Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná a tajemná pátrání v české historii
se záhadologem Wizardem a jeho parťačkou Magdou

Tajemství Růže nebes
Tajemství Růže nebes
Stránka pořadu

Rozcestník dílů

Milí wizardovci,

všechny premiérové díly roku 2015 již byly odvysílány. V létě a na podzim 2015 budou mít „Záhady“ pauzu. Ale nezoufejte, v roce 2016 byste se měli s Wizardem, Magdou a jejím bráchou Štěpánem opět na obrazovkách ČT :D potkávat. Teď je ten pravý čas prošmejdit naši mapu, podívat se na díly, které jste ještě neviděli, a třeba vyrazit na místa, kde Wizard v minulosti pátral!

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.