dalších záhadách.
Odpověď nám pošlete do příštího pondělí
na e-mail decko@ceskatelevize.cz a nezapomeňte
připsat heslo Soutěž s Wizardem!


Soutěžní otázka:

K čemu pravěkým zemědělcům nejspíše sloužily loupané žaludy?

A)

k výrobě jedu

B)

ke krmení ovcí

C)

k výrobě placek


Výherce z minulého dílu

Minulý týden jsme se vás ptali, jaké viditelné stopy po pravěkém hradišti lze snadno spatřit na místě zvaném Obří hrad na Šumavě.
Správná odpověď je A) kamenné valy.
Vyhrává Jindřiška Mazačová z Horní Bečvy. Blahopřejeme!

Fotogalerie