U6 – Úžasný svět techniky

Soutěž, která vás katapultuje do „Ligy výjimečných mozků“

8. aréna mozků, svalů a dovedností

8. aréna mozků, svalů a dovedností

Uchazeči o vstup do "Ligy výjimečných mozků" budou tentokrát muset zapnout své mozkové závity a rozpohybovat svá těla, aby společně zabránili hrozící radiaci v prostoru U6. Pan Továrník si pro dnešek připravil opravdu zapeklité úkoly, jako je třeba rozbíjení atomů, překonání radioaktivního bazénu, sběr plutonia a stavba vznášedla. Hrozbě radiace budou čelit studenti Gymnázia Uherské Hradiště a Gymnázia Vítkov.

Bonus

U6 vás vítá!
Currie

Přihláška pro školy

Pokud máte zájem přihlásit svou třídu do pořadu, vyplňte prosím přihlášku níže.
Věkový limit soutěžících je 13-14 let a každé pětičlenné družstvo se může skládat z žáků z různých tříd jedné školy.

Vyrob si:

Vznášedlo z CD

Potřeby:

  • CD disk
  • uzávěr z PET láhve
  • vteřinové lepidlo
  • nafukovací balónek

Postup:

1.Uprostřed uzávěru provrtej nůžkami otvor o průměru asi 1 cm.

Tito adepti byli přijati do Ligy výjimečných mozků:

74. ZŠ Prakšice

73. ZŠ Frýdlant nad Ostravicí

72. Gymnázium Žďár nad Sázavou

71. ZŠ Čeladná

70. Gymnázium Šumperk

69. ZŠ Šenov

68. ZŠ Tupesy

67. ZŠ Brodek u Konice

66. ZŠ Štítina

65. ZŠ A. Kojetín

64. ZŠ Raškovice

63. ZŠ Tršice

62. ZŠ A. Kučery, Ostrava

61. ZŠ Boršice

60. ZŠ Vítkov

59. Gymnázium Nový Jičín

58. Gymnázium Jana Pivečky Slavičín

57. Gymnázium Jana Palacha, Mělník

56. ZŠ Moravská Třebová

55. Klasické španělské gymnázium Brno

54. ZŠ Velké Pavlovice

53. Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí

52. ZŠ Brno, Úvoz

51. Gymnázium a Jazyková škola Zlín

50. Základní škola Rokytnice

49. Gymnázium Uherské Hradiště

48. Základní škola Horní Lideč

47. Základní škola Děčín

46. Základní Škola Rychvald

45. Gymnázium, Havířov-Město, Komenského 2

44. ZŠ SNP 6, Ústí nad Labem

43. Gymnázium Moravská Třebová

42. ZŠ Generála Janka Ostrava

41. Masarykovo gymnázium Příbor

40. Základní škola Hať

39. Gymnázium Mikuláše Koperníka, Bílovec

38. ZŠ Litoměřice

37. Gymnázium Znojmo

36. ZŠ Město Albrechtice

35. ZŠ Skřipov

34. ZŠ Brušperk

33. ZŠ Šenov

32. ZŠ Březno u Mladé Boleslavi

31. ZŠ Štítina

30. Gymnázium Hranice na Moravě

29. ZŠ Čeladná

28. ZŠ Klimkovice

27. Gymnázium Františka Živného, Bohumín

26. Gymnázium Nový Jičín

25. Gymnázium Humpolec

24. Gymnázium Uherské Hradiště

23. ZŠ Lešná

22. ZŠ Polešovice

21. ZŠ Slovenská

20. Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí

19. ZŠ Opava

18. Gymnázium Boskovice

17. Gymnázium Třinec

16. Gymnázium Rýmařov

15. ZŠ Heyrovského, Olomouc

14. Základní škola Brumov-Bylnice

13. Gymnázium Mikulov

12. Gymnázium Jana Pivečky, Slavičín

11. Slovanské gymnázium Olomouc

10. Gymnázium Strážnice

9. Waldorfské gymnázium, Olomouc

8. Gymnázium Uherské Hradiště

7. Masarykovo gymnázium, Příbor

6. Gymnázium Šternberk

5. Gymnázium Havířov

4. Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek Místek

3. Gymnázium Františka Živného, Bohumín

2. Gymnázium Josefa Kainara, Hlučín

1. Matiční gymnázium, Ostrava

U6 Aréna Mozků - Kvíz
U6 Aréna Mozků - Kvíz