Tvoření

12. 1. 2018

Bambulová záložka do knížky


Nejsem ten typ, co čte jednu knížku, vždycky mám rozečtené aspoň tři :-). A tak jsem přišla s bambulovými záložkami – jsou snadné na výrobu a vypadají roztomile.

Pokusy

5. 1. 2018

Citrón z pecky


Mám ráda kytky a baví mě, když si je sama vypěstuju. Je to super – není s tím vlastně žádná práce a z malého semínka vznikne velká rostlinka (no… velká…). Poslední dobou experimentuju s různými peckami – avokádo, citrón, pomeranč… Dneska to bude citrón, avokádo vám ukážu zase někdy jindy :-)

Tvoření

29. 12. 2017

Krmítko pro ptáky


Na pohled není tohle krmítko žádná velká krása (je z petky, takže to asi není velké překvapení), ale věřte mi, že dobře funguje, a to je pro ptáčky na zimu to nejdůležitější.

Vaření

22. 12. 2017

Světýlkové sušenky


Mamka o víkendu přinesla z obchodu super svítící kouličky a mě hned napadlo zkusit udělat podobné cukroví. Co myslíte, jak se mi to povedlo?

Vaření

15. 12. 2017

Karamely


Mňam. Prostě mňam. Navíc super dárek.

Tvoření

8. 12 .2017

Adventní kalendář trochu jinak


Čokoládové adventní kalendáře jsou samozřejmě super a nedám na ně dopustit. Ale letos jsem se rozhodla si čekání na Ježíška zkrátit ještě adventním seznamem úkolů a výzev. Přijde mi to jako naprosto dokonalý nápad. Půjdete do toho se mnou?

Tvoření

1. 12. 2017

Klapky na uši


Někdo je miluje, někdo je nenávidí :-). Já osobně si myslím, že se prostě musí umět nosit :-)

Tvoření

24. 11. 2017

Sněžítko


Sněžítko je stará dobrá klasika – myslím, že jsem ho dělala už asi stokrát (no stokrát asi ne, ale hodněkrát jo). Je zábava experimentovat s různobarevnými třpytkami a dovnitř se dá dát v podstatě cokoli.

Vaření

17. 11. 2017

Gumídci proti nachlazení


Minulý týden jsem se necítila úplně dobře, jako by na mě něco lezlo… určitě ten pocit znáte. Na to je prý nejlepší zázvor a citrón, ale na čajíčky jsem chuť neměla. Místo toho jsem si vyrobila tyhle super gumové bonbony!

Vaření

10. 11. 2017

Trpasličí hot dogy


Na podzim většinou dostávám chuť na něco ne úplně zdravého. Třeba na pořádný hot dog! Vyzkoušejte doma tuhle miniaturní variantu, kterou vyrobíte snadno, rychle, levně a zábavně!

Tvoření

3. 11. 2017

Dešťová hůl


Deštivý podzim neláká k procházkám. Co takhle vyrobit si trochu deště i doma v suchu? A to všechno bez jediné kapky vody?!

Vaření

27. 10. 2017

Banánoví duchové


Ať už slavíte Dušičky nebo Halloween, jedno je jasné, v tuhle podzimní dobu se to duchy a dušičkami jenom hemží. Na naši strašidelnou party jsem uvařila tyhle jednoduché, efektní a chutné banánové duchy. Tak žádný strach, je to snadné :-).

Tvoření

20. 10. 2017

Domácí modelína


Na výtvarce jsme nedávno vyráběli různé sošky z keramiky a dost mě to bavilo. Říkala jsem si, že by bylo prima častěji něco hníst a žmoulat rukama a vyrobila jsem tuhle úžasnou a snadnou domácí modelínu... Rukám a výtvarným dílům zdar!

Vaření

13. 10. 2017

Podzimní cupcaky


Nevím, jestli na mě zapůsobila podzimní nálada nebo ty litry moštu, co přivezl táta, ale napadlo mě trochu zaexperimentovat a vymyslet podzimní moučník. A tak vznikly Podzimní cupcaky – jsou dost jednoduché na přípravu a kombinace skořice a jablek je super. Tak je určitě zkuste.

Tvoření

6. 10. 2017

Projektor z krabice


O víkendu jsme byli na chalupě. Když nás večer omrzely karty, rozhodli jsme se, že to chce změnu, a tak vznikl další geniální projekt, který vám dneska představím – promítačka z mobilu a krabice od bot! Nefungovala úplně přesně tak, jak jsem si vysnila, ale v každém případě byla zábava ji vyrábět.

Tvoření

28. 9. 2017

Květinová čelenka


Tenhle týden mám kvůli škole trochu frmol, takže přidám jen takovou drobnost – ale jsem si jistá, že udělá dojem. Je to jednoduchá čelenka do vlasů, je hotová za pár minut. Zkusíte to taky?

Vaření

22. 9. 2017

Melounová pizza a bowle


Už jsem sem psala, že brzo bude mít narozky moje nej kámoška a já jsem se rozhodla, že jí připravím u nás doma překvapení – takovou malou oslavu jen pro nás dvě. Udělám jedno z nejoblíbenějších jídel – pizzu! Ale tahle pizza se nepeče, je totiž melounová! A k tomu samozřejmě pití. Obléknout zástěry, jde se vařit (hehe, teda spíš krájet)!

Tvoření

15. 9. 2017

Lapač snů


Za pár dní bude mít narozky moje nejlepší kamarádka a já bych jí samozřejmě ráda něco koupila, ale jsem (zase) trochu na štíru s penězi. A tak jsem se rozhodla, že jí vyrobím tenhle krásný indiánský doplněk – lapač snů. Protože darovat někomu sladké sny je nejvíc!

Tvoření

8. 9. 2017

Korková razítka


Mám prostě ráda razítka. Už jsem vám říkala, že ráda chodím do papírnictví? Vždycky jsem si tam razítka kupovala, než jsem objevila tenhle super jednoduchý způsob, jak si je vyrábět z korkových špuntů (těch je u nás doma dost). I taková drobnost, jako psaníčko, co si s holkama posíláme, tím dostane úplně nový rozměr :-)

O mně

1. 9. 2017


Ahoj!
Já jsem Kačka z Wifiny a tohle je můj nový blog. Stejně jako ve Wifině i tady budu mít na starosti volný čas :-). Budu sem dávat různé návody na věci, co si můžeš vytvořit, ale taky sem chci dávat třeba fotky z natáčení Wifiny nebo z divadla, kde hraju, a tak. Tak ti přeju, ať tě to tu baví.

Vaření

1. 9. 2017

Jahodová zmrzlina


V pondělí začne škola a já už se popravdě řečeno docela těším. Na učení ani ne, ale na kamarádky rozhodně. A protože mám ráda zábavu a taky vaření, rozhodla jsem se holky pozvat po škole k nám na zmrzku. Ať ten první den trochu oslavíme. Takže se mnou můžete vyzkoušet tuhle jahodovou, co dělá mamka, když nemá moc času. Je to fakt strašně jednoduché.

Tvoření

1. 9. 2017

Obaly na sešity


Už odmalička chodím strašně ráda nakupovat do papírnictví, a proto mám i ráda začátek školního roku – můžu si pořídit fůru nových pomůcek. Minule jsem si koupila hromadu barevných papírů a ozdobných waši pásek a rozhodla se, že si zabalím všechny nové knížky a učebnice. A potají trochu doufám, že mi učení teď půjde samo :-)

Pokusy

1. 9. 2017

Mumifikace jablka


Čtu teď knížku o starověkém Egyptě a svět pyramid, faraónů, tajemných sfing a strašidelných mumií mě úplně pohltil. A proto vám tenhle týden přináším tenhle vědecký recept na to, jak si vyrobit doma mumifikované jablko a vyzkoušet si, jak to ti staří Egypťané vlastně dělali.