Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná pátrání po tajemstvích
české historie a krajiny!

Pondělí 15.30
Hladomorna pod Holštejnem
Hladomorna pod Holštejnem
Stránka pořadu
Pondělí 15.30

Příště uvidíte


Na Holštejně se podařilo Wizardovi a Magdě vyvrátit zažitý mýtus o účelu jeskyně Hladomorna. Příští týden pojedou na krátkou dovolenou, aby si oddechli od nebezpečných pátrání. Jenže situace se poněkud zkomplikuje, když narazí na střípky pověsti o meči, který leží ukrytý na dně Labe. Jde snad o nějaký český Excalibur?

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.

Soutěž


Milí wizardovci,
pojďte si zasoutěžit o zajímavé ceny, které se vám mohou hodit třeba při pátrání po dalších záhadách. Odpověď na naši otázku nám pošlete do příštího pondělí na decko@ceskatelevize.cz


Soutěžní otázka:

Jaký byl podle současných poznatků účel jeskyně Hladomorna pod hradem Holštejn?

A)

pokladnice rodu Holštejnů

B)

domácí vězení pro neposlušné děti pána rodu

C)

jeskyně sloužila vesničanům, mj. k ustájení koní


Výherce z minulého dílu

Minulý týden jsme se vás ptali, co je příčinou podivného vzhledu zámku Plumlov. Správná odpověď byla B) nebyla postavena všechna jeho křídla.
Vyhrává Olga Matysíková z Ostravy. Blahopřejeme!

Fotogalerie