Výstava ČT dětem

28. 3. 2018

Výstava ČT dětem

Od 21. března do 2. září 2018 probíhá v nově otevřené Galerii České televize výstava ČT dětem. Výstava připomíná pořady, které Česká televize vytvořila pro děti za posledních 65 let své existence. Galerie ČT se nachází v nových prostorách přízemí budovy „Rohlík“ a její součástí je i prodejna se suvenýry, hračkami, DVD a knihami z Edice ČT.

Vstup do Galerie ČT je bezplatný.

Po dobu konání výstavy je otevírací doba:
Pondělí–neděle: 10:00–18:00
Ve dnech státních svátků zavřeno.

Pozor, nové ladění programu ČT :D!

21. 3. 2018

Pozor, nové ladění programu ČT :D!

Přijímáte televizní signál pomocí antény? Pak zbystřete! Česká televize totiž zahájí na konci března 2018 změnu vysílání programu ČT :D.

Co to znamená?

Pokud přijímáte signál pomocí antény, bude potřeba naladit program ČT :D manuálně. Změna se netýká těch, kdo přijímají satelitní či kabelové vysílání nebo využívají IPTV. Pokud nedojde k automatickému přeladění, pak poproste rodiče ať Déčko naladí manuálně či automatickým způsobem ladění.
Jak na to najdete na:
www.ceskatelevize.cz/decko-pro-rodice/jak-naladit/

Déčko na festivalu Struny dětem

16. 3. 2018

Navštivte o víkendu 24.-25. března internetové hřiště na rodinném festivalu Struny dětem.
Koná se v divadle Minor a na Novoměstské radnici v Praze. Pro malé i velké budou zdarma připraveny Déčko kiosky s hrami, soutěže, spousta zábavy i vzdělávací aplikace. Filutové se můžou těšit na Duháčkův rébus. Hravé zóny jsou otevřeny po celou sobotu i neděli v rámci doprovodného programu. Na festivalu vás čeká také spoustu divadelních představení, hudebních vystoupení a workshopů.

Zahrádka pod hvězdami na Febiofestu

9. 3. 2018

Chystáte se na letošní filmový festival Febiofest? Pak si nenechte ujít projekci nového večerníčku Zahrádka pod hvězdami. Pásmo pohádek se bude promítat 17. března od 15:00 v Městské knihovně v Praze. A na promítání dorazí také režisér seriálu Martin Otevřel, který bude po skončení projekce odpovídat na vaše dotazy.

Více o večerníčku Zahrádka pod hvězdami se dozvíte také tady.

Zapojte se do projektu „PŘÍBĚHY FOTEK”

4. 1. 2018

Otevřete stará fotoalba nebo krabice s rodinnými fotkami a nechte si vyprávět příběh vašich nejbližších. Babičky, dědečkové, rodiče, sourozenci, tety, strýcové! Na každého z nich existuje nějaká, třeba i malá a zdánlivě bezvýznamná vzpomínka.

V rámci oslav 100 let vzniku samostatné republiky se bude na výstavě v Brně vzpomínat i na ty, kteří netvořili velké dějiny, ale bez nichž bychom neměli naši osobní historii. Již brzy pro vás otevřeme formulář, prostřednictvím kterého nám budete moci poslat své naskenované fotografie i příběhy. Vznikne tak velké výstava poskládaná z neuvěřitelných příběhů, kterou si budete moci jak na webu, tak v ulicích města Brno.

Déčko pro vás otvírá svůj barevný svět!

21. 9. 2017

Jste zvídaví, rádi objevujete nové věci a přicházíte záhadám vědy na kloub? A k tomu máte rádi Déčko? Pak pro vás máme velké překvapení!

Déčko totiž od začátku října budete moci nejenom sledovat na obrazovkách a na webu České televize, ale Déčko budete moci i navštívit!
Jak je to možné?

V science centrech po celé České republice otvíráme speciální expozice věnované právě Déčku!
První z nich slavnostně otevřeme už 2. října v Plzni, kde si budete moci vyzkoušet moderování zpráv o počasí, otestovat se v Déčko hlavolamech či hádankách, a to není zdaleka vše!
Přijďte za námi 3. října do Ostravy, 4. října do Liberce a nakonec 5. října do Brna!

Už teď se na vás moc těšíme!
Vaše Déčko

Pod rozkvetlou třešní: Nový blog Kačky z Wifiny!

1. 9. 2017

Já jsem Kačka z Wifiny a připravila jsem pro vás nový blog. Chci sem psát hlavně návody na různé věci, co jsem si vytvořila, ale taky sem chci dávat třeba fotky z natáčení Wifiny nebo z divadla, kde hraju, a tak.
Tak jukněte na: www.decko.cz/pod-rozkvetlou-tresni.

Jak se zrodila hra Ukradená vlajka

26. 5. 2017

S prázdninovou soutěží Déčka nám již tradičně pomáhají skautské oddíly. Dva z nich, Třetí oddíl Trojka (Chomutov) a Družinu Ještěrky (Děčín), jsme pozvali na návštěvu do České televize a připravili pro ně celodenní workshop, během kterého vznikla hra Ukradená vlajka. Dopoledne jsme vymýšleli téma hry (ukradená vlajka byla zvolena jako něco, s čím mají všechny oddíly zkušenost) a pak jsme se rozdělili na skupinky a v těch vymýšleli příšery a všechny události, které se ve hře stanou. Odpoledne pak dva vybrané členy čekalo focení a všechny pak natáčení tzv. na greenscreenu (abychom zelené pozadí pak mohli vyklíčovat a dát za skupinku grafiku hry). Výsledek můžete posoudit sami zde.

Zveme vás na konferenci o vzdělávání

19. 5. 2017

Kdy: 27. května od 13:00–17:00
Kde: Kongresové centrum Zlín, Malý sál

Zajímáte se o různé možnosti vzdělávání? Pak přijďte na konferenci, na které se bude diskutovat o možnostech a úskalích při propojování formálního a neformálního vzdělávání. Budeme hledat cesty a prostředky k využití nabídky, kterou poskytují instituce jako Česká televize, Česká asociace science center, Asociace muzeí a galerií v České republice a neziskové organizace, v rámci vzdělávacího procesu. A to vše za účasti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy paní Kateřiny Valachové.

Zveme vás na další ročník festivalu Struny dětem!

17. 5. 2017

Kdy: 19.–21. května
Kde: Divadlo Minor a Novoměstská radnice, Praha

Nenechte si letos ujít bohatý program festivalu. Čeká na vás spousta koncertů, představení i nejrůznějších kreativních dílen, které se kromě Minoru budou odehrávat také na Novoměstské radnici i ve Vodičkově ulici.

Zajímavou novinkou je hudebně divadelní instalace Zvuků nočního lesa. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit např. na Setkání u klavíru Víta Křišťana, koncert Marty Töpferové s projektem Milokraj či mladý energický jazz/fusion projekt.

A chybět nebude ani stánek ČT Déčka! Opět si budete moci zkusit, jaké je to moderovat Zprávičky a navštívit naše webové stránky www.decko.cz, na kterých objevíte spoustu nových videí, her a soutěží!

Těšíme se na vás!

Den otevřených dveří

3. 5. 2017

Kdy: 13. května 2017
Kde: Praha, Brno, Ostrava

Přijďte do České televize! V sobotu 13. května na vás čeká den plný her, soutěží, vystoupení, písniček a setkání s vašimi oblíbenými moderátory, herci i pohádkovými postavami.

V Praze si budete moci projít několik prohlídkových tras. Uvidíte např. výstavu televizní techniky, výstavu kostýmů StarDance, pohádkový statek, dekorace pořadů Dva na třetí, Planeta YÓ, Studio Kamarád a Kouzelná školka a kromě studií nahlédnete také do střižny a na další pracoviště.
Parádní program si zažijete také venku! Už od 9:30 začínají Taneční hrátky s Honzou Onderem, chybět nebudou Lvíčata či tým Zpráviček. Pro milovníky pohádek je připravena projekce Večerníčků, chystá se autogramiáda, Taneční škola StarDance, fotokoutek či velká soutěž s Objektivem!

Také v Brně budete moci nahlédnout do studií a o zábavu se postarají AZ-kvíz či Hýbánky a můžete se těšit na autogramiády, dětské kino, cvičení s Jogínky či na školu znakování s Hopsasa.

Česká televize v Ostravě nabídne návštěvu studií, střižny či digitálního pracoviště a k tomu také setkání s vašimi oblíbenými moderátory z pořadů Dobré ráno, Bludiště, Draci v hrnci, Rytmix, či Šikulové, kteří pro vás chystají workshopy.

Pomozte nám vylepšit hry na webu Déčka!

17. 1. 2017

Je ti 9–10 let a chceš nám pomoct vylepšit hry na Déčku? Pak se přihlas do našeho výzkumu. Vybereme pro tebe zajímavou hru, kterou si zahraješ a řekneš nám, jak se ti líbila nebo co by šlo ještě vylepšit.

Výzkum proběhne v České televizi na Kavčích horách v Praze, je tedy potřeba přijet osobně s rodičem nebo jiným zákonným zástupcem.

Termíny výzkumu jsou 27. ledna28. ledna 2017 a povídání nezabere víc než 1 hodinu. Budeme rádi, pokud i dospělý, který s tebou dorazí, bude mít čas si námi popovídat o televizi, hrách a počítačích. Odměna za účast je 300 Kč pro dítě a 200 Kč pro dospělého (pokud se zúčastní rozhovoru).

Chceš se výzkumu zúčastnit? Pak vyplň se svým rodičem tento dotazník. Vybrané zájemce oslovíme a domluvíme podrobnosti. Pokud se na tebe nedostane, předem se omlouváme – třeba to vyjde příště. Děkujeme a těšíme se na spolupráci! :D