Mazalové

S příšernou rodinou Mazalů mají problémy
i hradní strašidla.

Neděle 18:10
Zneuznaný džin
8. díl: Zneuznaný džin
Stránka pořadu

Seriáloví hrdinové odpovídají na vaše dotazy


Vyzpovídali jsme seriálová strašidla i pana Mazala! Podívejte se, co všechno prozradili.


Baloneho laboratoř
Baloneho laboratoř

Píseň ze seriálu

Mazalové
nesnáší jekot


Hudba, text a zpěv:
Michal Hrůza

Fotogalerie

Postavy

Bílá paní Albína. Vypadá tak na třicet pět, kdyby jí nebylo tři sta padesát. Zamilovala se do krásného panoše a její muž ji, když se vrátil z vojny, nechal zazdít. Je sympatická, dobrosrdečná, lehce nedůvěřivá, organizátorka, která má na bedrech pohádkové sympózium, a má ráda módu.
Theobaldovi táhne na čtyřicítku už několik stovek let. Je to maltézský rytíř, který bojoval v Palestině se Saracény. Je to lehce zpomalený dobrák od kosti a některé věci mu prostě nedocházejí. Prochází zdí, ztrácí hlavu (i fyzicky). O svoji hlavu přišel v době, kdy byl celý řád dán do klatby. Je spravedlivý, poctivý a lehce tupý.
Nafoukané urážlivé zrcadlo, které některé věci tuší, jiné ví a hlavně pořád někomu radí.
Je mladý, zbrklý a sebestředný. Má strach, že se mu něco stane, a současně chce zemřít – a tím skoncovat s únavnou nesmrtelností. Ale je také nadaný alchymista. Balone de Pezzo je věčně mladý – svých dvacet pět už si drží od rudolfinské doby. Tehdy totiž namíchal lektvar nesmrtelnosti. Protože mu nikdo nevěřil, že funguje, tak ho vypil. Je považován za strašidlo, což sám zásadně odmítá, pouze nemůže umřít.
Starý a vetchý vodník, jenž přestal v osmdesáti počítat, kolik mu je, a vydrželo mu to dalších šest set let. Je moudrý, rád bafá dýmku a dbá, aby měl stále mokrý šos. Jelikož mu vyschl rybník i vodní příkop, chodí si ho namáčet do kuchyně. Je to strašpytel. Rád používá hlášku: „To je můj nestrašnější den v životě!“
Její jméno odpovídá i jejímu vzhledu, je pěkně upjatá, samolibá, panovačná. Buď nosí nevkusnou módu zbohatlíků, nebo tepláky s několika proužky. Huga seniora si vzala pro peníze, svým dětem nic nezakáže a nerada vaří, takže kupuje samé věci z fastfoodů – proto jsou všichni obézní. Nepracuje. Pouze listuje v katalozích a nechává si vozit věci do hradu. O jejím věku se nemluví, ale Balone se jí podíval do občanky a bude jí prý za chvíli čtyřicet.
Má prý velkou firmu, velké auto a velké plány s hradem. Je mu skoro padesát a život si chce užívat! Proto si hrad koupil. Dneska ho prý má každý. Je lstivý a záludný a nemá rád strašidla, i když se tváří, že ano.
Je o dva roky starší než brácha – je jí 16 let a chodí na soukromé gymnázium. Má rovnátka, je zlá, po mamince panovačná a podlá a vždycky na ostatní nastraží nějakou past – je to její způsob obrany proti bráchovi, který na ni všechno svádí.
Baculatý Junior je vychytralý klučina okolo 14 let, i když se chová na deset a jeho vysvědčení nikdy nevidělo jedničku. Jeho koníčkem je lhaní a vymýšlení. Není sportovní typ a schody mu dělají problémy. Bojí se tmy a strašidel. Možná v něm někde ukrytý plamínek dobra, které by chtělo, aby byl milý, ale to není vidět.