Záhady Toma Wizarda

Dobrodružná pátrání po tajemstvích
české historie a krajiny!

Pondělí 15.30
Chleba z tajné chodby
Chleba z tajné chodby
Stránka pořadu
Pondělí 15.30

Příště uvidíte


Jak je vidět, ne vždy se podaří uspokojivě vysvětlit všechny okolnosti vzniku starých legend. Pověst o upírovi z Ivančic si i přes veškeré pátrání zachovala alespoň část svého tajemství. Za týden Wizarda a Magdu čeká podobně legendární stvoření: zoombie. Nemrtvý vstávající z hrobu se prý kdysi objevil na Moravě. Nebo to bylo celé jinak?

Moderátoři

Zapálený záhadolog, který po svém předchůdci Tomášovi zdědil nejen úkol rozmotávat zapeklitá historická tajemství, ale i jeho přezdívku Tom Wizard. Na některá pátrání vyráží na vlastní pěst, jiná provádí na příkaz tajuplného Společenství pro rozrývání záhad české minulosti. Wizardovi pomáhá nejen jeho kamarádka Magda, ale i řada špičkových českých vědců.
Honzovi, zvanému Tom Wizard, kdysi zachránila život, když málem zmrznul v ledové jeskyni Piková dáma. Bioložka Magda toho zprvu o historii mnoho nevěděla, ale její talent pro luštění šifer i rozhled po jiných oborech, než je dějepis, se na pátrání náramně hodí. Magda je nyní šéfkou malé laboratoře, která Wizardovi poskytuje zázemí.

Soutěž


Milí wizardovci,
pojďte si zasoutěžit o zajímavé ceny, které se vám mohou hodit třeba při pátrání po dalších záhadách. Odpověď na naši otázku nám pošlete do příštího pondělí na decko@ceskatelevize.cz


Soutěžní otázka:

Jaké předměty obětované bohům byly nalezeny na hoře Klášťov?

A)

srpy, sekery a jiné železné předměty

B)

zlaté medvědí sochy

C)

mince s vyobrazením klíštěte

Fotogalerie