Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná pátrání po tajemstvích
české historie a krajiny!

Pondělí 15.30
Případ mrtvého vojáka
Případ mrtvého vojáka
Stránka pořadu
Pondělí 15.30

Příště uvidíte


Z mrtvého vojáka, který vstal z hrobu, se nakonec vyklubal nešťastník, který zázrakem přežil svůj předčasný pohřeb. Příští pátrání prověří hlavně Honzu. Ve svém wizardovském nadšení se totiž rozhodne prozkoumat na vlastní kůži labyrint komínů na zámku Plumlov. Prý tam dodnes straší kominický duch!

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.

Soutěž


Milí wizardovci,
pojďte si zasoutěžit o zajímavé ceny, které se vám mohou hodit třeba při pátrání po dalších záhadách. Odpověď na naši otázku nám pošlete do příštího pondělí na decko@ceskatelevize.cz


Soutěžní otázka:

Na co často umírali vojáci v nemocnicích v době Napoleonských válek?

A)

na tyfus

B)

na ebolu

C)

na ptačí chřipku


Výherce z minulého dílu

Minulý týden jsme se vás ptali na to, z jaké doby pochází písemný pramen pověsti o ivančickém upírovi, který je v současnosti dostupný? Správná odpověď byla C) až z počátku 20. století.
Výhercem se stává Martin Mašek, Liberec. Gratulujeme!

Fotogalerie