Zapojte se do projektu „PŘÍBĚHY FOTEK”

4. 1. 2018

Otevřete stará fotoalba nebo krabice s rodinnými fotkami a nechte si vyprávět příběh vašich nejbližších. Babičky, dědečkové, rodiče, sourozenci, tety, strýcové! Na každého z nich existuje nějaká, třeba i malá a zdánlivě bezvýznamná vzpomínka.

V rámci oslav 100 let vzniku samostatné republiky se bude na výstavě v Brně vzpomínat i na ty, kteří netvořili velké dějiny, ale bez nichž bychom neměli naši osobní historii. Již brzy pro vás otevřeme formulář, prostřednictvím kterého nám budete moci poslat své naskenované fotografie i příběhy. Vznikne tak velké výstava poskládaná z neuvěřitelných příběhů, kterou si budete moci jak na webu, tak v ulicích města Brno.

Déčko pro vás otvírá svůj barevný svět!

21. 9. 2017

Jste zvídaví, rádi objevujete nové věci a přicházíte záhadám vědy na kloub? A k tomu máte rádi Déčko? Pak pro vás máme velké překvapení!

Déčko totiž od začátku října budete moci nejenom sledovat na obrazovkách a na webu České televize, ale Déčko budete moci i navštívit!
Jak je to možné?

V science centrech po celé České republice otvíráme speciální expozice věnované právě Déčku!
První z nich slavnostně otevřeme už 2. října v Plzni, kde si budete moci vyzkoušet moderování zpráv o počasí, otestovat se v Déčko hlavolamech či hádankách, a to není zdaleka vše!
Přijďte za námi 3. října do Ostravy, 4. října do Liberce a nakonec 5. října do Brna!

Už teď se na vás moc těšíme!
Vaše Déčko

Pod rozkvetlou třešní: Nový blog Kačky z Wifiny!

1. 9. 2017

Já jsem Kačka z Wifiny a připravila jsem pro vás nový blog. Chci sem psát hlavně návody na různé věci, co jsem si vytvořila, ale taky sem chci dávat třeba fotky z natáčení Wifiny nebo z divadla, kde hraju, a tak.
Tak jukněte na: www.decko.cz/pod-rozkvetlou-tresni.

Jak se zrodila hra Ukradená vlajka

26. 5. 2017

S prázdninovou soutěží Déčka nám již tradičně pomáhají skautské oddíly. Dva z nich, Třetí oddíl Trojka (Chomutov) a Družinu Ještěrky (Děčín), jsme pozvali na návštěvu do České televize a připravili pro ně celodenní workshop, během kterého vznikla hra Ukradená vlajka. Dopoledne jsme vymýšleli téma hry (ukradená vlajka byla zvolena jako něco, s čím mají všechny oddíly zkušenost) a pak jsme se rozdělili na skupinky a v těch vymýšleli příšery a všechny události, které se ve hře stanou. Odpoledne pak dva vybrané členy čekalo focení a všechny pak natáčení tzv. na greenscreenu (abychom zelené pozadí pak mohli vyklíčovat a dát za skupinku grafiku hry). Výsledek můžete posoudit sami zde.

Zveme vás na konferenci o vzdělávání

19. 5. 2017

Kdy: 27. května od 13:00–17:00
Kde: Kongresové centrum Zlín, Malý sál

Zajímáte se o různé možnosti vzdělávání? Pak přijďte na konferenci, na které se bude diskutovat o možnostech a úskalích při propojování formálního a neformálního vzdělávání. Budeme hledat cesty a prostředky k využití nabídky, kterou poskytují instituce jako Česká televize, Česká asociace science center, Asociace muzeí a galerií v České republice a neziskové organizace, v rámci vzdělávacího procesu. A to vše za účasti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy paní Kateřiny Valachové.

Zveme vás na další ročník festivalu Struny dětem!

17. 5. 2017

Kdy: 19.–21. května
Kde: Divadlo Minor a Novoměstská radnice, Praha

Nenechte si letos ujít bohatý program festivalu. Čeká na vás spousta koncertů, představení i nejrůznějších kreativních dílen, které se kromě Minoru budou odehrávat také na Novoměstské radnici i ve Vodičkově ulici.

Zajímavou novinkou je hudebně divadelní instalace Zvuků nočního lesa. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit např. na Setkání u klavíru Víta Křišťana, koncert Marty Töpferové s projektem Milokraj či mladý energický jazz/fusion projekt.

A chybět nebude ani stánek ČT Déčka! Opět si budete moci zkusit, jaké je to moderovat Zprávičky a navštívit naše webové stránky www.decko.cz, na kterých objevíte spoustu nových videí, her a soutěží!

Těšíme se na vás!

Den otevřených dveří

3. 5. 2017

Kdy: 13. května 2017
Kde: Praha, Brno, Ostrava

Přijďte do České televize! V sobotu 13. května na vás čeká den plný her, soutěží, vystoupení, písniček a setkání s vašimi oblíbenými moderátory, herci i pohádkovými postavami.

V Praze si budete moci projít několik prohlídkových tras. Uvidíte např. výstavu televizní techniky, výstavu kostýmů StarDance, pohádkový statek, dekorace pořadů Dva na třetí, Planeta YÓ, Studio Kamarád a Kouzelná školka a kromě studií nahlédnete také do střižny a na další pracoviště.
Parádní program si zažijete také venku! Už od 9:30 začínají Taneční hrátky s Honzou Onderem, chybět nebudou Lvíčata či tým Zpráviček. Pro milovníky pohádek je připravena projekce Večerníčků, chystá se autogramiáda, Taneční škola StarDance, fotokoutek či velká soutěž s Objektivem!

Také v Brně budete moci nahlédnout do studií a o zábavu se postarají AZ-kvíz či Hýbánky a můžete se těšit na autogramiády, dětské kino, cvičení s Jogínky či na školu znakování s Hopsasa.

Česká televize v Ostravě nabídne návštěvu studií, střižny či digitálního pracoviště a k tomu také setkání s vašimi oblíbenými moderátory z pořadů Dobré ráno, Bludiště, Draci v hrnci, Rytmix, či Šikulové, kteří pro vás chystají workshopy.

Pomozte nám vylepšit hry na webu Déčka!

17. 1. 2017

Je ti 9–10 let a chceš nám pomoct vylepšit hry na Déčku? Pak se přihlas do našeho výzkumu. Vybereme pro tebe zajímavou hru, kterou si zahraješ a řekneš nám, jak se ti líbila nebo co by šlo ještě vylepšit.

Výzkum proběhne v České televizi na Kavčích horách v Praze, je tedy potřeba přijet osobně s rodičem nebo jiným zákonným zástupcem.

Termíny výzkumu jsou 27. ledna28. ledna 2017 a povídání nezabere víc než 1 hodinu. Budeme rádi, pokud i dospělý, který s tebou dorazí, bude mít čas si námi popovídat o televizi, hrách a počítačích. Odměna za účast je 300 Kč pro dítě a 200 Kč pro dospělého (pokud se zúčastní rozhovoru).

Chceš se výzkumu zúčastnit? Pak vyplň se svým rodičem tento dotazník. Vybrané zájemce oslovíme a domluvíme podrobnosti. Pokud se na tebe nedostane, předem se omlouváme – třeba to vyjde příště. Děkujeme a těšíme se na spolupráci! :D