Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná a tajemná pátrání v české historii
se záhadologem Wizardem a jeho parťačkou Magdou

Pondělí 15.30
Chrám, který hledí k nebi
Chrám, který hledí k nebi
Stránka pořadu
Pondělí 15.30

Rozcestník dílů

Příště uvidíte


Pátrání po specialitách v jídelníčku našich předků slibuje zajímavé chuťové vjemy. Užije si ho hlavně Magda, která nemá žádné předsudky. Zato Wizard bude šokován receptem na polévku z chroustů, pečené červy či pražené kobylky.

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.

Soutěž


Milí wizardovci, odpovězte na otázku týdne a soutěžte o ceny, které se vám budou hodit třeba při pátrání po dalších záhadách!

Výherce soutěže z minulého dílu


Minulý týden jsme se vás ptali, která teorie o vzniku tzv. Kounovských řad je považována za možnou. Správná odpověď je: Jedná se o pravěkou observatoř.
Vyhrává Lucka Radoušová. Gratulujeme!