Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná a tajemná pátrání v české historii
se záhadologem Wizardem a jeho parťačkou Magdou

Pondělí 15.30
Záhada dračí skříně
Záhada dračí skříně
Stránka pořadu
Pondělí 15.30

Rozcestník dílů

Příště uvidíte


Útržek textu vede Wizarda a Magdu do kláštera Plasy. Gigantické stavbě hrozí nebezpečí, které by mohlo souviset s vodou. Skrývá snad podzemí prastarého, magicky působícího kláštera nějaké dosud neobjevené zlo?

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.

Soutěž


Milí wizardovci, odpovězte na otázku týdne a soutěžte o ceny, které se vám budou hodit třeba při pátrání po dalších záhadách!

Fotogalerie

Výherce soutěže z minulého dílu


V minulém díle jsme se ptali, na jakou událost upomíná stará důlní značka z roku 1714 ve štole v Teplicích u Mikulova. Správná odpověď je na osm obětí moru. Vítězkou se stává Hana Pášová. Blahopřejeme!