Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná a tajemná pátrání v české historii
se záhadologem Wizardem a jeho parťačkou Magdou

Pondělí 15.30
Černá mohyla
Černá mohyla
Stránka pořadu
Pondělí 15.30

Rozcestník dílů

Příště uvidíte


Tajuplný les plný podivných balvanů. Tajná znamení! Podezřelý muž čekající na přílet mimozemské lodi z vesmíru. Sci-fi? Ne, to jsou jen okolnosti dalšího Wizardova dobrodružství, které se netýká budoucnosti, ale naší historie. Jak to může souviset? Dívejte se…

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.

Soutěž


Milí wizardovci, odpovězte na otázku týdne a soutěžte o ceny, které se vám budou hodit třeba při pátrání po dalších záhadách!

Výherce soutěže z minulého dílu


Minulý týden jsme se vás ptali, na jakém principu byla založena šifra, kterou použil Mistr Jan Hus. Správná odpověď je: Posun samohlásek na nejbližší souhlásku v abecedě.
Vyhrává Karel Špecián. Gratulujeme!