Nekonečný příběh

Říši Fantazie pohlcuje temnota,
protože lidé přestali snít…

15. 7. 2017
15. 7. 2017
Stránka pořadu

Jedenáctiletému Bastianovi se dostane v antikvariátu do rukou kouzelná knížka zdobena magickým amuletem zvaným Orin. Při čtení se chlapec postupně stane součástí Nekonečného příběhu. Sleduje cestu mladého válečníka a lovce bizonů Atreje, kterého vládkyně ze Slonovinové věže vyslala bojovat proti temné Nicotě požírající pohádkovou říši jménem Fantazie.

Film natočil režisér Wolfgang Petersen v roce 1984 podle slavné knihy Michaela Endeho.

Postavy

(Barret Olivier)
Bastien prochází nelehkým obdobím. Ztratil maminku a ve škole ho navíc šikanují spolužáci. Právě před nimi se ukryl v knihkupectví, kde se mu do ruky dostala kouzelná kniha. Zatím ještě netuší, že se stane její součástí…
(Noah Hathaway)
Atrej je odvážný mladík a lovec pocházející z národa zelenokožců, kteří žijí v Trávovém moři. V den, kdy má skolit svého největšího bizona k němu dorazí poselství s prosbou o záchranu celé říše Fantazie.
(Tami Stronach)
Dětská císařovna vládne říši snů, představ a tužeb v celé Fantazii. Váží si všech stvoření, která v její říši žijí. Musí se mít však na pozoru, vždyť její smrt by znamenala zánik celé říše.
Lítající pes a nebo rychlodrak? Každopádně ten nejlepší přítel a pomocník, jak pro Atreje v říši snů, tak pro Bastiena ve skutečném světě.
Jeho ruce jsou sice obrovské, ale jeho srdce je ještě větší. Snaží se zachránit své kamarády před ničícím temnem, takzvaným „NIC“.

Stáhni si text
titulní písně
v angličtině