Nápověda

Co to je ta skautská pošta?

Před 100 lety, v nově vznikající republice, pomáhali členové hnutí Skaut roznášet důležité poštovní zásilky a tajné depeše. V kroji a se speciální legitimací měli přístup na důležitá míst, korespondenci opatřovali svými modrými nebo červenými známkami, měli svá razítka i další "úřednické" nástroje. Jedním z takových doručovatelů byl i děda Slávek, který tě provádí seriálem Skautská pošta i touto hrou.

Jak se to hraje?

Skautský dědeček Slávek objevil nedoručený dopis se skautskou známkou. Vzhledem k tomu, že v době skautské pošty všechnu korespondenci doručil, je pro něj tento dopis velkou záhadou. Řešení by se mohlo skrývat ve skautské kronice, kterou ti dali v knihovně. Aby však bylo možné rozšifrovat písmenka v kronice skrytá, doplňte s dědou Slávkem vybledlá místa na jednotlivých stránkách. Vybledlá místa však za ty roky má i dědova paměť, a tak mu musíš napovědět důležitá fakta, na která se tě děda ptá. Vždy, když zjistíš odpověď na otázku, kterou ti děda uložil, napiš ji do okna pod nadpisem NAPOVĚZ DĚDEČKOVI.

Kde najdu odpověď na dědovu otázku?

Když budeš pozorně sledovat seriál Skautská pošta, budeš znát odpovědi na všechny dědovy otázky. Každá jedna otázka se nějak týká tématu jednoho z dílů.

Děda mi nechce dát žádnou další otázku, prý musíme počkat do úterý. Proč?

Otázku k danému tématu ti děda může položit až poté, co byl odvysílán nový díl Skautské pošty, který se tomu tématu věnuje. A to je vždy v úterý odpoledne.

Co mám dělat se získanou dědovou vzpomínkou?

Vždy, když dědovi napovíš správně, vyvoláš tím vzpomínku, kterou najdeš v myšlenkové bublině u dědečkovy hlavy (na hlavní stránce Skautské pošty níže). Klikni na tlačítko TISK, vytiskni si ji a vlep do deníku na místo, kam patří (na stránku toho čísla, která je uvedena u vzpomínky v myšlenkové bublině).

Jak odhalit písmenko na stránce kroniky?

Až budeš mít stránku kroniky doplněnou (až na ni vlepíš všechny dědečkovy vzpomínky), tužkou spoj hvězdičky černými cípy k sobě. Čáry vytvoří písmenko, které pak napíšeš na poslední stránku kroniky – pod číslo, které odpovídá číslu stránky, kde je písmenko vyluštěné. Podrobný návod i s názornou kresbou najdeš na stránce se vzpomínkou dědečka.

Nevíš si rady?

Více se dozvíš na Divácké lince ČT na čísle 2 6113 6113 (každý den od 7.30 do 20.00 hod.).